Receta Gatimi

Motorola zhvillon sistem operativ?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27

  Post Motorola zhvillon sistem operativ?


  Pa marrė vesh fare opinioni, Motorola thuhet se ka mbledhur njė ekip tė zhvilluesve me qėllim tė zhvillimit tė sistemit tė vet operativ mobil. Nėse nuk mund t’u besohet informatave tė njerėzve brenda kėsaj firme, inxhinierėt gjatė muajve tė kaluar janė huazuar njė nga njė nga Adobe dhe Apple, dhe krejt kjo me qėllim qė tė shmanget varshmėria e tepėrt nė tė ardhmen nga Androidi.
  Edhe pse disa blerje tė fundit mund tė aludojnė nė njė zhvillim tė kėtillė tė situatės dhe kjo ka kuptim (njė prej arsyeve pse Nokia ka shmangur Androidin), ēėshtja ėshtė se nė cilėn fazė ėshtė tani projekti dhe a mos ėshtė tepėr vonė tani – tani pėr tani tė gjithė top prodhuesit e seksionit mobil tė Motorolės punojnė nė Android dhe thjesht nuk mund tė paramendohet njė transicion i lehtė dhe i shpejtė.
  Pėrveē nėse sistemi operativ nuk do tė jetė ndonjė lloj custom i Androidit, sepse nuk duhet harruar qė Motorola ka patente pėr njė numėr tė madh tė teknologjive mobile tė komunikimit dhe lehtė do tė mund tė zėvendėsonte pjesėt e licencuara nga Google nė sistemin e vet operativ dhe nė tė njėjtėn kohė tė ruajė kompatibilitetin e aplikacioneve.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Tashme eshte teper vone per Motorolen! Spo merr Nokia superxhiro e jo me kjo qe ska marr ndonjeher!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. India zhvillon sistemin e saj operativ
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-12-2010, 05:41 PM
 2. nVidia zhvillon GPU superkompjuterin e sė ardhmes
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2010, 08:52 PM
 3. ku mund te shkarkoj nje sistem operativ
  Nga aurel nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-11-2008, 03:55 PM
 4. Windows Mobile 6 (sistem operativ per celular)
  Nga ReniX nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-05-2008, 09:30 PM