Receta Gatimi

Binjaket me njė kokė dhe dy trupa


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24

  Binjaket me njė kokė dhe dy trupa

  4 kemb , 4 duar dhe nje koke ............


  Dy vjet e gjysmė mė parė, nė qytetin Gaziantep tė Turqisė lindin binjaket me trup tė ngjitur dhe me vetėm njė kokė. Menjėherė pas lindjes, binjaket janė sistemuar nė Spitalin Universitar tė Universitetit Ēukurova ku janė monitoruar gjatė gjithė kėsaj kohe.

  Njėra nga binjaket ka vazhduar zhvillimin normal, ndėrsa binjakja tjetėr pa kokė, ka pasur njė zhvillim tė dobėt tė kėmbėve dhe duarve.

  Familja e vogėlusheve ėshtė nė gjendje tė rėndė financiare, dhe ka hequr dorė nga atėsia e binjakeve, ndėrsa punonjėsit e spitalit u kanė vėnė binjakeve emrin Ilknur.

  Tani, Ilknuri, e cila nuk ėshtė nė gjendje tė ecė pa ndihmėn e dikujt, pret ditėn qė do tė ndahet nga trupi i motrės sė vet, tė cilės i mungon koka. (albeu.com)

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Sa gjynaf! Se vazhdoj leximin e ketyre deformimeve!!!

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24

  E rrallė: E mitura shtatzėne, mban nė bark binjaken e vet

  ja dhe nje lloj tj binjakesh ......sa gjyah , si do jetoj kjo e shkreta , mir ajo lart qe do operohet
  Kang Mengru ėshtė njė vajzė kineze 1 vjeēe, por edhe pse ka njė moshė kaq tė vogėl, ka njė bark shumė tė madh. Sigurisht qė nuk ėshtė shtatzėnė, por nė bark ka fetusin e motrės sė saj: njė rast i rrallė, i njohur me termin “binjakė parazitė”.
  Mjekėt, pasi panė se nė muajt e parė tė jetės barku i Kang po zmadhohej shumė, urdhėruan t’u nėnshtrohej disa analizave dhe zbuluan shkakun e “barkun tė madh”. Nuk ishte gjė tjetėr, veēse prania e njė fetusi.
  Shumė shpejt vajza do t’i nėnshtrohet njė operacioni pėr tė hequr trupin e sė motrės.

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24

  I Habitur Binjaket siameze shikojnė me sytė e njėra tjetrės


  Binjaket siameze Krista dhe Tatiana janė tė ngjitura nė kokė dhe ndajnė tė njėjtin tru. Megjithatė, ajo qė ka mahnitur ekspertėt e mjekėsisė ėshtė fakti se Tatiana sheh nėpėrmjet syve tė Kristinės dhe e kundėrta.

  Binjaket katėrvjeēare nga Kanadaja janė tė ngjitura nė talamus, pjesė e trurit e cila pėrcjell funksionet motorike deri tek korja e trurit. Nė kėtė mėnyrė motrat munden t’ia “dėgjojnė” njėra tjetrės mendimet dhe tė shikojnė me sytė e njėra tjetrės.

  Kėtė aftėsi tė pazakontė e ka zbuluar nėna Felicia Simms. “Derisa luajnė njėra kap sendet tė cilat gjenden nė anėn e motrės tjetėr. E dinė saktė se ku gjendet lodra, edhe pse nga pozita ku ėshtė nuk mund ta shohė. Po ashtu duket se ndjejnė emocionet e njėra-tjetrės”, tha nėna pėr gazetėn londineze Daily Mail.

  Tė dy motrat janė nėn kontroll tė vazhdueshėm tė mjekut. Ndarja e Kristes dhe Tatianas ėshtė e pamundur, pasi ato kanė vetėm njė tru dhe ēdo pėrpjekje pėr t’i ndarė do tė ishte e kobshme.

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ama te lutem labja jo tille lajme se smundem ti shikoj .

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29
  Bo sa gjyna nuk i shikoj dot keta

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  ama te lutem labja jo tille lajme se smundem ti shikoj .
  po mos kilko fare moj motra , ca te them un

  mir esht te jemi te informuar , se si dihet ....(larg qoft )

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Tablet tė krahasuar kokė mė kokė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-01-2011, 03:40 PM
 2. Binjaket mė tė vjetra nė botė
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 07-01-2011, 10:24 PM
 3. Kokė mė kokė: Nexus One kundėr iPhone
  Nga MAJDI nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 31-01-2010, 10:41 AM
 4. Viti i Ri ndan binjaket
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-01-2010, 05:02 PM
 5. Trupa te vizatuar dhe me tatuazhe
  Nga kuklla nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 09-10-2008, 09:40 AM