UEFA kėrkon 5 gjyqtarė nė EURO 2012


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e lovee
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Postime
  251
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  9

  UEFA kėrkon 5 gjyqtarė nė EURO 2012

  Receta Gatimi


  Presidenti i UEFA-s, Michel Platini ka theksuar se organizata e tij pėrpqiet qė nė Kampionatin Evropian, EURO 2012 tė vendosė 5 gjyqtarė nė ndeshje.

  “Unė jam 500 % i kėnaqur qė kur ka filluar tė aplikohet sistemi me 5 gjyqtarė dhe se si ėshtė duke funksionuar ai nė Ligėn e Kampioneve dhe Ligėn Europa.Rezultatet e kėtij eksperimenti kanė qenė mjaft pozitive. Gjyqtarėt janė mjaft tė kėnaqur qė kanė edhe dy kolegė tė cilėt iu ndihmojnė”, tha Platini gjatė vizitės sė tij nė Poloni.

  Kėshillini ndėrkombėtar u lidhjes sė futbollit (IFAB) ėshtė trupi i cili duhet tė vendosė rregullat e lojės, kurse nė vitin e fundit ėshtė duke luftuar me kontradikta tė ndryshme se si do ta rregullojė kėtė proces, nė velanti a do tė pranohen golat tė cilat janė shėnuar nė mėnyrė tė parregullt.

  “Tė premten dhe tė shtunėn nė Wales do tė arrijnė drejtuesit e IFAB-sė. Ne para tyre do tė prezantojmė iniciativėn tonė nė pėrbėrje tė pesė gjyqtarėve. Do tė shohim se cila do tė jetė pėrgjigja e tyre. Shpresoj nė pėrgjigje pozitive”, tha Platini.

 2. #2
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  5 gjyqtar eshte me efektive gje qe eshte deshmuar ,spepse ka pasur shume gabime ne te kaluaren.

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  shpresoj te jen te mir

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ndeshjet dhe Rezultatet e UEFA EURO 2012 - Poland Ukraine
  Nga ReniX nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 141
  Postimi i Fundit: 03-07-2012, 09:56 PM
 2. Tifozet e Euro 2012
  Nga ReniX nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 13-06-2012, 05:45 PM
 3. Rrezikohet Euro 2012
  Nga EMAUS nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-10-2008, 01:07 PM