Fėmijėt qė nuk hanė mėngjes, mėsojnė mė pak


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12

  Fėmijėt qė nuk hanė mėngjes, mėsojnė mė pak

  Receta Gatimi

  Mosngrėnia e mėngjesit ndikon nė mėsimin e dobėt tė nxėnėsve, ul krijimtarinė e tyre.
  Mosngrėnia e mėngjesit shkakton regjim tė keq ushqimi dhe ndikon nė mėsimin e dobėt tė nxėnėsve.
  Sipas specialistėve, fėmijėt qė nuk hanė mėngjes lodhen mė shpejt si rezultat i mungesės sė lėndėve ushqimore dhe energjive dhe po ashtu tregohen mė pak krijues nė klasė.
  Specialistėt thonė se duke pėrdorur darkėn e lehtė, gjimnastikėn e mėngjesit dhe ngrėnien e racionit tė mėngjesit nė prezencė tė tė gjithė familjes janė nga faktorėt qė inkurajojnė nxėnėsit nė ngrėnien e mėngjesit./Topnews.Al

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Cdo dite risi te ndryshme!

 3. #3
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Erina mos me thuaj qe ti nuk ha mengjes ???????

 4. #4
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Eshte e vertet kjo!!...Vellai im i vogel disa kohe nuk hante mengjes dhe kthehej ne shtepi si pul e ngordhur...flinte gjume dhe pertonte te bente detyrat...nuk kishte rezistenc trupi...ndersa sot me ndryshe...ha mire mengjesin...dhe normalish e perballon me lehte oren mesimore!!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 30-10-2012, 09:04 PM
 2. Javen e dasmes mesojne se jane moter e vella
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 13-11-2011, 09:17 PM
 3. Policėt e trashė duhet tė mėsojnė karate
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-12-2009, 08:47 PM
 4. 6.000 persona hanė mbi urė
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-10-2009, 10:15 PM
 5. Qenit tė shurdhėr ia mėsojnė gjuhėn e shenjave
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-09-2009, 07:45 PM