Receta Gatimi

Qyteti im


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
  1. #1
    Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
    Anėtarėsimi
    Jul 2007
    Vendndodhja
    europe
    Postime
    2,096
    Reputacioni
    19

    Qyteti im

    Qyteti im ne keto dite do jete mbushur plot me banoret e tij te dikurshem qe i jane larguar.Bejne xhiro ne ato rruge plot gjelberim,me blinj,geshtenja te egra shelgje lotues,ullinj te eger dhe rogovecka.Nen hijen e tyre rine plot zogj qe cicerojne nga mengjezi ne darke,ju bejne hije kalimtareve gjate dites,fshehin kalamajte gjate lojrave te tyre.Qyteti im,sa shume me mengon ne keto dite vere,kur me miqte e mi ecnim e ecnim duke bere shakara e treguar ngjarje te ndryshme,neper bordurat e tua sa here jam ulur e kam qendruar per ore te tera here duke lexuar dhe here duke folur,te mos haroj dhe heret kur mernim neper goje njerzit qe kalonin.Qyteti im i vogel, i bukur,plot gjalleri.Sa me mungojne ambientet e tua,ajri qe thith tek ti ndjenja e mbrekullueshme dhe e sigurt qe kam kur jam prane teje,ti qytet mban kujtimet e mia me te bukura ,me te shtrnjta,shtepine time me te adhuruar,tek ti qytet ndihem une, por sot sa larg jam prej teje me kilometra te tere me nje det ne mes dhe male pa mbarim.Te dua qyteti im per ate thjeshtesine tende,per ngrohtesine ,dashurine qe me jep,per bukurine tende nen bardhesine e bores,per vitet qe kam kaluar me ty.

  2. #2
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Qyteti im...

    C'do dite me rikthen aty...ku qesha,ku qava,dhe ku gervishta gjunjte per here te pare...ne guret e atij qyteti...

    Eshte pak te flasesh per qytetin e lindjes...nuk do mjaftonin fjalet...pa varsisht se pervec diteve te mira ka patur edhe nga ato jo te mirat...gjithsesi eshte dhe mbetet identiteti, pasuria dhe origjina e njeriut...rrenjet e tij aty jane!...

    Kujtoj shume gjera...femijrine...adoleshencen...edhe rinin moshen me te pjekur...ku ne c'do faze te jetes kam ecur aty...ne rruget e atij qyteti...

    mbi c'do bukuri...do vecoja detin...diamantin e Vlores...kodrat...freskin...gjelberimin...edhe njerzit pse jo...

    njeriu mund te shkoj kudo...dhe bukurite krahasuar me vendin e lindjes mund te jene madheshtore...por gjithsesi...qyteti yt eshte ai me i bukuri ne bote...Vlora imeeeeeee....

  3. #3
    i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
    Anėtarėsimi
    Mar 2013
    Vendndodhja
    where I want to be
    Postime
    456
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    12
    ....qyteti im....

    sa here qe me vjen ndermend....me sjell prane aromen e kendshme te detit...shetitjet dhe rruget e mbushura plot me njerez...zera...gezim...!
    ...me sjell ndermend momentet kur isha femije dhe kohen e shkuar...kur u rrita dhe u ndjeva me e sigurt...bisedat dhe te qeshurat qe me ka dhuruar...
    ...castet me te magjishme qe mund te kalosh ne shoqerine e miqve... te mbushura me te qeshura dhe copeza lumturie...dhe te gershetuara me aromen dhe bukurine e detit te kalter...kohen kur linden dashurite e para...sa kohe ka kaluar....

    ...momentin kur provova puthjen e pare....dhe pse e dyta ishte me e embel ...

    ...momentet qe kam kaluar me "mikun tim" me te mire...fjalet qe u thane...puthjet qe u dhane...lotet qe u derdhen dhe zenkat,por dhe te qeshurat dhe lumturine qe me fali...dhe ne rruge edhe sot pas kaq vitesh jane hapat tane...jane aty ne... VLOREN time... te dashur duke na pritur ne...te qeshurat tona...hapat tane...por sa keq qe asgje nuk mund te jete si me pare...se koha shume gjera me vete i ka marre...

    ...kujtimet e mia ne ate qytet,jane gjerat me te bukura qe tani kam me vete...dhe sa here qe dallget e detit perplasen ne shkemb,sjellin tek une kenget dhe kujtimet me te bukura,ato kujtime qe dikur me bene te dashuroja jeten...qytetin tim...dhe ty....

    ...nuk ka si ty Vlora ime....do te jem mirenjohese ne cdo sek per gjithcka qe ke bere per mua....per cdo kujtim qe me fale nder vite...per faktin qe tek ty njoha dashurine e vertete...dhe preka lumturine...te adhuroj e shtrenjta ime...do jesh gjithmone ne zemren time dhe pse nuk jam tek ty tani...sic jam une pjese e jotja...sepse ti mban kujtimet e mia me te embla...


    ....VLORA,qyteti me i bukur qe mund te krijonte zoti...jam krenare qe jam pjese e saj...

    - - - Updated - - -

    he mo se na futet ne mendime tani...sa nostalgji...apo nuk eshte dhe dite shiu ketej nga ne...po ca jane keto tema mo....pfffffffffffffff....mundohet njeriu te harroje te shkuaren...jo mo ste le lirenti....Hapuuuuuuuuuuuuuu dhe thuajjjjjjjjjjjjjjjjj Aurora...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Qyteti me i bukur i Shqiperise
    Nga labja nė forum Chit Chat
    Pėrgjigje: 51
    Postimi i Fundit: 27-06-2013, 09:37 PM
  2. Foto nga qyteti ku jetojme!
    Nga ReniX nė forum Galeria Fotografike
    Pėrgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 04-05-2013, 02:12 PM
  3. Shitet ne ankand qyteti me 1 banor
    Nga URTESIA nė forum Kuriozitete
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 09-04-2012, 02:43 PM
  4. Disa foto nga qyteti Milanos
    Nga ReniX nė forum Galeria Fotografike
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 15-08-2008, 08:08 PM