Puthja, ēelėsi i dashurisė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Puthja, ēelėsi i dashurisė

  Receta Gatimi

  Mendohet se ēelėsi qė hap dyert e dashurisė dhe pasionit tė zjarrtė, ėshtė tė dish si tė puthėsh. Kur puthni duhet tė dini tė gjitha detajet dhe domethėniet rreth puthjes. Edhe puthja si akt dashurie ka histori tė saj. Sipas studiuesve thuhet se puthja e relakson njeriun dhjetė herė mė shumė se ēokollata. Njė akt puthjeje vė nė veprim 29 muskuj tė fytyres, e cila mund tė pėrdoret si njė ushtrim pėr parandalimin e rrudhave nė fytyre. Kur njerėzit puthen kėmbejnė pėshtymėn, e cila pėrmban disa lloje substancash, ku nuk mungojnė mikrobet, kripėrat minerale, proteinat dhe te tjera pėrbėrje.

  Bazuar nė studimet e fundit, kėmbimi i kėtyre substancave gjatė puthjes mund tė reflektojė nė pėrmirėsimin e imunitetit dhe prodhimin e antitrupave kundėr sėmundjeve tė ndryshme. Njė puthje e shpejtė romantike mund tė djegė 2-3 kalori, ndėrsa njė puthje franceze mund tė djegė mė shumė se 5 kalori. Ndjeshmėria e buzėve ėshtė 200 herė mė e lartė se ndjeshmėria e mollėzave tė gishtėrinjve. Po ashtu thuhet se ata qė pėrshendeten me puthje jetojnė 5 vjet mė shumė mesatarisht. Puthja mė e popullarizuar, �puthja franceze� ėshtė quajtur �bashkimi i shpirtrave� nė Francė, kėtu nuk janė vetėm buzėt qė kryejnė kėtė puthje, por ėshtė gjuha shumė aktive. Puthja ėshtė po ashtu pjesa mė e rėndėsishme e paralojės seksuale, prandaj ėshtė e rėndėsishme tė kuptoni puthjen qė dhuroni dhe nė situatat qė duhet tė jepet puthja.

  Puthja franceze

  Edhe pse tė gjithė e dimė se ēfarė ėshtė puthja dhe si duhet puthur, e ashtuquajtura puthje franceze ėshtė e zjarrtė, por ajo ėshtė edhe hulumtim subtil i buzėve tė partnerit. Prandaj, mos u bėni agresivė.

  Puthja nė buzė

  Puthja nė buzė ėshtė serioze, pėrmes puthjes nė buzė dėshmohet njė lloj besimi i madh tek partneri e sidomos kur gjatė puthjes partneri ua prek fytyrėn apo flokėt. Kjo ėshtė shenja e parė e lindjes sė njė dashurie.

  Puthja nė qafė

  Mė shumė se 80% e femrave thonė se qafa e tyre ėshtė njė pjesė shumė e ndjeshme dhe kur njė femėr ia ofron qafėn nje mashkulli ai duhet me shumė kujdes dhe dashuri tė puth kėtė pjesė te trupit, pasi shumė lehtė mund ta irritoje atė.

  Puthja nė faqe

  Puthja nė faqe nė kohėn e sotme trajtohet si fėminore, por ėshtė e gabuar. Jepini nga njė puthje nė faqe partnerit nga disa herė nė ditė dhe buzėqeshni. Me kėtė i tregoni se ai/ajo ende ėshtė e vlefshme pėr ju dhe jeni i interesuar pėr tė

 2. #2
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  ehhhhh kjo puthja ne qaf :S ....

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ulkina Lexo postimin
  ehhhhh kjo puthja ne qaf :S ....

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  ...

 5. #5
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  hihhhihihii hahahahahaha

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  ueeee sa velar qe paska nje puthje mo. te udhheq ne shum drejtime e e e??!

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga paolo maldini Lexo postimin
  ueeee sa velar qe paska nje puthje mo. te udhheq ne shum drejtime e e e??!
  ca esht velar..mos do te thuash vlere .....ka shum vler me personin qe vertet e do
  besoj kjo esht edhe te ju djemt ..apo jo ?

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  ee me fal vlere eshte. edhe te ne eshte , edh ne djemt bejm pjes te kategoria e njerzve.

 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Puthja nė buzė

  Puthja nė buzė ėshtė serioze, pėrmes puthjes nė buzė dėshmohet njė lloj besimi i madh tek partneri e sidomos kur gjatė puthjes partneri ua prek fytyrėn apo flokėt. Kjo ėshtė shenja e parė e lindjes sė njė dashurie.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Celesi i Lumturise !
  Nga Erinaa nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 30-04-2012, 09:32 PM
 2. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 19-03-2012, 07:45 PM
 3. Nero Multimedia Suite 10 dhe Celesi
  Nga alfa1993 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 16-09-2011, 02:09 PM
 4. Bregu: Partneriteti, ēelėsi i suksesit tė Shqipėrisė
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-10-2009, 07:26 PM