E mbani mend shtepine e pare qe keni pikturuar???


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 33
 1. #1
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  E mbani mend shtepine e pare qe keni pikturuar???

  Receta Gatimi

  Ne kete teme dua te veni nje foto qe i ngjane shtepise se pare, qe pikturuat kur ishit te vegjel ne kopsht ose ne klas te pare ..... athere kur mesuat te pikturoni shtepi
  shtepija qe pikturoja une ne fillim ishte afersisht keshtu ?
  kerkoni ne google duke shkruajtur "children's draw house" ose dicka te tille deri sa te gjeni q figure qe i afrohet pictures qe benit ju
  kujdes ! piktures qe benit sa filluat te mesoni te pikturoni ..... jo mbrapa kur mesuam te pikturojme me shume

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Po un qe kam pikturuar kete keshtu lejohet haha 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Disa gjera i mbaj ment vertet! Sidomos makinat 3D i kam pas fiksim ti vizatoja

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e lovee
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Postime
  251
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  9

 5. #5
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Shume e bukur kjo tema. Sme kishte shkuar ndonjehere ne mendje te kujtoja shtepine e pare qe kam pikturuar. Gjithsesi me aq sa mbaj mend, eshte pak a shume kjo shtepia qe pikturoja perher... 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  beja edhe ca pem anash 7. #7
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  shikoni shtepite me vemendje cfar veni re ??????? hahahah..... renix diplomat si gjithmon as1her nuk pergjigjesh !!!!! :/

 8. #8
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  beja edhe ca pem anash


  labia & une si ty e beja ,,,, drita nuk mungonte

 9. #9
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  hahahhahaha edhe un si labja e beja shtepin

 10. #10
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  un ne fakt , beja dhe pem rreth e rrotull
  + beja edhe shkallet e shtepis

 11. #11
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  po pikturat qe keni vene jane ato qe dua
  tani shikoni me vemendje te gjith shtepite qe jan vene ,,,,,,, cfar ju bene pershtypje ????????????

 12. #12
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  un ne fakt , beja dhe pem rreth e rrotull
  + beja edhe shkallet e shtepis
  un beja dhe ballkon hhihihihi

 13. #13
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Pse nuk u pergjigja sa keq qe nuk i kam ruajt vizatimet
  gjithesesi dhe un si te gjithe, driten perjashta se harroja,,,, shtoja ndonje pem, shkallet e shtepise dhe ndonje gomar aty duke kullot :O

 14. #14
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  PUPUPPUPU........ ku ke dit me pikturu & gomar ti !!!!!!!! hahahha......
  Nese e veni re te gjith pikturojme te njejten shtepi me ndryshime shum te vogela . Por shtepia eshte keshtu
  katerore me nje dere me dy dritare ( rrall me nje , po ndoll) dritaret jan nje nevel siper deres
  (kurse ne te vertete dritaret jan paralel me deren !!!!! ) & siper shtepise vejme nje trekenc per cati
  te gjith femijet pikturojne kete shtepi !!!!! e vute re edhe ju qe ketu jemi pak veta & pikturonim te njejten gje
  Pse ndoll kjo gje ? pse te gjith femijet piktorojne kete ????????????????????

 15. #15
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  at`her e tash sdi me pikturu tjeter, veq qat plan e kom

  shpi katrore, me ardh edhe rruga, ka1her 1 urė e vizatojsha edhe 1 lum poshte saj, edhe nalt diellin, malet rete

 16. #16
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  at`her e tash sdi me pikturu tjeter, veq qat plan e kom

  shpi katrore, me ardh edhe rruga, ka1her 1 urė e vizatojsha edhe 1 lum poshte saj, edhe nalt diellin, malet rete

 17. #17
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga bessy Lexo postimin
  PUPUPPUPU........ ku ke dit me pikturu & gomar ti !!!!!!!! hahahha......
  Nese e veni re te gjith pikturojme te njejten shtepi me ndryshime shum te vogela . Por shtepia eshte keshtu
  katerore me nje dere me dy dritare ( rrall me nje , po ndoll) dritaret jan nje nevel siper deres
  (kurse ne te vertete dritaret jan paralel me deren !!!!! ) & siper shtepise vejme nje trekenc per cati
  te gjith femijet pikturojne kete shtepi !!!!! e vute re edhe ju qe ketu jemi pak veta & pikturonim te njejten gje
  Pse ndoll kjo gje ? pse te gjith femijet piktorojne kete ????????????????????
  po mir , po ti , kur imagjinon nje njeri , pse e imagjinon me dy sy , dy duar , dy kemb ?? , sa e cuditshme , kshu e imagjinojm te ter ...si shpjegohet ?????????????????????????????????????????

  sepse kshu esht realiteti , dhe per femijet ajo esht menyra me e thjesht per te vizatuar nje shtepi

 18. #18
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  po mir , po ti , kur imagjinon nje njeri , pse e imagjinon me dy sy , dy duar , dy kemb ?? , sa e cuditshme , kshu e imagjinojm te ter ...si shpjegohet ?????????????????????????????????????????

  sepse kshu esht realiteti , dhe per femijet ajo esht menyra me e thjesht per te vizatuar nje shtepi
  hahaha...... po keshtu eshte realiteti nese i thua cdo femije te pikturoj dicka do ta bej me te thjesht ...por me shtepin ndoll dicka tjeter
  Nese i thua femijve te pikturojn shtepi, e bejne te gjithe ne kete menyre Por nese e shikon me vemendje do te vesh re qe "shtepja" qe bejne eshte si "fetyre"
  eshte dera (buzet) , jan dy dritare ( syte) prandaj te gjith femijte i bejne dritaret shum siper deres ( kurse ne te vertete nuk ka dritare siper deres !!!!! ) edhe bejne cati (floket)
  Ne fakt kur femjte pikturojne shtepine, ne nje pjes te trurit te tyre ndoll kjo gje" ne shtepin pikturojn fetyre - njeri "
  Dashuria me e malle qe kane femijte jan prinderit (njerzit qe rriten) & mbrapa vjen shtepija ( atje ku ndjejne siguri & dashuri)
  Kete gje e bejne pa kuptuar ...po ndoll qe e bejne te gjithe pa perjashtim & mbrapa fillojn te mesojne te pikturojne gjera te tjera
  Eshte dicka e mrekullushme & magjepse te kuptosh se si punon truri njeriut & natyra ...por ka shum shum gjera qe nuk i kuptojme akoma

 19. #19
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Pavarsisht faktit se sa lart i vizatojne dritaret, mendoj se shtepia per femijet nekupton familjen!

 20. #20
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  preferoja ato fletoret e vizatimit te gjatet


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 22-02-2013, 09:38 PM
 2. Video: Qen si ky nuk keni parė kurrė! (VIDEO)
  Nga abdullah92 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 21-04-2012, 04:51 PM
 3. Gol te tille nuk keni pare ndonjehere
  Nga 3r1k0 nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-10-2011, 07:48 PM
 4. E mbani mend puthjen tuaj te pare?
  Nga Alb-Angel nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 14-10-2010, 11:19 PM
 5. Cfare Televizori keni ne shtepine tuaj?
  Nga ReniX nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 05-08-2010, 03:33 AM