Pėrzgjedhėsi i kombėtares shqiptare, Josip Kuzhe, ka paralajmėruar lojė ofensive ndaj Bjellorusisė, pasi pėr tė ēdo rezultat pos fitores ėshtė i pa pranueshėm.

“Ndeshja me Bjellorusinė ėshtė njė mundėsi pėr tė fituar pikė. Kemi mundėsi tė marrim njė rezultat pozitiv, ndaj zgjodhėm qė tė luajmė nė mėnyrė tė hapur, me njė skuadėr sulmuese dhe tė kėrkojmė tė shėnojmė gol”.

“Do tė luajmė 4-4-2, por praktikisht dy mesfushorėt e qendrės, Lala dhe Bulku, do tė jenė defensivė, Skela do tė pozicionohet nė tė djathtė, ndėrsa Agolli nė tė majtė. Ata janė tė gjithė lojtarė me eksperiencė, por nė fazėn mbrojtėse tė mesfushės nevojitet njė lider, dhe ai ėshtė Lala”, tha Kuzhe.