Aroma e duhur


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 18 prej 18
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Aroma e duhur

  Receta Gatimi

  Shpesh thuhet se menyra me e mire per te bere per vete nje mashkull eshte ajo qe ta "kapesh prej fyti". Sigurisht nje prej taktikave me te perdorura dhe me te sigurta, por me shume se shija eshte nje nder 5 senset qe meriton me shume vemendje, nje mashkull mund ta besh per mund ta kapesh nga nuhatja. Shume studime kane treguar rendesine e nuhatjes ne zgjedhjen e partnerit, pa dyshim nje nder stimujt primare ne sensualitetin njerezor. Era e partnerit eshte nje element i rendesishem ne terheqje, permes nuhatjes mund te aktivizohet joshja, nje deshire ose nje pasion, ose ne rast te kundert mund te bllokoje motivimin erotik. Ndaj stimujve olfativ ne jemi mesuar te asocojme ndjenjat dhe emocionet, nje parfum i thjeshte mund te dhuroj nje gjalleri ose mund te ndezi deshiren. Por edhe ne kete rast meshkujt dhe femrat nuk jane njesoj, sensibiliteti olfativ eshte i ndryshem ne te dy sekset, kapaciteti per te dalluar aromat eshte me zhvilluar tek femrat sesa tek meshkujt.

  Nese deshironi aroma klasike

  Nese partneri juaj pelqen aromat tradicionale si uji i kolonjes, synoni ne esenca "luksoze" me jasemin ose vanilje, keto aroma do te ngacmojne nuhatjen e tij.

  Nese deshironi te bini ne sy

  Nese eshte nje tip qe deshiron te jete ne qender te vemendjes, atehere esencat sensuale dhe te fresketa bejne per ju. Parfumi i duhur duhet te kete perberje mente, mandarine, ose fruta ekzotike.

  Nese eshte i apasionuar me aroma ekzotike

  Nese partneri juaj eshte i terhequr nga tonalitete orientale, ngacmojeni ate me parfumin e duhur, eau de toilette me arome nga buqeta delikate.

  Nese atij i pelqen e reja

  Nese kuptoni se partnerit tuaj i pelqen te ndryshoje shpesh parfum, sipas modes se momentetit, atehere kete gje beni dhe ju. Spruconi ne lekuren tuaj eau de toilette me aroma te luleshtrydheve, arre moskat jane nder esencat e reja te ketij sezoni

 2. #2
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Aroma e duhur eshte thjesht ajo e trupit....dhe c'do trup ndryshon nga tjetri...kjo e bene personin te vecant....e me mire se ajo arom nuk gjendet askund....

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  i imi pelqente vetem eren e trupit tim cuditerisht nuk i pelqente parfumet sepse dhe ne pav se mua me pelq shume parfumet ,mendoj se kemi nje arome karakteristike dhe nga nje studim kam lexuar qe meshkuj i terheq me shume era e trupit te vete femres sepse clirohen disa ferrorhormone .shume interesante

 4. #4
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ema love Lexo postimin
  i imi pelqente vetem eren e trupit tim cuditerisht nuk i pelqente parfumet sepse dhe ne pav se mua me pelq shume parfumet ,mendoj se kemi nje arome karakteristike dhe nga nje studim kam lexuar qe meshkuj i terheq me shume era e trupit te vete femres sepse clirohen disa ferrorhormone .shume interesante
  hahahaha kush i yti moj xhan?....

  aroma perfekte sipas meje...eshte ajo pas dushit....e nese qendron gjate...eshte aroma me e mire qe mund te kete njeriu...natyralitet

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  hahahaha kush i yti moj xhan?....

  aroma perfekte sipas meje...eshte ajo pas dushit....e nese qendron gjate...eshte aroma me e mire qe mund te kete njeriu...natyralitet
  ishi im e kisha fjalen pse ckuptove ti hahaha edhe mua me pelq aroma pas dushit vecanerisht aromat e lehta

 6. #6
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  e kuptova e kuptova,e me vjen keq qe i perket te kaluares....e persa i perket temes...edhe mua aromat e lehta...psh me vanilje,ose arom frutash...ka shume...arom mjalti me qumesht...o zot kjo eshte vertet shume e mire!....

 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  e kuptova e kuptova,e me vjen keq qe i perket te kaluares....e persa i perket temes...edhe mua aromat e lehta...psh me vanilje,ose arom frutash...ka shume...arom mjalti me qumesht...o zot kjo eshte vertet shume e mire!....
  po shume e mire per momentin perdor flora by gucci dhe channel chance

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ema love Lexo postimin
  po shume e mire per momentin perdor flora by gucci dhe channel chance
  Te lutem jo reklama

 9. #9
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga albanianboy Lexo postimin
  Te lutem jo reklama
  ke inat ti se una mbaj ere te mireeeeeeeeeeeeeee,e pse hyne ne pune grash se marr vesh

 10. #10
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ema love Lexo postimin
  ke inat ti se una mbaj ere te mireeeeeeeeeeeeeee,e pse hyne ne pune grash se marr vesh
  pse grua je ti me? jo vajze? ouu se dija prandaj...

 11. #11
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga albanianboy Lexo postimin
  pse grua je ti me? jo vajze? ouu se dija prandaj...
  po grua jam mo ,tani qe e more vesh mos na u fut me ne muhb

 12. #12
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ema love Lexo postimin
  po grua jam mo ,tani qe e more vesh mos na u fut me ne muhb
  jo joo.. vazhdoni ju se kte pune keni

 13. #13
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  armani code

 14. #14
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  beyonce-heat me pelqen shume

 15. #15
  i/e rregjistruar 20% Maska e anonymus
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  184
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  7
  plasen cikollatat dhe ketej

 16. #16
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Keto kohe po perdor Pure Blanca ....shuuuuuume i mire!

 17. #17
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Aromat jane individuale....por une realisht adhuroj c'do arom te mire....i jam rikthyer nje arome te hershme "Escada Oqean"....sa here ndjej aromen e ketij parufmi...me valviten mijra mendime....dhe e nuhas me nje etje te cmendur!!!!

 18. #18
  i/e rregjistruar Maska e gjon
  Anėtarėsimi
  Mar 2014
  Postime
  7
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Te gjitha bletet prodhojne mjalt dhe mjalti nje arome ka por ato nuk e ngaterrojne kosheren eshte aroma ajo qe i dallon Zoti i krijoi njerezit me arome njriu jo parfumi mjafton te jesh i paster

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cila eshte aroma juaj e preferuar?
  Nga EMAUS nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 02-09-2014, 06:50 PM
 2. Make - up i duhur pėr BUZĖ PEFEKTE
  Nga aurel nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-03-2013, 08:19 PM
 3. Ja pėrse aroma e ushqimit ju ndihmon tė bini nė peshė
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 28-03-2012, 09:39 PM
 4. Veshja e duhur per ne pune!
  Nga erinda nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-02-2012, 05:51 PM
 5. Veshja e duhur per cdo rast.
  Nga kuklla nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-03-2008, 10:57 AM