Ku do tė shikojmė sivjet FUTBOLL?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10

  Ku do tė shikojmė sivjet FUTBOLL?

  Receta Gatimi

  Megjithėse nuk jam ndonjė fan i futbollit, pėr hatėr tė miqve tė mi kėtu nė Forum po sjell tabelėn e mėposhtėme lidhur me kampionatet mė tė rėndėsishme Europiane dhe joeuropiane. Kanalet qė do sjell mė poshtė janė kanale satelitore tė transmetimit tė lirė dhe tė koduar. Ju bėj tė ditur se nuk do ketė ofrime tė kodeve tė kanaleve tė koduara qė transmetojnė kampionatet e mėposhtėme. Faleminderit.


  UEFA - Champions League.

  • Kanali Sateliti Mėnyra e transmetimit Frekuenca

   bTV NSS 703 - 57 East - Lindje FTA (I LIRĖ) 12551 V, 9404, 3/4

   Rustavi 2 Turksat 42 East - Lindje BISS ( I KODUAR) 12596 V, 2500, 5/6

   Star Turkey -||- FTA 11794 H, 5632, 3/4

   RTR Sport Express AM1 40 East FTA 10995 V, 20000 3/4

   C+ Deportes Astra 19,2 East Nagravision 2 10876 V, 22000 5/6
   Hispasat 30 West -||- 12380 V, 27500 3/4

   C+ Eventos -||- -||- 11097 V, 22000 5/6
   -||- -||- 11931 V, 27500 3/4

   C+ Spain -||- -||- 11038 V, 22000 5/6
   -||- -||- 11851 V, 30000 5/6

   ORF 1 Astra 19,2 Irdeto 1 12692 H, 22000 5/6

   SAT 1 -||- FTA 12480 V, 27500 3/4 dhe 12545 H, 22000 5/6

   Sportmania -||- Nagravision 2 11038 V, 22000 5/6
   Hispasat 30 West -||- 11851 V, 30000 5/6

   Taquilla 1-9 Astra 19,2 - Hispasat 30 West -||- Frekuencat janė shumė pėr ti sjellė

   C+ France Hotbird 13 East Viaccess 2.3 11240 V, 27500 3/4

   C+ Sport -||- -||- 11240 V, 27500 3/4
   RAI 1 -||- Seca 1 11766 V, 27500 2/3

   SF 2 -||- Viaccess 2.3 12399 H, 27500 3/4

   Sport + -||- -||- 11662 V, 27500 3/4

   TF 1 -||- -||- 10911 V, 27500 3/4

   Tsi 2 -||- -||- 11526 H, 27500 3/4

   TSR 2 -||- -||- 11526 H, 27500 3/4

   TVP 2 -||- -||- 12188 V, 27500 3/4

   TV 3 Slovenia Amos 4 West FTA 11328 H, 3350
   SAT 1 HD (High Definition) Astra 19,2 East FTA 12722 H, 22000 2/3

  Kėtu nė kėtė post solla vetėm UEFA Champions League. Lista ėshtė e gjatė dhe vazhdon. Do desha njė sugjerim nga ana juaj nė lidhje me kampionatin apo kampionatet qė dėshironi tė sjell kėtu. Do pėrpiqem tė siguroj diēka.

  Kalofshi mirė.

  ns

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Ku do tė shikojmė sivjet FUTBOLL?

  Flm per informacionet,

  Gjithashtu te ndjekur jane dhe Kampionati Anglez, Spanjolle dhe Gjerman.

 3. #3
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Ku do tė shikojmė sivjet FUTBOLL?

  Me ne fund! Nje informacion i vlefshem per Altinin dhe gjithe tifozet e tjere!

 4. #4

  Re: Ku do tė shikojmė sivjet FUTBOLL?

  Rrofsh Peniel

 5. #5
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10

  Re: Ku do tė shikojmė sivjet FUTBOLL?

  Faleminderit. U perpoqa ta bej me te mire ne dukje se ashtu kishte dale e ngaterruar. Shpresoj t'ju pelqeje. Me vone do perpiqem te sjell edhe kampionatet qe
  ka permendur ReniX. Nje kanal i fundit qe nuk e kam shtuar ne foto eshte: SAT 1 HD (High Definition), Astra 19,2 East, FTA, 12722 H, 22000 2/3.

  Shikim te kendshem.
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur

 6. #6
  i/e rregjistruar Maska e Agron Rexhepi
  Anėtarėsimi
  Sep 2009
  Postime
  9
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Agron

  Tung me falni un jam fillestar i kti webi sapo jam rexhistruar me interesoj si te shikojm futboll kte nuk e kuptova nese mundeni me sqaru se ku duhet sakt me hy per me shiku tv sport a ku di un futboll mo me kshyr kjo osht kam intereson mas shumti ?

 7. #7
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Pėrshėndetje Agron. Kjo temė i pėrket vitit 2007 dhe kėshtu qė nuk janė tė vlefshme pėr sivjet informacionet e mėsipėrme. Nė ēdo shtet ka edhe kanale televizive qė kanė blerė tė drejtėn televizive tė transmetimit tė ndeshjeve tė futbollit. Nė shtetin ku jeton ekzistojnė edhe kanalet pėrkatės qė transmetojnė ndeshjet LIVE.

  Kalofsh mirė.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si te shikojme transmetime live nga stacioni hapesinor!
  Nga Erdi nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 02-07-2012, 03:10 PM
 2. Blatter: Teknologji nė futboll
  Nga smocking2 nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-12-2011, 10:28 AM
 3. Eksperiment - Cfare shikojme meshkujt tek nje femer
  Nga ReniX nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 18-02-2011, 07:35 PM
 4. Futboll Zone
  Nga Altin111 nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 93
  Postimi i Fundit: 15-01-2009, 11:30 PM