Bisedoni, mos u grindni


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 12 prej 12
 1. #1
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11

  Post Bisedoni, mos u grindni

  Receta Gatimi

  Ēdo lidhje dashurie pas njė periudhe tė caktuar bie nė krizė dhe pastaj ėshtė e nevojshme tė ringjallet romanca. Ekspertėt konsiderojnė qė dashuria ėshtė e dėnuar tė dėshtojė nėse nuk ka komunikim mes partnerėve, prandaj ėshtė e domosdoshme qė ēiftet gjithmonė tė marrin vendime bashkė dhe tė bisedojnė.
  Josh Klapow, ekspert pėr lidhje nga Universiteti Alabama nė Birmingham, ka ofruar disa kėshilla se si ta pėrballoni krizėn nė lidhje, bėjnė tė ditur mediet britanike.

  Caktoni njė qėllim
  Bisedoni pėr atė ēka dėshironi dhe jeni tė qartė. Dilni nė darkė, por zgjidhni restorantin nė tė cilin ju dhe partneri juaj mund tė kėnaqeni me ushqimin tuaj tė preferuar.

  Mos i pėrmendni grindjet e vjetra
  Kur diskutoni apo grindeni lehtė mundohuni tė diskutoni vetėm pėr temėn pėr tė cilėn keni hyrė nė diskutim. Mos ia rikujtoni njėri-tjetrit grindjet e vjetra, sepse kjo nuk ēon askund. Nėse vėreni qė ju apo partneri juaj “ka dalė” nga tema, pėrpiquni tė ktheheni nė temė dhe tė flisni vetėm pėr temėn pėr tė cilėn keni hyrė nė diskutim.

  Bisedoni kur keni kohė tė dy
  Marrja vendimeve ėshtė gati e pamundshme kur njė partner ėshtė i lodhur, i uritur apo duke nxituar. Para se ta lėshoni veten nė bisedė, pėrkujdesuni qė tė dy tė keni kohė tė mjaftueshme qė tė jeni nė disponim tė flisni pėr atė temė. Nėse njėri nga ju nuk mund tė flasė nė atė moment, shtyjeni kėtė pėr njė herė tjetėr, sepse nė tė kundėrtėn vetėm mund tė nxisni grindje tė panevojshme.

  Kompromisi duhet tė ekzistojė
  Pėr tė funksionuar lidhja duhet tė ekzistojė kompromisi. Nėse hyni nė diskutim vetėm pėr tė dalė si fitues do ta lėndoni partnerin dhe nuk do t’i sillni asgjė tė mirė lidhjes suaj tė dashurisė. Prandaj, gjithmonė tė keni kujdes pėr ndjenjat e partnerit dhe mundohuni tė gjeni kompromis.

  Puthja festuese

  Ēdo vendim tė marrė bashkė dhe diskutim i cili nuk ka pėrfunduar me grindje festojeni tė paktėn me njė pėrqafim dhe puthje festuese.

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ca thot ky , ku ka lezet pa cik sherr

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  ca thot ky , ku ka lezet pa cik sherr
  kur po zihen politikanet. e jo me mos zihemi ne. un do ta filloj i pari sherin ok. labe ke kujdes ti moj vajze me ata shkrimet kunder skenderbeut te korces. se si dihet nga te vjen. ok? ok thuaj......................

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga paolo maldini Lexo postimin
  kur po zihen politikanet. e jo me mos zihemi ne. un do ta filloj i pari sherin ok. labe ke kujdes ti moj vajze me ata shkrimet kunder skenderbeut te korces. se si dihet nga te vjen. ok? ok thuaj......................
  nuk te kuptova , cf skenderbeu thua

  nuk behet fjal per zenkat midis antarve te nje forumi , por midis nje cifti

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  nuk te kuptova , cf skenderbeu thua

  nuk behet fjal per zenkat midis antarve te nje forumi , por midis nje cifti
  opsss sory

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  ca thot ky , ku ka lezet pa cik sherr
  Jam i nje mendimi me ty

 7. #7
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  ca thot ky , ku ka lezet pa cik sherr
  hahahahhaha tipikeee kjooo p

 8. #8
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  hahahahhahaha sa mire do te ishte ne fakt....por nga nje bised normale....duke qene se njeriu eshte pak koke krisur...e kalon biseden ne grindje...
  e cfare nuk brockullit ne ato momente...te fundit e thua ne fillim...i thua qofsh i lumtur...e pastaj kur kalojne 10 minuta...thua ishalla kthen mendje...dhe nuk i merr seriozisht hahahahahaha....por prap ti nuk e ul hunden...pret qe ta ul ai...dhe keshtu nuk ulet asnjeri...na rroft krenaria pra!....hahahahahhaa

  Bejme pak shaka...por vetem ata qe duhen i perjetojne keto....

 9. #9
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  po normal qe n'dashni ka ksi sene, po thuj ti mend o vlla... Mend me dit kur po duhet me dit, s'po kem!!

 10. #10
  i/e rregjistruar 10% Maska e Ermira Alliu
  Anėtarėsimi
  Feb 2013
  Vendndodhja
  Vlora, Vlorƫ, Albania, Albania
  Postime
  49
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  pa zenkat eshte e pa mundur.. mire do ishte te ishin te natyres .. "un te dua me shume.. ji un te dua me shume,"....

  - - - Updated - - -

  zenkat jan te pa munduar .. mire do ishte te ishin te natyres .. "un te dua me shume.. ji un te dua me shume,"....

 11. #11
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Ermira Alliu Lexo postimin
  pa zenkat eshte e pa mundur.. mire do ishte te ishin te natyres .. "un te dua me shume.. ji un te dua me shume,"....

  - - - Updated - - -

  zenkat jan te pa munduar .. mire do ishte te ishin te natyres .. "un te dua me shume.. ji un te dua me shume,"....
  hahahahahahaha.....mos ja fut kot...... se kan lezetin e tyre dhe ato sherret me tigan kokes PPPPPP

 12. #12
  i/e rregjistruar 10% Maska e Ermira Alliu
  Anėtarėsimi
  Feb 2013
  Vendndodhja
  Vlora, Vlorƫ, Albania, Albania
  Postime
  49
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  hahahahahahaha.....mos ja fut kot...... se kan lezetin e tyre dhe ato sherret me tigan kokes PPPPPP
  jan te pamundura per tu evituar .. ky ishte kuptimi ... nejse.. cdo femer ka nevoji qe per nje moment burri i vet te jet pak i mangut ... ai moment vjen leht me ate " diganin " ....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Etiketat pėr kėtė Temė