Si ta besh nje femer per vete....


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Si ta besh nje femer per vete....

  Receta Gatimi

  Nė qoftė se kėrkon sukses tek femrat, ėshtė tejet e rėndėsishme tė jesh ndryshe nga tė tjerėt! Tė dish madje se si mund ta bėsh atė femėr qė mos tė tė harrojė ndonjėherė. Fatkeqėsisht, shumica e meshkujve, qė nuk i pėrdorin kėshillat e mėposhtme, pėrpiqen tė joshin njė femėr nė mėnyra krejt tė lexueshme. Kjo, nė fakt, nuk do t’i bėnte aspak tėrheqės... Mundohu tė pėrdorėsh truket e mėposhtme dhe tė dalėsh vetėm TI nga e gjithė turma e meshkujve, tė cilėt rrethojnė femrėn qė ju dėshironi!


  INICIO bashkėbisedimin simulant

  Shumė meshkuj flasin pėr subjekte tė mėrzitshme gjatė takimeve. “Me ēfarė merresh?”, “Ku banon?”, “Ke vėllezėr apo motra?”. Kėto lloje pyetjesh nuk tė bėjnė tė jesh i ndryshėm nga meshkujt e tjerė me tė cilėn ajo takohet. Do tė ishte mė e mira tė hapėsh diskutime mė tė kėndshme apo sė paku interesante. Njerėzit, veēanėrisht femrat, dėshirojnė tė flasin pėr dramė, komedi, aventura apo skandale. Me tė gjitha kėto, pėrpiqu tė bėsh njė ekip me tė dhe njėherazi t’i analizosh “stadin shoqėror”. Pėrpiqu tė zbulosh apo imagjinosh se ēfarė po flet njė ēift qė qėndron pranė jush apo tė mbani nė gojė njerėzit e njohur (jo... kjo s’do tė thotė se po bėheni si “femrat e liga”, por po pėrpiqeni t’i kuptoni ato!). Shumė femra i adhurojnė kėto biseda dhe ėshtė e mundur qė tė shikojnė tek ty tipin interesant. Tregoji asaj qė je “Prepotent dhe simpatik”. Ekziston njė formulė klasike, qė mund tė quhet me plot gojė “formula magjike”. Sekreti ėshtė qė tė kesh edhe prepotencėn, edhe ndjenjėn e humorit nė pjesė tė barabarta. E rėndėsishme ėshtė tė dish tė mbash njė ekuilibėr midis kėtyre dy komponentėve tė recetės. Nė qoftė se ke besim tė tepruar nė vete, mund tė dukesh arrogant dhe i pasigurt. Ndėrsa, nė qoftė se anon mė shumė nė rolin e zbavitėsit, me siguri do tė kaloni nė rolin e bufonit. Bėj pohime qė tė tregojnė paksa arrogant, por thuaji ato nė njė mėnyrė tė lezetshme. Pėrdore kėtė “formulė” kur ndodhesh nė shoqėrinė e njė femre qė ti je i interesuar dhe do tė shohėsh qė kjo do tė bėjė mė tė qetė dhe mė tė lirė, ndėrsa do ta bėsh atė tė ndihet e joshur nga ty.

  Mė tepėr BESIM nė vetvete

  Shumė meshkuj nuk e dinė kėtė gjė, por njė prej mėnyrave mė tė lehta dhe mė tė mira qė mund tė bėsh ėshtė tė kesh besim nė vetvete dhe ta justifikosh atė. Ēfarė beson njė mashkull pėr veten dhe femrat, ėshtė po aq e fuqishme sa nuk ke nevojė pėr asgjė mė shumė qė ta bėjė atė tė tė mbajė mend.

  “Nuk do ta lejoj njė femėr tė pėrdorė sharmin e saj pėr tė pėrfituar nga unė”, “Kam besim nė vetvete dhe nuk mė intereson ēfarė mendojnė tė tjerėt”, “Unė jetoj jetėn time, ndėrsa ajo nuk ėshtė gjė tjetėr veēse e ftuar qė tė marrė pjesė”. Si po tė duken kėto fraza tani qė po i lexon? Me siguri ndonjė prej tyre e ke thėnė mė parė!... A duhet tė ketė pasur ajo njė mendim pozitiv pėr ty pas kėsaj?! Ėshtė e rėndėsishme si e sheh ti veten, pasi ashtu do tė tė shohin edhe tė tjerėt!

