Perqafimet...!!!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Zemer Perqafimet...!!!

  Receta Gatimi  Studiuesit thonė se mjaftojnė katėr pėrqafime nė ditė qė mund ta bėjnė jetėn mė tė lumtur dhe martesėn e fortė, por vetėm me njė kusht...

  Shkencėtarėt kanė zbuluar se njeriu mund tė jetė i lumtur edhe duke marrė gjeste tė thjeshta, por domethėnėse, siē janė pėrqafimet. Kjo vlen sidomos pėr personat qė janė tė martuar.

  Gjesti i pėrqafimit- qė normalisht duhet tė ekzistojė gjithmonė- shpesh harrohet nga jeta shumė e vrullshme. Por njė gjest i tillė nuk mund tė sjellė gjė tjetėr veēse ndjenja pozitive, ndaj duhet ta praktikoni.

  Nė kėtė pėrfundim kanė ardhur studiuesit e Universitetit tė Kalifornisė, tė cilėt thonė se pėrqafimi dhe prekja delikate e partnerit, ėshtė nė gjendje qė tė reduktojė stresin e akumuluar dhe tė forcojė lidhjen familjare.

  Studiuesit thonė se mjaftojnė katėr pėrqafime nė ditė qė mund ta bėjnė jetėn mė tė lumtur dhe martesėn e fortė, por vetėm me njė kusht: ky gjest nuk duhet bėrė nga partneri/partnerja me miq tė tjerė, sepse gjėrat do tė komplikoheshin paksa.

  Sa i vertet mendoni se eshte ky perfundim ? Jeni njeri qe perqafoni dhe doni te perqafoheni ?...sa nevoj keni per to ?

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  jan shume te doemosdoshme! Mund te ngrejn moralin, nxjerrin mallin apo dhe interpetojne gjera qe me fjale nuk arrihen!

 3. #3
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  me pelqejn shuuuuum perqafimet ..... kur jam e merzitur kam shuuuuuum nevoj per to .............

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Ua nje perqafim behh thjeshte nje pershendetje eshte

+ Pėrgjigju tek Diskutimi