Facebook, tė martėn, lėshoi njė plaftormė tė re tė komentimit, por ndėrmarrja nuk shpjegoi mjaft shumė pėr publikun. Dan Rose, zėvendėskryetari i rrjetit Facebook pėr mardhėniet dhe plaftormėn e tregut, i cili foli nė konferencėn Webtrends Engage nė San Francisco shpjegon mė shumė lidhur me kėtė.

Nė videon e mėposhtme, Rose shpjegon qartas se ēfarė do tė jetė ndryshimi me shtesėn e komenteve. Pikė sė pari, shokėt e rėndėsishėm nė grafikun shoqėror tuaj do tė shfaqen si mė tė shquar. Dhe sė dyti, shtesa pėr komente do tė lejojė komentet e bėra nga ju nė njė uebfaqe ose nė njė faqe tė lajmeve qė tė paraqiten sė pari nė profilin tuaj nė Facebook.

Ēfarė mendoni? A ėshtė njė veprim i matur nga ndėrmarrja? A do tė kryesojnė komentet nė ueb dhe tė shkaktojnė probleme pėr ndėrtuesit e softuerėve pėr komente? Le t’i shohim mendimet tuaja- ku tjetėr? - nė komente./pcworldalbanian