Receta Gatimi

Cfare feje do te donit te praktikonit?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 3 nga 4 FillimiFillimi 1234 I funditI fundit
Rezultatet nga 41 deri tek 60 prej 74
 1. #41
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mOrtaja123 Lexo postimin
  ne qoft se do ishe ne ndonje airoplan ose anije duke u mbytur nga kush do kerkohshe ndihm ?
  Fakti qe nuk praktikon asnje fe , sdo te thot qe nuk beson ne Zot . ( e them me shum per veten , se olsi mund te jet edhe ateist )

 2. #42
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mOrtaja123 Lexo postimin
  ne qoft se do ishe ne ndonje airoplan ose anije duke u mbytur nga kush do kerkohshe ndihm ?
  Sigurisht qe po te kerkoja nga zoti apo allahu,,,, do isha mbyt me kohe...

 3. #43
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Fene qe kam...me pelqen....

 4. #44
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Sigurisht qe po te kerkoja nga zoti apo allahu,,,, do isha mbyt me kohe...
  e din ti nje gje, se sikur mos te donte zoti ti as edhe nje livizje te voge nuk do mund te beje


  p.ssa interesant eshte me njerzit ateist e mohojn nje te vertet pa asnje argument .

 5. #45
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  e din ti nje gje, se sikur mos te donte zoti ti as edhe nje livizje te voge nuk do mund te beje


  p.ssa interesant eshte me njerzit ateist e mohojn nje te vertet pa asnje argument .
  sipas teje njerzit qe vriten, vriten se do zoti?


  Ca te vertet mohojn keta atesitet?

 6. #46
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  sipas teje njerzit qe vriten, vriten se do zoti?


  Ca te vertet mohojn keta atesitet?
  vriten se nuk besojn se ka zot

  TE VERTET SE E DIN SHUM MIR SE KA ZOT,, POR NUK DUAN TA PRANOJN EDHE PSE NUK KAN ASNJE ARGUMENT KUNDER,

 7. #47
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  vriten se nuk besojn se ka zot

  TE VERTET SE E DIN SHUM MIR SE KA ZOT,, POR NUK DUAN TA PRANOJN EDHE PSE NUK KAN ASNJE ARGUMENT KUNDER,
  meqen se njefke zotin ti, na thuaj cfar ngjyre i ka floket?

 8. #48
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  meqen se njefke zotin ti, na thuaj cfar ngjyre i ka floket?
  cfar pytje koti!!

 9. #49
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  cfar pytje koti!!
  Meqen se dashke m pyetje serioze ti,,ti cfar ngjyre i ke syt?...se dola dhe nga tema me duket

 10. #50
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  meqen se dashke m pyetje serioze ti,,ti cfar ngjyre i ke syt?...se dola dhe nga tema me duket
  ngjyr kafe se shumica pra

 11. #51
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  ngjyr kafe se shumica pra

  po kjo nuk tu duk pyetje koti eee te pelqeu hahaa qe u pergjigje kaqe seriozisht hahaha....edhe une kafe i kam

 12. #52
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  po kjo nuk tu duk pyetje koti eee te pelqeu hahaa qe u pergjigje kaqe seriozisht hahaha....edhe une kafe i kam
  Jo kjo nuk ishte pytje koti, jo se me pelqeu por eshte pytje normale..

  ness kafe ama

 13. #53
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  e din ti nje gje, se sikur mos te donte zoti ti as edhe nje livizje te voge nuk do mund te beje


  p.ssa interesant eshte me njerzit ateist e mohojn nje te vertet pa asnje argument .
  Motra , edhe un me perpara lexoja libra te islamit , sepse ne fakt jam myslymane. Dhe aty kam lexuar qe Zoti , e krijoji njeriun perfekt fizikisht ......ja dha te gatshme 99% te gjerave.....mjedis per te jetuar , aftesi per te riprodhuar etj.....mirpoo.....i la vetem 1% ne dore....dhe ajo qe i la ishte Vullneti i Lire. Me kte vullnet te lire ne kemi ndertuar boten qe kemi sot...me te mirat dhe te keqijat e saj. Nuk mund te thuash qe asgje nuk mund te behet pa levizjen e Zotit. Po gjith ato luftra ? Katastrofa ? cmund te thuash per kto ?
  Nuk besoj se aty siper eshte nje Zot qe ben te tila gjera. Jo.....Zoti dhe miresia e tij...jan te pafundme.....

 14. #54
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  Motra , edhe un me perpara lexoja libra te islamit , sepse ne fakt jam myslymane. Dhe aty kam lexuar qe Zoti , e krijoji njeriun perfekt fizikisht ......ja dha te gatshme 99% te gjerave.....mjedis per te jetuar , aftesi per te riprodhuar etj.....mirpoo.....i la vetem 1% ne dore....dhe ajo qe i la ishte Vullneti i Lire. Me kte vullnet te lire ne kemi ndertuar boten qe kemi sot...me te mirat dhe te keqijat e saj. Nuk mund te thuash qe asgje nuk mund te behet pa levizjen e Zotit. Po gjith ato luftra ? Katastrofa ? cmund te thuash per kto ?
  Nuk besoj se aty siper eshte nje Zot qe ben te tila gjera. Jo.....Zoti dhe miresia e tij...jan te pafundme..
  ...
  Zoti don drejtesi ,e Zoti meqe i krijoj njerizt perfekt, por ju la ate perqindjen e vogle se thua ti pse ata nuk po e perdorin ne te mir pra?po nxisin urrejtj,po meren me drog me prostiticion e njemi te liga tjera,,,,,,sikur te punon per drejtesin e Zotit ase edhe nje isekt nuk do ngordht urie e jo me femijet,se Zoti thot; nuk e ke halla ti te mbushesh barkun me buk e vllai yt te vdes urie,e katastrofat natyrore vin si pasoj e veprav tonA.