  TAKIMI fillon nga shtėpia jote

  Pėrpjekja pėr tė sjellė njė femėr nė shtėpinė tėnde duhet tė “realizohet” pėrpara takimit nė fjalė. Nė telefon mund t’i thuash: “Pse nuk kalon nga unė, mė telefono kur tė jesh afėr dhe pėr disa sekonda takohemi te qoshja. Di njė lokal tė vogėl simpatik aty, nė anėn tjetėr tė rrugės...”. Kur ajo vjen, lėre tė hyjė paksa, ndoshta njė minutė dhe mė pas largoheni menjėherė. Pa hyrė nė shtėpinė tėnde, shiko orėn dhe i thuaj diēka tė llojit: “Upss, kisha pėr tė bėrė diēka, por s’ka problem, mund tė hysh disa minuta.” Toni i zėrit tėnd duhet t“i japė asaj tė kuptojė qė ajo tė ka bindur ta thuash kėtė gjė, jo sepse kėtė dėshiroje ti... Kjo do t’i japė asaj tė kuptojė qė ti nuk dėshiron me ēdo kusht ta ēosh nė shtėpinė tėnde, qė je i sigurt dhe qė nuk do tė pėrfitosh nga ajo. Nė kėtė mėnyrė do tė ndihesh mė mirė – tė shpresojmė – nė qoftė se ajo do tė pėrpiqet tė tė zbulojė sekretet...

  MOS u anko asnjėherė...

  Mėnyra mė e rėndomtė pėr ta larguar njė femėr prej teje ėshtė t“i qahesh pėr gjėra tė ndryshme. Kėshtu qė mos iu anko pėr asgjė dhe as tė mos i flasėsh se si ndihesh kur je i vetmuar, se sa fatkeq je me femrat apo se sa kohė ka kaluar nga takimi yt i fundit me njė femėr. Po tė jesh tepėr i sinqertė apo tė bėsh viktimėn, do t“i zgjosh asaj ndjesitė amėnore apo interesin, - por e sigurt qė kjo do ta bėjė atė tė largohet dhe tė tė lėrė tė ngrohesh nė diell. Sė paku, kėshtu bėn njė femėr, e cila di se ēfarė bėn dhe ēfarė kėrkon!

  DIREKT me pyetjet!

  Shumė meshkuj i anashkalojnė pyetjet, pėrgjigjet e tė cilave janė tabu. Nuk e pyesin se ēfarė moshe ka, ēfarė i pėlqen tė bėjė, me ēfarė merret ish-i i saj. Pyetjet duhet t’i bėsh direkte, pa “rėnie nga Kina”. Hezitimi nuk duhet tė bėjė pjesė tek ty apo nė lojėn tėnde. Mund t’i bėsh ēdo pyetje qė tė kalon nė kokė, por vetėm qė duhet ta bėsh nė kėtė mėnyrė... Thuhet qė, nė qoftė se dėshiron tė marrėsh njė pėrgjigje, duhet gjithmonė ta dish se si ta bėsh atė pyetje. Kuptohet se s’do t’i bėsh pyetje indiskrete, tė tilla qė ta skuqėsh, apo qė tė marrėsh vesh shumė gjėra dhe pastaj tė mos dish ē’tė ka ngelur t“i zbulosh! Mund tė pėrpiqesh tė bėsh edhe trukun e tė lexuarit tė dorės. Kjo jo se duhet tė marrėsh vesh, por thjesht, qė ajo t’i lėrė gishtat e tu tė rrėshqasin lehtėsisht nė dorėn e saj. Mund ta ngrohėsh mė shumė se sa e ke menduar. Do ta shohėsh se do tė mėsohet shpejt me ty dhe do tė jeni mė tė afrueshėm.

  Vendos TI pėr takimet!

