Facebook sė fundmi ka pėrvetėsuar shėrbimin Beluga, i cili njihet si shėrbimi mė i famshėm sa i pėrket dėrgimit grupor tė mesazheve pėr sistemet operative Android dhe iOS tė Apple.

Ky shėrbim ėshtė i dizajnuar tė ndihmojė njė grup miqėsh tė jenė nė kontakt me komunikim nė kohė reale, siē edhe mund tė vėreni nė sqarimin e saj mė poshtė.


Qė nga koha e lansimit, ne e kemi ēmuar shumė tėrė entuziazmin dhe feedback-un pozitiv nga pėrdoruesit tanė. Tani, ne jemi tė kėnaqur qė do ta kemi mundėsinė tė vazhdojmė ta bėjmė kėtė si pjesė e ekipit tė Facebook.

Ende nuk ėshtė bėrė e ēartė sė ēka ka menduar Facebook tė bėjė me kėtė shėrbim, ndėrsa ėshtė thėnė se funksionimi i kėtij rrjeti social do tė vazhdojė tė jetė i njėjtė, siē ėshtė pėr momentin.