 15. #55
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  O erina ketu qenke akoma ti moj ...lere zotin rehat tani se eshte nat

 16. #56
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Erina,

  Ēėshtja e fes ėshtė aq e komplikuar saqe njerėzit jane duke u vrare e hedhur trutė ne erė! (mendoje pse kėtė)
  Personalisht nuk jam as ateist apo as budist ne ideale. Kam se ku e "fal" besimin tim pasi imagjinatat janė pėr kalim kohe apo pėr tu shkėputur disa ēaste nga realiteti!

  Dhe nje gje te fundit se po dal nga tema: Ky artikull ėshtė shkėputur nga gazeta ku nje fėmije ėshtė harruar ne makine dhe ka gjetur vdekjen.

  Pse nuk e shpėtoj zoti kėtė? Ishte mėkatar? ēfarė planesh kishte zoti? Do behej fėmija kriminel kur te rritej? Pse nuk dėrgoj dike ta shpėtonte?....  kėshtu, nėse jeni duke u mbytur ne vend te luteni me krahėt lart, jepini krahėve dhe notoni, zoti ėshtė secili nga ne!

 17. #57
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  Zoti don drejtesi ,e Zoti meqe i krijoj njerizt perfekt, por ju la ate perqindjen e vogle se thua ti pse ata nuk po e perdorin ne te mir pra?po nxisin urrejtj,po meren me drog me prostiticion e njemi te liga tjera,,,,,,sikur te punon per drejtesin e Zotit ase edhe nje isekt nuk do ngordht urie e jo me femijet,se Zoti thot; nuk e ke halla ti te mbushesh barkun me buk e vllai yt te vdes urie,e katastrofat natyrore vin si pasoj e veprav tonA.
  po he pra pse ? pikerisht per ate vullnet te lire. Te replikova sepse sipas asaj qe thua ( qe asgje nuk behet pa vullnetin e zotit ) bie ne kundershtim me Besimin tend .
  Dhe the edhe diku qe njerzit vuajn sepse nuk besojn ne Zot. E ke shum gabim...Sepse prap bie ne kundershtim me natyren e Zotit....ai nuk eshte hakmarres......

 18. #58
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Miqte e mi te dashur! ^_^ (e vazhdova keshtu sepse gjithmon e filloj me fjale te embla) Tashme feja eshte bere me keq se politika, pa u zgjatur shum doja te thoja: Allahu eshte nje dhe pa ate nuk kemi shpetim, un jam musliman besoj ne Zot dhe nuk shkoj ne xhami, por kjo sdo te thot qe un nuk jam besimtar. kaq kisha un per te then mos provoni te me beni reply se ju mpiu e zeza

 19. #59
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  703
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Erina,

  Ēėshtja e fes ėshtė aq e komplikuar saqe njerėzit jane duke u vrare e hedhur trutė ne erė! (mendoje pse kėtė)
  Personalisht nuk jam as ateist apo as budist ne ideale. Kam se ku e "fal" besimin tim pasi imagjinatat janė pėr kalim kohe apo pėr tu shkėputur disa ēaste nga realiteti!

  Dhe nje gje te fundit se po dal nga tema: Ky artikull ėshtė shkėputur nga gazeta ku nje fėmije ėshtė harruar ne makine dhe ka gjetur vdekjen.

  Pse nuk e shpėtoj zoti kėtė? Ishte mėkatar? ēfarė planesh kishte zoti? Do behej fėmija kriminel kur te rritej? Pse nuk dėrgoj dike ta shpėtonte?....
  kėshtu, nėse jeni duke u mbytur ne vend te luteni me krahėt lart, jepini krahėve dhe notoni, zoti ėshtė secili nga ne!
  Degjo Reni qeshtja se sa do te jetoj njeriu ne kete bot qeshtje e rriskut jan ato qe i percakton zoti kur lind femija
  e ky femija qe e ka harruar i ati ne vetur kaq e ka pas te shkruar te jetoj por i ati esht ber sebeb (shkak) qe femija te vdes sikursht edhe i ati do te gjykohet per kete

  Kodi:
  kėshtu, nėse jeni duke u mbytur ne vend te luteni me krahėt lart, jepini krahėve dhe notoni, zoti ėshtė secili nga ne!
  padyshim se ti duhet ti marresh sebepet por te behemi realist si nga ana psikologjia si nga ana fetare ti ne ate qast do te kerkohshe ndihm

 20. #60
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  @Albano , sna the ndonje gje te re . Dikur feja ka qen politika vete .

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 08-09-2015, 08:08 PM
 2. Ku do te donit te ishit ne kete moment?
  Nga kuklla nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 638
  Postimi i Fundit: 29-11-2014, 01:20 AM
 3. Si donit ta kishit emrin?
  Nga ReniX nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 59
  Postimi i Fundit: 29-04-2014, 10:45 PM
 4. Sa femije do te donit te beni?
  Nga Nerti nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 140
  Postimi i Fundit: 27-07-2013, 02:36 PM
 5. Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 28-05-2013, 11:55 PM