Facebook rritet por Google nuk bie!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11

  Post Facebook rritet por Google nuk bie!

  Receta Gatimi  Facebook referon njė sasi tė madhe tė trafikut nė uebfaqet e ndryshme, mirėpo kjo nuk do tė thotė se nė kėtė segment, Google ėshtė nė rėnie.


  Pėr mė tepėr, Google ende mban pozitėn e parė si burimi kryesor i trafikut nė internet me 74 pėr qind, ndėrsa pjesėmarrja e kėtij motori tė kėrkimit nė referime ėshtė rritur pėr 69 pėr qind, thotė njė raporti i bėrė nga Citigroup.
  Mirėpo, gjiganti i kėrkimeve nė internet duket se ėshtė duke humbur pjesėmarrjen e saj nė mesin e mediave online, por kjo rėnie ėshtė mė e vogėl sa i pėrket mediave digjitale tė cilat merren me shėndetėsinė.
  Sipas pėrfaqėsuesit tė Citigroup, Mahaney thuhet se ekziston njė korrelacion mes rėnies sė Google dhe ngritjes sė Facebook, dhe kjo sa i pėrket rrjetit tė blogjeve online tė cilat janė pjesė e Glam Media.
  Nė kėtė mes, pjesėmarrja e Google ka rėnė nga 17 nė 13 pėr qind, ndėrsa nė tė njėjtėn kategori Facebook ėshtė ngritur nga 5 nė 9 pėr qind.
  Megjithatė, raporti i Citigroup nga disa analistė shihet si tendencioz, dhe pėr tė krijuar njė opinion rreth kėsaj ēėshtje ne duhet tė kemi edhe parametra tjerė pėr tė matur rėnien apo ngritjen e ndonjėrės prej shėrbimeve tė lartpėrmendura

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Po disa per te shkruar ne facebook shkruajn ne google facebook

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Facebook te rritet sa te doj, por Google eshte monopol! Interneti nuk eshte vetem social!

 4. #4
  i/e rregjistruar Maska e florinbossi
  Anėtarėsimi
  Mar 2011
  Postime
  4
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  shum esht duke u ritur facboku

 5. #5
  i/e rregjistruar Maska e medi123
  Anėtarėsimi
  Mar 2011
  Vendndodhja
  Albania, Tiranė
  Postime
  9
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Si Google dhe Youtube nuk do ti humb vlera kurr..!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Facebook vs Google+
  Nga Arjol nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 23-03-2012, 05:22 PM
 2. Google se Shpejti si Facebook ?
  Nga ulkina nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-03-2011, 05:35 PM
 3. Google i kundėr-pėrgjigjet Facebook-ut
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-03-2011, 08:39 PM
 4. Facebook mė shumė trafik se Google
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-12-2010, 11:01 PM
 5. Facebook rrugės pėr tė tejkaluar Google
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-08-2010, 02:43 AM

Etiketat pėr kėtė Temė