Receta Gatimi

Keqardhja pėr tė kaluarėn dėmton shėndetin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15

  Post Keqardhja pėr tė kaluarėn dėmton shėndetin  Kujtimi i ngjarjeve traumatike apo gabimeve nga e kaluara rrit nivelin e stresit emocional dhe stimulon ēekuilibrin e hormoneve dhe dobėsimin e imunitetit, ka zbuluar njė studim britanik.
  Njerėzit qė rregullisht mendojnė pėr mossukseset nė tė kaluarėn dhe krahasimin me mė “fatlumėt” se vetja, janė mė tė prirė qė tė ftohen e tė kenė probleme tė shumta shėndetėsore, ka zbuluar studimi i Universitetit tė Konkordit.
  Nė studim janė pėrfshirė 104 vullnetarė tė moshave tė ndryshime. Te ta ėshtė studiuar ndikimi qė kanė pasur nė shėndet ngjarjet traumatike nga e kaluara.

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  normale...te mendosh per gjerat negative qe ke kaluar ne te shkuaren te sjell stres..stresi anormali ne shendet...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Mania pėr tė qėnė i pėrsosur dėmton shėndetin
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-01-2013, 09:37 PM
 2. Pėrdorimi i tepėrt i smartphonė dėmton shėndetin
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-06-2012, 12:23 AM
 3. Tė flesh me dikė qė gėrhet, dėmton shėndetin
  Nga ema_d nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-03-2012, 11:56 AM
 4. Ajo ēka dėmton dhėmbėt, dėmton edhe shėndetin
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-07-2009, 08:48 PM
 5. Sa e dėmton Duhani Shėndetin?
  Nga Altin111 nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 26-01-2008, 03:53 PM

Etiketat pėr kėtė Temė