Receta Gatimi

37-vjeēari me probleme mendore terrorizon fshatin me armė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e lovee
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Postime
  251
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13

  37-vjeēari me probleme mendore terrorizon fshatin me armė

  DIBER - Procedim penal pėr 37-vjecarin P. Kaca, banues nė fshatin Nezhaj, rrethi Dibėr, (person qė ka rezultuar me tė meta mendore), i cili ka terrorizuar fshatin me tė shtėna me armė pa ndonjė objekt a qėllim tė caktuar. Me tė mėsuar pėr kėtė ngjarje, policia vendore shkoi menjėherė nė vendin e ngjarjes dhe vuri nė pranga P. Kacėn.


  Por nga biseda me tė afėrm dhe banorė tė fshatit rezultonte se ai ishte me tė meta mendore, ndaj policia e dėrgoi atė nė spitalin rajonal tė qytetit Peshkopise, ku pas kontaktimit me doktorin neuropsikiatėr, ka rezultuar se ky person ėshtė me tė meta mendore dhe duhet dėrguar nė spitalin psikiatrik, pėr ta mbajtur nėn kontroll, pėr shkak tė rrezikshmėrisė sė tij.


  Policia hapi procedimin penal nė gjendje tė lirė pėr shtetasin Pėrparim Kaca, pėr veprėn penale tė "Mbajtje pa leje tė armėve dhe municioneve luftarake", parashikuar nga neni 278/2 i K.Penal. Ky person mė datė 08.03.2011 nė fshatin e tij ka qėlluar nė ajėr me armė zjarri tė tipit pushkė M-56, armė e cila i ėshtė bllokuar nė cilėsinė e provės materiale.
  Materialet i kaluan Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Dibėr.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Bo kan ikur nga mendja

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. 40% e evropianėve vuajnė nga sėmundjet mendore
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-09-2011, 10:21 PM
 2. Kamez, vritet me arme zjarri 56 vjecari
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-02-2010, 05:21 PM
 3. Shkurtabiqėt ndėrtojnė fshatin e tyre
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-10-2009, 07:51 PM
 4. Durres, ekzekutohet me arme 44 vjecari
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-05-2009, 06:58 PM
 5. Tė sėmurėt mendorė, nė sulm
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-11-2007, 08:11 PM