Biznesi fillestar ChompOn sė fundmi ka bėrė edhe njė gjė interesante pėr tė rritur popullaritetin e saj.

Kjo kompani ka kalkuluar vlerėn e njė postimi nė Facebook dhe fuqinė e saj blerėse me 14 dollarė, ose tri herė mė shumė se sa njė cicėrimė nė Twitter. Ndėrsa, njė “Like” nė Facebook vlerėsohet me 8 dollarė.

Nė ndėrkohė, kjo faqe thotė se shifrat e paraqitura i nėnvlerėsojnė vlerat reale, mirėpo qė tė njėjtat prap ruajnė rėndėsinė e tyre pėr kompanitė qė ofrojnė njė mundėsi blerėse.

Ky biznes premton se do tė vazhdojė tė bėjė analiza tė ngjashme, tė cilat me siguri se do tė jenė interesante pėr tu lexuar, ndėrsa gjithashtu thotė se do tė vazhdojė tė publikojė statistika pėr vlerėn reale tė kėtyre promovimeve, si dhe peshėn qė mbajnė ato nė njė rrjet tė caktuar social.