Humor Informatike


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13

  Talking Humor Informatike

  Receta Gatimi

  Lexoni kete se eshte vertet shume e forte

  Klienti: Nje perdorues kompjutri.

  Nje vit me pare une permiresova programin tim “E FEJUARA 1.0” dhe e
  cova ne “GRUA 1.0” Vura re qe programi leshoi menjeher nje funksion qe
  quhet “BEBE 1.0” funksioni i cili ka zene shume hapesire ne kompjuterin tim.
  Asgje nga keto qe ndodhen nuk ishte permendur ne manualin e programit.
  Nga ana tjeter “GRUA 1.0” filloi te futet vete automatikisht ne te
  gjitha programet e mia. Aplikime te tilla si “BISEDA-TE-SHKUTRA-ME-SHOKET 10.3”
  dhe “FUTBOLLI-I-SE-SHTUNES 5.0” nuk funksionione me fare. Nganjehere
  nje virus me emrin “VJERRA 1.0” shfaqet dhe me bllokon te gjith sistemin, duke
  bere qe “GRUA 1.0” te sillet ne menyre te crregullt. S’kam qene i zoti
  ta c’instaloj programin. Doja te kthehesha te versioni i meparshem “
  E FEJUARA 1.0” por procesi i c’instalimit eshte shume i nderlikuar.
  Rreziku ne te cilin vihet i gjithe sistemi eshte i llahtarshem. Dua te them se “BEBE
  1.0” kam filluar ta pelqej, nuk kam deshire ta humbas. Ju lutem me ndihmoni.
  Njer perdorues i deshperuar.


  Pergjigja:
  I dashur klient,
  Veshtiresite tuaja jane normale ne mes shume perdorueseve dhe vijne si
  pasoje e ca gabimeve themelore ne konceptin e programit. Shume
  perdorues levizin nga nje version “E FEJUARA 1.0” te “GRUA 1.0” me shpresen e
  kote se “GRUA 1.0” nuk eshte gje tjeter veēse nje program per argetimin
  ose sherbime te nevojshme baze. Megjithate ne po flasim per diēka shume me
  teper te nderlikuar “GRUA 1.0” eshte nje system i plot veprimi i krijuar per te
  kontrolluar te gjitha aplikimet e tjera qe jane Brenda ne kompjuter.
  Eshte pothuajse e pamundur te c'instaloni “GRUA 1.0” e te ktheheni tek
  “E FEJUARA 1.0”. I njejti problem eshte dhe me “VJERA 1.0”. Ky i fundit eshte
  nje program i vjeter, prej te cilit e ka origjinen edhe “GRUA 1.0”.
  Keshtu qe vuan nga ēeshtje pershtatshmeria. Disa perdorues kane tentuar
  te riformatojne gjithe kompjutrin edhe te instalojne programet “E DASHURA
  8.0” + “GRUA 2.0” duke besuar se ky version i ri do te zgjidhe veshtirsite qe
  keni pasur. Perkundrazi problemet do te rriten edhe me shume. Madje edhe
  nese versionet “GRUA 3.0” ose 4.0 do te duken ne treg ne nuk ju a
  rekomandojme. Me mire ngjituni pas programit “GRUAJA 1.0” dhe mesoni
  ate mire ne menyre qe ti tejkaloni problemet qe mund te dalin.
  Gjithashtu jini shume te kedeshem me ēdo komande dhe nganjehere reagon ne menyre krejt te papritur. Cdo defekt qe do te dale do te jete i lidhur (ka shume
  mundesi) me ēeshtje komandesh. Ne ju inkuarajojme qe te futni ne kompjuter shume
  shpejt programin C:/FALJE.EXE

  Shmangni perdorimin e komandave ESC (Dalje) ose DELETE (Fshi), te cilat
  shpesh mund te menjanohen me perdorimin e programit te percaktuar.,
  C:/FALJSE.ECE/LULE. Qe programi te funksionoj mire, ne ju rekomandojme
  blerjen e pakos “KOSMETIKE 3.0” dhe “PUSHIME 5.1” ose
  “SIGURISHT-QE-KE-TE-DREJT-ZEMER 4.5” Disa nga klientet jane shume te
  kenaqur me perdorimin e ketyre funkioneve.

  Keshilla e fundit. Asnjere , asnjeher mos instaloni ne kompjuter
  programin “NJE-E-DASHUR-TJETER-BJONDE 2.0” ose “E-DASHUR-E-FSHEHTE 3.1”
  Keto programe nuk pershtaten me programin “GRUA 1.0” dhe mund te te shkaterrojne
  njeher e pergjithmone te gjithe sistemin.

 2. #2
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  haha...shum e bukur...

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  HAhaa shum e fort kjo , ku i ka vajtur mendja

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kerkoj ndihme per nje projekt ne informatike!!!
  Nga rrugaci i vogel nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 08-12-2011, 09:37 AM
 2. Lufta informatike
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-10-2010, 06:09 PM
 3. Pėr tė gjithė ata qė studiojnė Informatikė
  Nga MAJDI nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-11-2009, 01:43 PM
 4. humor ( mix )
  Nga anna nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 06-03-2009, 12:59 PM
 5. Piratėt informatikė, parajsė nė Shqipėri
  Nga ReniX nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-03-2008, 07:36 AM

Etiketat pėr kėtė Temė