Bota qe do doje te kishe


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 16 prej 16
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20

  Bota qe do doje te kishe

  Receta Gatimi

  Jeten duhet ta presim me te mirat edhe te keqijat e saj!
  Keqijat??
  Sa te afte do te ishim t`i perballonim keto te keqija, ne
  nje zhargon te larmishem: Vuatje, zhgenjim, lot & ndarje!!
  Thone...se njeriu eshte me i forte se cdo gje, eshte e vertete
  por...situatat e veshtira ne te cilat ndodhemi na bejne te mos
  ndjejme as nje fije shprese qe...neser do vije : Nje dite tjeter!!
  Kujtimet e bukura, jane ato...qe te vrasin me shume se cdo gje.
  Humbja e nje personi shume te dashur per ne...eshte gjeja me
  e keqe qe mund t`i ndodhe nje njeriu! Ta shikosh edhe...ateher
  kur e di qe s`eshte me i yti, te enderrosh per te...si ne film:
  Ta ndjesh veten Hirushe ne endrra dhe ai princi yt i kalter!!
  Sa keq...qe kjo eshte thjesht nje enderr sepse...kur zgjohesh
  ne mengjes ato mendime jane zhdukur ne labirinte te pafundme!
  Kjo...do doja te kishte qene Bota ime...
  Sa keq, qe kjo Bote do mbetet vetem ne endrrat e mia!

  po bota jote ...?

 2. #2
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Bota ime?....mmmmm

  Si te gjithe edhe une...enderroj ndonjehere me sy hapur...hahahaha

  pak a shume ne jeten time nuk eshte se ka ndonje mangesi te cilen do doja ta ndryshoja...por qe ta permirsoj...pa tjeter kjo eshte ne doren e gjithsecilit...ne fund te fundit ky eshte qellimi...sepse per ta ndryshuar e pa mundur...ama per ta permirsuar absolutisht qe po...

  Do doja psh.....nje shtepi buze te vogel dhe te kendeshme,nje nje breg deti te larget dhe te pa njohur...pa shume njerez verdall...te jetoja vetem une dhe njeriu im i shtrenjt...shpirtin tim

  te zgjohesha c'do mengjes dhe te adhuroja diellin dhe dallget e detit qe valezohen ne shkemb....te dilja ne ate ballkonin e paster dhe te madhe...te shijoja nje mengjes te kendshem dhe te adhuroja qetesine qe vetem deti di te ta dhuroj...

  pastaj...pasdite...te ulesha diku...dhe nen stilolaps dhe nje fletore te shkruaja pa fund...te degjoja muzik...cicerimen e zogjeve...dhe flladin e ngrohte te eres...

  Kjo eshte ajo c'ka me pelqen me shume...qetesia....lumturia...dhe pa dyshim...njeriun e zemres prane...mashkullin e jetes...hahahahaha dhe pas kesaj...nje bebush nuk do ishte keq....hahahaha te zbukuronte gjithe horizontin dhe te shtonte jeten e te dyve!...

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  kisha pas qef me kon n'Hawai ka jetoj, larg fjalve, larg njerzve qe si t'zgjohen n'mengjes, n'vend qe me pi 1 macchiato e mi qel synat per veti, thojn "dul ky", "erdh kjo"... Larg cdo seni qe ta lodh trunin e ta prish diten! Thjesht me jetu jeten qysh i ka hije! (:

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  uaa un e paskam shkr kte...... sa ka ndryshuar bota ime ktu e para 2 vjetesh ahahahaha....
  jeta qe un dua te kem.....eshte.....shum e thjesht........dua te kem nje jet shum aktive....qoft dhe me gjera modeste....ama te ma mbushtnin diten plottttttttttt..........e urrej ne max monotonin.....
  dua cdo dit te mesoj , shikoj , degjoj dicka te re....
  dhe kjo esht ajo qe dua...nje bot te zhurmshme....plot gjalleri.....jet.....

 5. #5
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  uaa un e paskam shkr kte...... sa ka ndryshuar bota ime ktu e para 2 vjetesh ahahahaha....
  jeta qe un dua te kem.....eshte.....shum e thjesht........dua te kem nje jet shum aktive....qoft dhe me gjera modeste....ama te ma mbushtnin diten plottttttttttt..........e urrej ne max monotonin.....
  dua cdo dit te mesoj , shikoj , degjoj dicka te re....
  dhe kjo esht ajo qe dua...nje bot te zhurmshme....plot gjalleri.....jet.....
  ahahhahahaha prite prit sa do ndryshosh...se ne dy vite ke bere kaq ndryshime...mendo me vone...keshtu eshte njeriu motra....gjithe jeten ne eksplorim te gjerave te reja...dhe nryshimet jane pa dyshim super te medha....

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  ahahhahahaha prite prit sa do ndryshosh...se ne dy vite ke bere kaq ndryshime...mendo me vone...keshtu eshte njeriu motra....gjithe jeten ne eksplorim te gjerave te reja...dhe nryshimet jane pa dyshim super te medha....
  jo ne fakt , perher e kam pas deshiren e mbytjes se monotonis.....dhe ter ato qe kam permend pak me siper...
  vetem se.....si adoleshente qe isha para dy vjetesh,,,,,vija ne plan te par te tjera gjera ahaha....

  nrm qe njerzit ndryshojn....cdo dit nga pak.....qoft per mir apo per keq...ama thelbi ngelet po ai...

