Ēfarė konsiderojnė meshkujt se ėshtė romantike?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Ēfarė konsiderojnė meshkujt se ėshtė romantike?

  Receta Gatimi

  Se meshkujt janė nga Marsi e femrat nga Venera tregon edhe hulumtimi mė i ri, ku ėshtė shikuar kuptimi i romancės nga ana e meshkujve dhe e femrave. Pėrderisa pėr femrat gjest romantik ėshtė mbajtja pėr dore nė publik, meshkujt kanė dėshira krejtėsisht mė ndryshe.

  Nė njė anketė ku kishin marrė pjesė rreth 2.000 njerėz, pėrfundimi kryesor ėshtė nėse meshkujt pėr romancė konsiderojnė marrjen me punė tė shtėpisė, qė nuk janė fare burrėrore. Pėrgjigjet nė pyetjet se ēfarė ėshtė romantike pėr ju kanė dhėnė si meshkujt po ashtu edhe femrat, pėrderisa dallimet janė tė dukshme.  Gjėrat mė bizare qė meshkujt

  i konsiderojnė romantike

  1. Hekurosja

  2. Pastrimi i enėve

  3. Hedhja e mbeturinave

  4. Pastrimi i tavolinės pas drekės

  5. Nėse i afroheni partneres nga disa kėnde tė ndryshme

  6. Marrėveshja qė tė shikoni njė film komedi sė bashku

  7. Zierja e kafesė apo ēajit

  8. T’i lejoni partneres ta zgjedhė emisionin qė do tė shikoni nė TV

  9. Vendosja e rrobave tė palara  Gjėrat mė bizare qė femrat

  i konsiderojnė romantike

  1. Zierja pa paralajmėrim

  2. Tė dėgjosh si ka kaluar ditėn

  3. Tė merreni vesh qė ai tė kujdeset pėr fėmijėt gjersa ju jeni nė shoping

  4. Mbajtja pėr dore nė publik

  5. Lėrja e porosive tė dashurisė nėpėr shtėpi

  6. Tė pėrkujtojė pėrvjetorėt

  7. Puthja para se tė dilni nga shtėpia

  8. Tė dėgjojė CD- me kėngėt e preferuara

  9. Pėrgatitja e njė banje tė ngrohtė pėr tė

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Kush ishin ata qe kane votuar ne kete sondazh! booo! sa keq

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  HEheeh 3. Hedhja e mbeturinave

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e RAGAZZA
  Anėtarėsimi
  Nov 2011
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  46
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Post Cfare konsiderojne romantike meshkujt dhe femrat

  Meshkujt jane nga Marsi e femrat nga Venera tregon edhe studimi me i ri, ku eshte shikuar kuptimi i romances nga ana e meshkujve dhe e femrave. Perderisa per femrat gjest romantik eshte mbajtja per dore ne publik, meshkujt kane deshira krejtesisht me ndryshe.
  Ne nje ankete ku kishin marre pjese rreth 2.000 njerez, perfundimi kryesor eshte nese meshkujt per romance konsiderojne marrjen me pune te shtepise, qe nuk jane fare burrerore. Pergjigjet ne pyetjet se cfare eshte romantike per ju-kane dhene si meshkujt po ashtu edhe femrat, perderisa dallimet jane te dukshme.
  Gjerat qe meshkujt i konsiderojne romantike
  1. Hekurosja
  2. Pastrimi i eneve
  3. Hedhja e mbeturinave
  4. Pastrimi i tavolines pas drekes
  5. Nese i afroheni partneres nga disa kende te ndryshme
  6. Marreveshja qe te shikoni nje film komedi se bashku
  7. Pergatitja e kafese apo cajit
  8. T’i lejoni partneres ta zgjedhe emisionin qe do te shikoni ne TV
  9. Vendosja e rrobave te palara

  Gjerat qe femrat i konsiderojne romantike
  1. Pergatitja pa paralajmerim
  2. Te degjosh si ka kaluar diten
  3. Te merreni vesh qe ai kujdeset per femijet gjersa ju jeni ne shoping
  4. Mbajtja per dore ne publik
  5. Lenja e porosive te dashurise neper shtepi
  6. Te kujtoje pervjetoret
  7. Puthja para se te dilni nga shtepia
  8. Te degjoje CD- me kenget e preferuara
  9. Pergatitja e nje banje te ngrohte per te.

  Romantike

  Romantike

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  http://www.lirenti.com/showthread.ph...3%AB-romantike
  motra hidhi nje sy forumit para se te hapesh tema te reja !

 6. #6
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Meshkujt nuk jane shume romantik...keshtu qe nese nje femer eshte romantike....e quajne psiqike....qe enderron gjera jashte realitetit....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Fitness: Cfare eshte dhe per cfare sherben?!
  Nga labja nė forum Fitness dhe Wellness
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-08-2014, 02:34 PM
 2. Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 28-09-2012, 08:09 PM
 3. Cfare mendojne meshkujt?
  Nga RAGAZZA nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 04-12-2011, 12:11 AM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-11-2009, 02:55 PM
 5. Ēfarė ėshtė dhe pėr ēfarė shėrben eMule?
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-03-2008, 02:32 AM