E cmendur per ty


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12

  E cmendur per ty

  Receta Gatimi

  Ketu do te shkruaj disa poezi te shkruara nga kusherira ime disa vite me pare. Sot po lexoja librin e botuar nga ajo dhe mendova pse jo, ti lexoni dhe ju, sepse sipas mendimit tim jane shume te bukura. Libri me poezi titullohet "E cmendur per ty".

  Miremengjes

  Miremengjes,
  Ti qe s'me the kurre "Te dua!"
  Miremengjes, ju o prinder
  Qe s'me kuptuat njehere!
  Miremengjes ju o njerez
  Qe me gjykuat pa te drejte.
  Miremengjes, o diell
  Qe jo gjithmone me ngroh!
  Ne vend qe tiu urrej
  Po ju them:"Miremengjes!"
  Nje shpirt qe vuan shume
  Di dhe te doje.

  Nese...Nje dite

  Nese nje dite me kerkon
  Do te jem atje
  E braktisur, e mjere
  Mbi guret e bardhe.
  Nese me shikon
  Te brengosur
  Te lutem mi thuaj dy fjale.
  Pyetme nese te kam harruar
  Apo jo,
  Pyetme nese plaget e gjakosura
  Jane te zemres
  Apo jo,
  Nese ste pergjigjem do te thote
  Se jam shnderruar ne statuje
  Nga pritja e gjate.

  Do te pres

  Do te pres shume gjate
  Sa te kthehesh ti,
  Dhe floket nuk do ti pres,
  As frutat ne kopesht nuk do ti vjel,
  Dritaret do ti mbaj te mbyllura,
  Vetem deren gjithnje
  Do ta gjesh te pa kycur.

  Une jam e marre

  Ti me thoje
  Kur te vije vjeshta
  Do te martohemi,
  Shtrat sdo te kemi,
  As dyshek e kuverte,
  Por gjethet qe do te rrezoje era.

  Une qeshja si e marre
  Si kuptoja fjalet e tua,
  S'eshte e bukur vjeshta
  Me mire pranvera - thoja.

  Ne gjithe lulet e pranveres
  Shko ver buzet e tua,
  Do te ndiesh aromen time,
  Sikur me puth mua.

  Dhe ja ku erdhi vjeshta melankolike,
  Erdhi vjeshta, por ti ike,
  Shirat nuk kishin te pushuar
  Shpirti im zjarr i pashuar.

  Shtrati yt i marteses
  Me gjethe u mbush plot,
  Une e marra s'bej gje tjeter
  Vecse lutem e derdh lot.

  Pa ty bota me duket bosh,
  Pa ty gjithcka me duket humnere,
  E marre do te mbetem te me besosh
  Sa here te kete vjeshte dhe pranvere.

  Mendova

  Mendova e lumtur,
  Mendova e lodhur,
  Mendova mes lotesh pa ngjyre.
  Ti je dashuria ime e paster,
  Ti je thesari im i vertete,
  Eja ma sill qerpikun e jetes
  Dhe buzeqeshjen e zemres.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Urime kusherires dhe ishalla boton ndonje liber tjeter!

  Te bukura Poezite!

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Shum e te bukura poezite Urime & Suksese...!

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Do te pres

  Do te pres shume gjate
  Sa te kthehesh ti,
  Dhe floket nuk do ti pres,
  As frutat ne kopesht nuk do ti vjel,
  Dritaret do ti mbaj te mbyllura,
  Vetem deren gjithnje
  Do ta gjesh te pa kycur
  me pelqu kjo

 5. #5
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  12
  Shume te bukura Poezite!
  I uroj suksese kusherires

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Shum te bukura

 7. #7
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  wow shum te bukura urime

 8. #8
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Like........

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Me mire i cmendur apo i pakuptueshem?
  Nga medlina nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 08-10-2013, 10:24 PM
 2. Mengjes i cmendur...
  Nga erinda nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 09-09-2012, 12:43 AM
 3. Propozimi i ēmendur
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 13-07-2011, 10:07 PM
 4. Tė “ēmendur” pas Facebook?
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 15-01-2011, 11:20 PM
 5. Tė gjithė jemi nga pak tė ēmendur
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-02-2008, 03:18 PM