 7. #7
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  E cuditshme se si funksionon truri i njeriut....

  Kam pare nje dokumentar...qe fliste per personat qe pesojne trauma...aksidente...qe per arsye te forta pesojne humbje te kujteses...

  dhe aty fliste per nje vajze qe pesoi aksident dhe humbi kujtesen...pa varsisht se nuk kujtonte asgje nga e kaluara...ajo ndiqte te njetat metoda te te vepruarit sic i bente dikur....

  te njetat sjellie...te njetat deshira...pra dua te them motra...se sa do njeriu te ndryshoj ne jete...mire e the...thelbi mbetet serisht ai...asgje nuk do mund ta ndryshonte....as humbja e kujteses...as ndikimi i personave qe na rrethojne...apo as mosha...qe ndryshon vit pas viti....

  njeriu i mbron ne cfare do lloj forme idealet e tij...ato per te cilen eshte krijuar....te qenit vetvetja...pa varsisht rrethanave qe gjithsecili detyrohet te ndjeki ne jete...prap duhet qe ne shpirt te jesh po i njeti njeri...sepse dhe te duash...nuk bene dot ndryshe....

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  .....esht plotesisht e drejt ajo qe po thua....
  truri i njeriut nga 100% , vetem 5% e tij eshte zbuluar..... e ne kte kuader.....shum situata te kti tipi ngelen pa pergjigje.....thjesht me pergjigje intuitive....
  por sic dhe ti kte shembullin qe pas humbjes se kujteses bente po te njejtat gjera.....dhe nje tjeter...pas humbjes se kujteses....kishte filluar te pikturonte ....gje qe se kishte ber kurrrrrr me par...... kjo demostron dhe njeher qe natyra njerezore eshte shuuuum komplekse
  dashur pa dashur u futem ne nje tjeter teme ahahaha....

 9. #9
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  hahahahahahha te behemi bashke une dhe ti...e mos ta kthejme temen si dime vete?...bahhhhhhh e pa mundur hahahahahha

 10. #10
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  shum thjesht, pa fjalca! (:

 11. #11
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  hahahahahahha te behemi bashke une dhe ti...e mos ta kthejme temen si dime vete?...bahhhhhhh e pa mundur hahahahahha
  hahahaha po pra.....i shkreti forum thuaj !

 12. #12
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  hahahaha po pra.....i shkreti forum thuaj !
  hahahahhaha ku je me qe ra fjala?....

 13. #13
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  hahahahhaha ku je me qe ra fjala?....
  hahahahaha.......ne boten time

 14. #14
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Kjo qe kam...mbase nuk eshte totalisht e kompletuar....por me pelqen...

 15. #15
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Nje bote ku gjumin ta komandoje me telekomande w

 16. #16
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  Bota ime?....mmmmm

  Si te gjithe edhe une...enderroj ndonjehere me sy hapur...hahahaha

  pak a shume ne jeten time nuk eshte se ka ndonje mangesi te cilen do doja ta ndryshoja...por qe ta permirsoj...pa tjeter kjo eshte ne doren e gjithsecilit...ne fund te fundit ky eshte qellimi...sepse per ta ndryshuar e pa mundur...ama per ta permirsuar absolutisht qe po...

  Do doja psh.....nje shtepi buze te vogel dhe te kendeshme,nje nje breg deti te larget dhe te pa njohur...pa shume njerez verdall...te jetoja vetem une dhe njeriu im i shtrenjt...shpirtin tim

  te zgjohesha c'do mengjes dhe te adhuroja diellin dhe dallget e detit qe valezohen ne shkemb....te dilja ne ate ballkonin e paster dhe te madhe...te shijoja nje mengjes te kendshem dhe te adhuroja qetesine qe vetem deti di te ta dhuroj...

  pastaj...pasdite...te ulesha diku...dhe nen stilolaps dhe nje fletore te shkruaja pa fund...te degjoja muzik...cicerimen e zogjeve...dhe flladin e ngrohte te eres...

  Kjo eshte ajo c'ka me pelqen me shume...qetesia....lumturia...dhe pa dyshim...njeriun e zemres prane...mashkullin e jetes...hahahahaha dhe pas kesaj...nje bebush nuk do ishte keq....hahahaha te zbukuronte gjithe horizontin dhe te shtonte jeten e te dyve!...
  ..Ueeeee pse une e kam shkruar... kete nje vit me pare?.... fillova te ndihem pesimiste....kot qe enderroj se mbeten vetem skic

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Me ēfare pije doje ta kishe goten tani?
  Nga ReniX nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 190
  Postimi i Fundit: 29-10-2014, 11:31 PM
 2. Nese do te kishe ne dor gjithcka cdo te beje?
  Nga ulkina nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 28-01-2014, 09:32 PM
 3. Martohet ne kishe, me autobus
  Nga URTESIA nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-04-2012, 02:25 PM
 4. Urime Emaus , na u befsh sa te doje zemra (^_^)
  Nga Mima nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
  Pėrgjigje: 42
  Postimi i Fundit: 19-03-2012, 11:08 PM
 5. Rusi, biznesmeni premton nje kishe per cdo vit jete
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-04-2009, 09:57 AM