Si vishesh ? (test)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20

  Si vishesh ? (test)

  Receta Gatimi

  E ke analizuar ndonjėherė mėnyrėn tėnde tė tė veshurit? Je e sigurt qė zgjedh ti se si
  t ė vishesh apo mos ėshtė ndoshta ambient i jashtėm qė influencon mbi ty? Zbulo nė
  revistėn spektėr cili ėshtė stili yt ideal qė tė bėnė tė veēantė dhe unike.

  1. Prerja e flokėve duhet tė:

  a) Pėrshtatet me fytyrėn tėnde – (2 pikė)
  b) Pasqyro personalitetin tėnd – (5 pikė)

  2. Kur ke dėshirė tė blesh njė palė kėpucė:

  a) Nuk mendon pėr veshjen me tė cilėn do e shoqėrosh, mjafton qė janė ashtu si tė pėlqejnė ty - (4 pikė)
  b) Kėrkon ngjyrėn dhe markėn qė shkon me veshjet e tua – ( 3 pikė)

  3. Ke nevojė pėr njė fustan tė ri pėr nė ceremonin e martesės sė shoqes tėnde mė tė mirė:

  a) Kėrkon nė dollap midis veshjeve tė pėrshtatshme pėr njė ceremoni, duke zgjedhur njė ngjyrė tė ēelt pėr tė mos rėnė nė sy – (1 pikė)
  b) Zgjedh sipas shijes tėnde njė veshje duke iu pėrshtatur tendencave tė modės. Nuk e ke problem nėse je duke shkuar nė njė ceremoni apo nė punė, pėr ty ėshtė e njėjta gjė. Stili ytė ėshtė gjithmonė i njėjti – (5 pikė)

  4. Xhinset me shtat poshtė tė rrinė mirė?

  a) Jo, dhe me zor pres tė ikin nga moda pėr mos t'i veshur mė – (2 pikė)
  b) Jo, dhe pikėrisht pėr kėtė nuk kam as edhe njė palė – (3 pikė)

  5. Cilat janė ngjyrat qė shkojnė nė modė kėtė vit?

  a) Lejlaja, totalisht e zezė, dhe ngjyrat e ndezura – (2 pikė)
  b) Nuk e di, sepse mundohem tė vesh gjithnjė ngjyrat qė pėrshtaten me ngjyrėn e lėkurės time – (5 pikė)


  6. Flokėt e shkurtra sipas teje tregojnė:


  a) Mungesė feminiliteti – (3 pikė)
  b) Njė mėnyrė pėr tė thėnė: shiko fytyrėn time jo atė qė kam pėrreth – (5 pikė)


  7. Ditėn e parė tė punės nė zyrė si vishesh?

  a) Varet se si ndjehem atė ditė, ka diell apo ka shi, ėshtė vapė apo bėnė ftohtė - (5 pikė)
  b) Zakonisht kam njė look tepėr tė rregullt, i cili mė bėn tė dukem ashtu siē jam - (1 pikė)


  8. Veshja nuk e bėnė njeriun:

  a) Nuk ka shprehje mė tė gabuar, sepse ajo qė vesh thotė shumė mbi ty - (4 pikė)
  b) Ėshtė shumė e vėrtetė – (2 pikė)


  9. Kur vesh fėmijėn tėnd:

  a) Mundohesh tė plotėsosh shijet e tij – (5 pikė)
  b) Do vendosi se si tė vishet kur tė rritet, tani do ndjeki stilin qė mė pėlqen mua – (1 pikė)


  10. Do tė pėlqente tė bėjė modelen e njė stilisteje tė njohur pėr tė veshur me kėnaqėsi krijimet e saja?


  a) Do ishte ėndrra e ēdo vajze – (3 pikė)
  b) Kurrė nuk do mund tė vishja, veshjet e njė stilisti tė vetėm! – ( 5 pikė)


  Deri nė 25 pikė

  Gjėja pozitive nė stilin tėnd tė tė veshurit ėshtė se ke gjithmonė besim tek moda dhe gjiithēka ėshtė mė e lehtė pėr ty: Pėr tė blerė njė veshje e di shumė mirė ku do shkosh dhe ēfarė do zgjedhėsh. Por gjėrat komplikohen kur moda nuk vjen sipas shijeve tė tua: Bėn gjithēka pėr tė veshur veshjet e koleksioneve tė fundit, por rezultatet nuk janė gjithmonė ato qė dėshiron. Mundohu tė mos ndjekėsh gjithmonė kėshillat e mediave, por ndiq ndonjėherė edhe shijet e tua personale.  Nga 25 deri nė 35 pikė

  Tė pėlqen tė lexosh revistat e modės qė flasin pėr tendencat e fundit tė modės, por nė fund zgjedh atė qė tė pėlqejn ty, dhe zgjedh ngjyrat dhe linjat qė mendon se shkojnė me trupin tėnd. Ndonjėherė bėnė ēmenduri tė tilla si shpenzime marramendėse pėr njė veshje qė tė pėlqen vėrtet shumė. Mund tė jetė njė ēantė, ose njė palė kėpucė. Por shpesh pendohesh menjėherė, pasi e ke blerė.  Mbi 35 pikė

  Ku vjen ti personat e tjerė ndihen tė pasigurt. Di tė zgjedhėsh veshjet e tua si asnjė njeri tjetėr, duke valorizuar nė maksimum trupin dhe fytyrėn tėnde. Nuk bindesh nga stili i njė stilisti tė vetėm. Nėse moda e momentit nxjerr nė treg diēka qė ty nuk tė pėlqen, nuk e blen. Ke shumė personalitet dhe kur kalon tė gjithė kthejnė kokėn pėr tė tė parė.

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Mbi 35 pikė

  Ku vjen ti personat e tjerė ndihen tė pasigurt. Di tė zgjedhėsh veshjet e tua si asnjė njeri tjetėr, duke valorizuar nė maksimum trupin dhe fytyrėn tėnde. Nuk bindesh nga stili i njė stilisti tė vetėm. Nėse moda e momentit nxjerr nė treg diēka qė ty nuk tė pėlqen, nuk e blen. Ke shumė personalitet dhe kur kalon tė gjithė kthejnė kokėn pėr tė tė parė.

  hahahahahahhaha interesante!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Me thuaj cfare shenje horoskopi je ,te te them sesi te vishesh...
  Nga erinda nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 21-06-2012, 10:06 PM
 2. TEST!
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 14-04-2012, 10:30 AM
 3. Test 2
  Nga labja nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 03-02-2012, 08:19 PM
 4. Test
  Nga labja nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 24-02-2011, 05:37 PM