Epoka e barazisė: Kush paguan nė takimin e parė?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 18 prej 18
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Epoka e barazisė: Kush paguan nė takimin e parė?

  Receta Gatimi

  Mė shumė se gjysma e grave nė Britani paguajnė vetė gjysmėn e faturės nė takimin e parė, edhe pse burrat insistojnė se ata duhet paguar, mėsohet nė njė studim tė publikuar nga mediat britanike.  Njė sondazh me 1.924 tė rritur tregon se 58 pėr qind e grave presin ta ndajnė faturėn nė takimin e parė, dyfish mė shumė se burrat (29 pėr qind). 14 pėr qind e grave mendojnė se kjo varet prej takimit. Vetėm njė e katėrta e grave mendojnė se burrat duhet tė paguajnė nė takimin e parė, derisa tre pėr qind thonė se ato vetė duhet ta paguajnė tėrė faturėn.

  Nė anėn tjetėr burrat e anketuar besojnė se burrėria e tyre ende s’ka marrė fund, ku 55 pėr qind presin qė ta paguajnė faturėn e plotė nė takimin e parė, ndėrsa burrat shpenzojnė mesatarisht 65 funte nė njė takim nė krahasim me gratė cilat paguajnė vetėm 50 funte. Nėntė nė dhjetė burra (94 pėr qind) thonė se ata do tė organizojnė takimin e parė, krahasuar me vetėm 65 pėr qind e grave

  po ne Shqiperi cf ndodh ?

 2. #2
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  ne fakt esht pak si e sikleteshme ta paguaj faturen vetem mashkulli un jam gjys per gjys

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  kuse un do ndihesha shum e ofenduar sikur ai te paguante gjysmat e te thosh "pagoje ti pj tj "

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Besoj se ne takimin e pare mashkulli, ne te dytin gjysem per gjysem dhe ne te tretin femra keshtu te pakten dolen gjithsej 3 her per punen e nje pagese

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ulkina Lexo postimin
  ne fakt esht pak si e sikleteshme ta paguaj faturen vetem mashkulli un jam gjys per gjys
  Un mendoj se ne cdo takim duhet te paguaj mashkulli nuk ka lezet te paguaj femra kur ka afer nje kavaljer

 6. #6
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Gruaja: Kadri qu qaj drut !

  Kadrija: As njet se kom !

  Gruaja: Po pse more ti je burri i shpis!

  Kadrija: A ki lyp mi pas drejtat e barabarta ?

 7. #7
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  Gruaja: Kadri qu qaj drut !

  Kadrija: As njet se kom !

  Gruaja: Po pse more ti je burri i shpis!

  Kadrija: A ki lyp mi pas drejtat e barabarta ?
  hahahhahhahha kadri mbylle gojen

 8. #8
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  ahahhahahahah .... ore nuk esht puna ashtu un dakort jam te paguaj mashkulli po prap sesi duket ne ate te parin

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  Gruaja: Kadri qu qaj drut !

  Kadrija: As njet se kom !

  Gruaja: Po pse more ti je burri i shpis!

  Kadrija: A ki lyp mi pas drejtat e barabarta ?
  hahaha....sa te posheeeerrrr...kur behet fjal per te paguar JENI DAKORT TE JEMI TE BARABART ....kurse kur behet fjal per pun , SUA U KA QEFI eee ...

 10. #10
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  nuk ka lezet te paguaj femra; labja mendon edhe ti keshtu besoj

 11. #11
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  Un mendoj se ne cdo takim duhet te paguaj mashkulli nuk ka lezet te paguaj femra kur ka afer nje kavaljer


  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  nuk ka lezet te paguaj femra; labja mendon edhe ti keshtu besoj
  po erina , e kam then qe ne fillim , esht shum gje koti te paguaj femra
  vertet duhet te jemi te barabart , por jo ne kto budallalliqe ....

  esht njesoj si te themi ne PUNET E SHTEPIS DO I BEJME GJYSEM PER GJYSEM :EH:...mashkulli ka rolin e ti , dhe femra te sajen

 12. #12
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  Un mendoj se ne cdo takim duhet te paguaj mashkulli nuk ka lezet te paguaj femra kur ka afer nje kavaljer
  Plotesisht dakort.........te paguaj mashkulli,por me leket e femres, qe te duket se eshte kavalier

 13. #13
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Djallėzore

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga 3r1k0 Lexo postimin
  Plotesisht dakort.........te paguaj mashkulli,por me leket e femres, qe te duket se eshte kavalier
  hehe ..po ke te drejt...me leket e femres , e cila i perfitoi kto lek , duke shitur nje nga bizhut koti dhe pa shije qe ja kish bler ky tipi ne fjal

 14. #14
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  hehe ..po ke te drejt...me leket e femres , e cila i perfitoi kto lek , duke shitur nje nga bizhut koti dhe pa shije qe ja kish bler ky tipi ne fjal
  Bizhu-ne e ketij tipit ne tavoline apo te ati tjetrit.....

 15. #15
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga 3r1k0 Lexo postimin
  Plotesisht dakort.........te paguaj mashkulli,por me leket e femres, qe te duket se eshte kavalier

  I lejohet femres nese ajo eshkreta del me nje parazit qe nuk ka ase faculet per hunden e vet

 16. #16
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Por mbi kete ēeshte eshte dhe nje problem tjeter!!!!

  Ai qe ben ftesen!!!! mendoj se ka per detyre te paguaj smund ta ftosh tjetrin/tjetren dhe ta lesh te paguaj apo jo! Pastaj nese te ka ftuar nje femer , mashkulli duhet te bej nje here tentativ pagese pastaj po insistoj partnerja, i beft mire


 17. #17
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  Gruaja: Kadri qu qaj drut !

  Kadrija: As njet se kom !

  Gruaja: Po pse more ti je burri i shpis!

  Kadrija: A ki lyp mi pas drejtat e barabarta ?
  hhahahha ky kadria paska emer gruje ppppp
  hahahha,,,,,, po e lexoja edhe spo kuptoja kush ishte kadrija hahahahahah ......
  aman ....... burrit i thoni kadrija ?

 18. #18
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga bessy Lexo postimin
  hhahahha ky kadria paska emer gruje ppppp
  hahahha,,,,,, po e lexoja edhe spo kuptoja kush ishte kadrija hahahahahah ......
  aman ....... burrit i thoni kadrija ?
  po ka emrer femre kadrije nese lind ne nate e madhe ne ramazan muslimant i ven kush te doj ket emer , po tani te pakt jan keta emra po me heret kishte ..

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kush di program per te pare Satelit TV ne PC
  Nga bardhposhi nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 07-11-2018, 10:55 AM
 2. Impakti juaj nė takimin e parė
  Nga labja nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 06-07-2011, 06:11 PM
 3. Truk per te pare kush ju ka bllokuar ne MSN
  Nga ReniX nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 26-01-2010, 07:05 PM
 4. Eshte gabim te besh seks me takimin e pare?
  Nga ReniX nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 12-11-2009, 01:58 PM