  Shumė meshkuj bėjnė gabimin qė e takojnė njė femėr shpesh. Duket sikur ata presin tė marrin apo sikur duhet tė ndodhė diēka me to. Janė tė padurueshėm dhe besojnė se nuk do tė kenė mė njė rast tė dytė. Mos vepro kėshtu! Gjithmonė duhet qė njė mashkull tė vendosė pikat mbi “i” nė njė takim dhe nuk ka rėndėsi se kush ėshtė motivi. Ke diēka pėr tė bėrė dhe duhet tė arrish pikėsynimet, tė takosh dikė tjetėr apo tė merresh me diēka. Mund t’i thuash asaj, pėr shembull: “Nesėr jam shumė i zėnė, por, nė qoftė se ke njė propozim tundues, mund tė shihemi pasnesėr nė mbrėmje.”

  Kėshilla e revistės “ONE” pėr t’u mbajtur mend: ndonėse njė femėr mund ta kuptojė qė po bėni kėtė lojė “tė ndyrė”, aq mė shumė ajo nuk do tė pėrmbahet. Pikėrisht pėr kėto motive, edhe ne meshkujt kėrkojmė disa femra tė tilla, tė cilat na kanė refuzuar apo qė na mbajnė nėn tension...

  ************************************************** ************************************************** ****
  dhe ca keshilla te shkurtra :

  1. Mbushe me komplimente
  2. Respektoje
  3. Trajtoje me nder
  4. Perkedhele
  5. Puthe me pasion
  6. Perkedhele perseri
  7. Dashuroje me cdo gje tenden
  8. Degjoje me kujdes
  9. Pickoje i cike
  10. Ngushelloje
  11. Mbroje
  12. Shtrengoje rreth vetes
  13. Sill boten mbrapsh per ta mbajt afer teje
  14. Harxho lek per te
  15. Mbushi gjithmone goten me vere
  16. Mbuloje me dhurata
  17. Beje te ndjehet gjithmone e sigurte
  18. Preokupoju per te
  19. Rriji afer
  20. Mbeshtete gjithmone
  21. Shko deri ne fund te botes per ate

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Me fal keto nga 1 deri tek 21 mos jan kur je martuar ?

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Me fal keto nga 1 deri tek 21 mos jan kur je martuar ?
  ne fakt , nese keshillat e para ishin per hapat e par te lidhjes , qe ne takimin e par ..pyetjet qe do i besh etjjj , kto te tjerat nga 1-21 jan per nje faz me von , ku ti e ke kte vajzen , dhe qe te vazhdosh ta kesh ndiq ato keshilla

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Mir e ke ti po......

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Faleminderit per keto keshilla labja

  Po... mir e tha MAJDI po...

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Hehe, kisha kohe qe e mendoja te hapja nje teme te tille

  Gjithesesi dhe un do them 5 keshillat e mia!

  Je vetvetja perkundrazi nga meshkujt qe nuk i kuptojne femrat kur shtiren, femrat e nuhasin direkt kur nuk jemi vetvetja. Sa me shume natyral dhe sopontan.

  Mos harroni te tregoni teknikuat tuaj (per meshkujt) dhe eksperiencat (per femrat)

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  un , si fillim , tek djemt vleresoj sinqeritetin , si te gjith....
  por ne lidhje me temen, i kam sh inat djemt qe gjith kohen te bejn qefin , dhe te plotesojn cdo gjeeeee.....
  me pelqen shum te me kundershtojn , dmth jo cdo gje te vej vaj
  me pak fjal e urrej monotonin , dhe me pelq veshtiresit

 8. #8
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Flm per keshillat labe...Keshilla serioze dhe te vlefshme...

 9. #9
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  pse nje pjese e mire femrava vlersojne te rradhe te pare sinqeritetin te nje mashkull. sinqeritetin duhet ta gjesh te nje mashkull pastaj te fillosh ta vlersosh. por per te gjetur sinqeritetin te nje mashkull duhet te kalosh disa dyer te tjera.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 22-05-2013, 09:24 PM
 2. Si ta besh nje djal per vete...
  Nga labja nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 13-05-2013, 12:33 AM
 3. Di tė bėsh pėr vete dikė
  Nga ReniX nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-05-2012, 10:02 AM
 4. Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 29-05-2011, 05:50 PM
 5. si te besh te lumtur nje femer apo nje mashkull.
  Nga smart nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 01-01-1970, 01:00 AM