Mė nė fund zbulohet se ēfarė fshehin femrat nė dollapėt e tyre


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Mė nė fund zbulohet se ēfarė fshehin femrat nė dollapėt e tyre

  Receta Gatimi

  55gard.jpgNuk ka nevojė tė jeni tė varur nga blerjet pėr t’u gjetur nė studimin tė cilin e ka kryer kanali televiziv britanik “OVC”, e pėr tė cilin ka shkruar gazeta “Daily Mail”, i cili ka zbuluar se njė femėr mesatare nė dollap mban madje 22 pjesė veshjeje, tė cilat nuk i veshė kurrė. Kur tė llogariten tė gjitha zbulohet se veshje nė vlerė prej mė se 500 miliardė dollarėsh gjenden nė kėndet e errėta tė dollapėve tė femrave nė tėrė botėn. Shumica e tė anketuarave, pesė mijė prej tyre, kanė veshje qė nuk i veshin, sepse nė dyqan ato janė dukur joshėse, por kur kanė arritur nė shtėpi e kanė kuptuar se nuk do t’i veshin. Mė sė shpeshti bėhet fjalė pėr kėpucė, mesatarisht gjashtė palė, kryesisht me take tė larta, tė cilat sapo kishin dalė nė treg, e tani fshihen mirė, edhe nga pronarja krenare, e edhe nga kureshtarėt e shumtė. Arsyeja e dytė e mos veshjes sė veshjeve ėshtė fakti qė ajo ėshtė tepėr e ngushtė. Nuk janė fajtorė pėr kėtė kilogramėt e grumbulluar, por blerja e shpejtė. Nė fakt, shumica e femrave me vetėdije ka blerė veshje mė tė vogla, duke shpresuar se do ta humbin peshėn dhe tė jenė nė gjendje t’i veshin ato. Pastaj, vjen edhe blerja me lirime, e cila nuk ėshtė racionale dhe kėshtu nė qese gjenden gjėra tė cilat “nuk e meritojnė tė vishen”. Megjithatė, ėshtė interesant edhe fakti qė femrat e kanė tė vėshtirė tė heqin dorė nga veshjet qė nuk i veshin. Vetėm pesė pėrqind nga tė anketuarat dhuron ato rroba, shumica e ruajnė dy ose mė shumė vjet, e 30 pėrqind edhe pas 10 vjetėsh nuk duan tė heqin dorė nga veshjet qė nė fakt nuk i veshin kurrė. Por, gėzon fakti qė edhe meshkujt nuk janė treguar mė tė mirė kur bėhet fjalė pėr veshjet. Anėtari mesatar i gjinisė mashkullore nė dollapin e tij fsheh 19 pjesė tė veshjes qė nuk i veshėm, por kėtu kryesisht bėhet fjalė pėr bluza me mėngė tė shkurta. /Vogue

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Nje gje qe me ēudit tek femrat eshte se ne dollap kane veshje akoma me etiketen e dyqanit dhe vazhdojne akoma blejne...

  jepni ndonje shpjegim??

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Etiketat i mbajn per te treguar

 4. #4
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  reni i blejn i ven ne dollap dhe harrojn ti veshin .. veshin ato qe u dalin me perpara apo ato me te "preferuarat" (rastin realin ja ku e ke )

 5. #5
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  hahahahaha bomba atomike...po cfare fshehin aman...nje dynja me rroba qe as i teprojne dhe as i mungojne

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cfare i terheq meshkujt tek femrat
  Nga ulkina nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 17-05-2013, 10:22 PM
 2. Femrat, ēfarė i kėnaq mė shumė
  Nga olsii nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 01-03-2013, 01:03 AM
 3. Femrat kenaqen kur partneri i tyre merzitet!
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 23-03-2012, 11:13 AM
 4. Cfare do te thote me ne fund, hyni dhe nuk do humbisni
  Nga EMAUS nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-06-2008, 10:45 PM
 5. "Mos ta dijė gruaja"! Ja ēfarė fshehin burrat
  Nga ReniX nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-03-2008, 01:15 PM