Facebook tani vlen 65 miliardė dollarė?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Post Facebook tani vlen 65 miliardė dollarė?

  Receta Gatimi


  Vlera tregtare e Facebook ėshtė ngritur nga 50 miliardė dollarė nė 65 miliardė dollarė, dhe kjo bazuar nė skemėn e re tė investimit tė aksioneve.

  Njė raport i televizionit CNBC deklaron se General Atlantic do ta blejė 1 pėr qind tė kompanisė.

  Ndėrsa, vlera e aksioneve tė Facebook ėshtė llogaritur pikėrisht duke u bazuar nė vlerėn e kėsaj pėrqindje, thuhet sipas artikullit, i cili thotė se i citon “njerėz tė informuar mirė, qė janė tė afėrt mė transaksionin”.

  Pėr mė tepėr, thuhet se kjo marrėveshje nuk ėshtė mbyllur ende, ndėrsa merret vesh se ish punėtorėt e Facebook janė tė interesuar qė tė blejnė 2.5 milionė aksione nga rrjeti social, pjesė e sė cilit ishin edhe ata vetė.

  Nė fillim tė muajit Janar, disa raporte deklaronin se Facebook vlente rreth 50 miliardė dollarė, pasi qė kompanitė si Goldman Sachs dhe firma investuese Digital Sky kishin investuar 50 milionė dollarė nė rrjetin mė tė madh social nė botė pėr momentin.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  SA pak qe vleka

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hahahhaa MAJDI pak pak

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Twitter vlerėsohet me 7,8 miliardė dollarė
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-03-2011, 03:07 PM
 2. Si fitoi rrjeti Facebook 1.86 miliardė dollarė nė vitin 2010?
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-01-2011, 09:45 AM
 3. Facebook tani vlen 50 miliard dollarė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-11-2010, 11:21 AM
 4. Novell shitet pėr 2.2 miliardė dollarė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-11-2010, 08:54 PM
 5. Tė ardhurat e Facebook pritet tė arrijnė nė 1.2 miliardė dollarė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 02:02 PM