Kompania "Google" paralajmėroi se versioni i avancuar i sistemit tė saj operativ "Android 2.3 G" do tė pamundėsojė sinkronizimin e informacioneve pėr kontaktet lidhur me rrjetet sociale.

Masa e kėtillė tani pėr tani ka tė bėjė vetėm pėr "smartfonėt" e paletės "Nexus" - C dhe One, por "Google" do tė mundej mė vonė ta zgjerojė nė tė gjitha aparatet nėn sistemin e tij operativ "Android".

Mediat vlerėsojnė se nė kėtė mėnyrė "Google" i "hakmerret" "Facebook-ut", pėr atė se rrjeti social nuk lejoi ndėrmarrjen e plotė tė dhėnave.

Tė dhėnat e "Facebook-ut" shihen nė telefonat e "menēur" me sistemin "Android", por nuk regjistrohen nė aparat. / idv / foto: mashable /