Yahoo sfidon Google me Search Direct


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11

  Post Yahoo sfidon Google me Search Direct

  Receta Gatimi

  Yahoo ėshtė duke u munduar ta tejkalojė rivalin e saj Google pėrmes ofrimit tė njė pėrvoje tė re nė kėrkimin e rezultateve online, tė cilėn kjo kompani e pėrshkruan si ”gjėja mė e shpejtė qė e keni parė ndonjėherė”.

  Produkti i ri i cili quhet Search Direct kombinon kėrkimin e rezultateve nė kohė reale, duke paraqitur rezulatet e kėrkimit bashkė me pėrgjigjet.
  Kėshtu, nėse gjatė kėrkimit shkruani “amzn”, nė motorin e kėrkimit tė Yahoo’sė shfaqet njė listė e plotė e citimeve tė mundshme tė cilat kanė tė bėjnė me Amazon.com.
  Kompania e internetit e cila dukej se e kishte braktisur biznesin e kėrkimit tė rezultateve, pas partneritetit me Microsoft, thotė se shėrbimi i saj i ri Search Direct, dhe pėrvoja qė ajo sjell gjatė kėrkimit tė rezultateve, ėshtė e ardhmja e kėrkimit nė internet.
  Megjithatė, mbetet tė shihet nėse kjo do tė jetė kėshtu, pasi qė dihet se rivali i saj Google do tė reagojė menjėherė me ndonjė produkt apo shėrbim tjetėr po aq interesant sa paraqitet tė jetė Search Direct tė cilin e sjell Yahoo

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Po ca sfidon ajo ska shance te arri google

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Krijoni Grafike te komplikuar me Google Search
  Nga ReniX nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 30-01-2012, 02:43 PM
 2. Facebook sfidon Google me qendra tė hapura tė tė dhėnave
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 09-04-2011, 10:29 PM
 3. Skype, Yahoo dhe Google, nė rrezik nga hackerėt iranianė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-03-2011, 12:28 AM
 4. Britani, 18 vjeēari shqiptar sfidon “Google”
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 27-05-2010, 03:36 PM

Etiketat pėr kėtė Temė