Receta Gatimi

Cfare feje do te donit te praktikonit?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 4 1234 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 74
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e lovee
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Postime
  251
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14

  Cfare feje do te donit te praktikonit?

  Cdokush eshte plotesisht i lire qe te zgjedhe besimin e vet.Po ju akeni nje te tille..

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  sigurisht qe kam ...jam myslymane
  nuk esht se e ndjek ne menyr shum te devotshme , se ashtu i bie qe te kem shami ne kok , e te falem 5 her ne dit
  por lexoj libra te ksaj feje ...agjeroj naten e kadrit ...etj

 3. #3
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  un jam krishtere me sakt ortodokse
  edhe un si labja pak a shum nuk eshte se merrem shum ne kishe vete me teper kur ka festa fetare ....... hmmmmm te them te drejten un nuk kam lexuar asnjeher libra fetar nuk me ka shtyar asnje faktor qe ti lexon .......... por bej ato qe duhen ber si ortodokse

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Dhe un i perkas fes muslimane nuk e praktikoj se thot labja te falem te jem e mbuluar por lexoj shum literatur te teologjis besoj vetem te nje Zote, agjeroj gjith ramazanin dhe e dua fen timete familjes falin namaz ..

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga lovee Lexo postimin
  Cdokush eshte plotesisht i lire qe te zgjedhe besimin e vet.Po ju akeni nje te tille..
  po ti si inicijatore e temes cfar fej ke?

 6. #6
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Nuk kam thjesht besoj qe ka zot
  por nuk besoj ne fe ......

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e digit
  Anėtarėsimi
  Mar 2011
  Postime
  29
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  dhe une i perks fes muslimane dhe shkoj ne Xhami qdo te premte

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e lovee
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Postime
  251
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  po ti si inicijatore e temes cfar fej ke?
  Katolike besoj ne Zot por nuk besoj ne Prift etj,,,

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga lovee Lexo postimin
  Katolike besoj ne Zot por nuk besoj ne Prift etj,,,
  si u besokerka ne prifterinj ...ai esht njeri si gjith te tjeret

 10. #10
  i/e rregjistruar 20% Maska e lovee
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Postime
  251
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  si u besokerka ne prifterinj ...ai esht njeri si gjith te tjeret
  e di qe esht njeri por te djelave ne kish kur flasin si duroj hiq

 11. #11
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga lovee Lexo postimin
  e di qe esht njeri por te djelave ne kish kur flasin si duroj hiq

  po mos shko fare te dielen !

 12. #12
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  nje her thua sbesoj te prifterinjt e njeher si duroj dot...jan 2 gjera krejt te ndryshme

  do kesh ndonje eksperienc te hidhur me prifterinjt ti qe ste pelqejn

 13. #13
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  nje her thua sbesoj te prifterinjt e njeher si duroj dot...jan 2 gjera krejt te ndryshme

  do kesh ndonje eksperienc te hidhur me prifterinjt ti qe ste pelqejn
  ndoshta e ka rraf mi!!

 14. #14
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  Musliman
  Besoj vetem ne Zotin e plot fuqishem dhe ne librit e ti
  Agjeroj dhe shkoj ne Xhami qdo te Xhuma (Premte)ku lutem per shendetin time dhe te familjes.

 15. #15
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  Musliman
  E praktikoj aq sa mundem fali namazin, agjeroj, lexoj Librin e shenjte ne orgjinalitet po kurrsesi ekstermizem, i friksohem dhe ruhem nga ajo, sepse i kam kuptuar mire gjerat

  Gjithkush per vete ka

 16. #16
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  Mysylman, nuk e praktikoj thuajse fare i bie te jem me shume Ateist

 17. #17
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  Musliman

 18. #18
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  Ortodoks......por nuk e praktikoj.
  Me shume i besoj shkences sesa librave te shenjte.

 19. #19
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga bessy Lexo postimin
  Nuk kam thjesht besoj qe ka zot
  por nuk besoj ne fe ......
  edhe une si ti

  Ne te drejte ne si familje, fare e fis komplet... jemi myslimane, por nuk eshte se jemi ashtu te falemi etj... por jemi dmth mysliman. Ama un si person nuk merrem me fe, thjesht besoj ne ZOT dhe i rrespektoj te gjitha fete...

 20. #20
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  Asaje feje qe i perkase, pore te gjithe besojne ne Zote ama

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 4 1234 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 08-09-2015, 08:08 PM
 2. Ku do te donit te ishit ne kete moment?
  Nga kuklla nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 638
  Postimi i Fundit: 29-11-2014, 01:20 AM
 3. Si donit ta kishit emrin?
  Nga ReniX nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 59
  Postimi i Fundit: 29-04-2014, 10:45 PM
 4. Sa femije do te donit te beni?
  Nga Nerti nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 140
  Postimi i Fundit: 27-07-2013, 02:36 PM
 5. Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 28-05-2013, 11:55 PM