Pėrse femrat braktisin tė dashurit?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 11 prej 11
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Zemer Pėrse femrat braktisin tė dashurit?

  Receta Gatimi


  Ndarjet janė shndėrruar nė njė fenomen i zakonshėm nė ditėt e sotme, por arsyet janė tė njėjta pothuajse pėr tė gjithė.

  Njė revistė angleze, “The Cosmopolitan”, u shndėrrua nė organizatore tė njė ankete pėr tė zbuluar se cilat janė arsyet kryesore qė shtyjnė femrat tė prishin njė marrėdhėnie.

  Pėr tė gjetur dhjetė motivet mė tė shpeshta, u pyetėn 1 400 femra, rreth zhgėnjimeve tė pėsuara nė jetėn e tyre sentimentale

  10 – Sipas deklarateve tė tė intervistuarave, arsyeja e dhjetė mė e rėndėsishme e ndarjeve ėshtė raporti seksual. 15,7% e femrave u shprehėn se mosqėnia nė nivelin e duhur nė krevat i partnerit, i ka bėrė tė prishin raportin.

  9 – Me 18,9%, arsyeja e nėntė mė e shpeshtė ėshtė mungesa e interesit tė mashkullit ndaj familjes sė vajzės.

  8 – Marrėdhėniet nė distancė janė njė tjetėr argument kryesor nė dhėnien fund tė raportit. 20,2% e femrave nuk do tė ishin tė gatshme tė pranonin distancėn.

  7 – Ambicia e pakėt e partnerit, i cili ndihet mirė me vendin e punės qė ka dhe nuk dėshiron tė bėjė karrierė ėshtė arsyeja e shtatė mė e shpeshtė e ndarjeve, me 20,6%.

  6 – 21,1% e femrave kanė prishur njė raport sepse mashkulli pėrkrah tyre nuk ishte aspak romantic dhe aspak i vėmendshėm ndaj datave tė rėndėsishme apo dhuratave.

  5 – Njė arste e fortė ėshtė edhe dėshira pėr tė qenė e vetme. 21,1% e tė intervistuarave kanė ndierė kėtė nevojė gjatė njė lidhjeje.

  4 – Sherret e vazhdueshme e shkatėrrojnė pothuajse gjithmonė njė raport. 29,1% e femrave pranuan se janė ndarė tė paktėn njė herė pėr kėtė arsye.

  3 – Humbja e besimit mund tė jetė po aq e dėmshme pėr njė raport sa edhe tradhėtia. 29,7% cituan kėtė arsye.

  2 – Tradhėtia ėshtė arsyeja e dytė mė e shpeshtė pėrse femrat braktisin njė mashkull. 36,6%, ose mė shumė se njė nė tre femra, i ka dhėnė duart partnerit pėr kėtė arsye.

  1 – Arsyeja kryesore, humbja e dashurisė. Fraza “nuk tė dua mė” ka ēuar 39,7% tė femrave nė ndarje.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Po he pse ahhaha

 3. #3
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  me 10 dhe 7 nuk jam dakort un ..........

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Po mbase duan ndonje tjeter

 5. #5
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  2 – Tradhėtia ėshtė arsyeja e dytė mė e shpeshtė pėrse femrat braktisin njė mashkull. 36,6%, ose mė shumė se njė nė tre femra, i ka dhėnė duart partnerit pėr kėtė arsye.

  8 – Marrėdhėniet nė distancė janė njė tjetėr argument kryesor nė dhėnien fund tė raportit. 20,2% e femrave nuk do tė ishin tė gatshme tė pranonin distancėn.

  3 – Humbja e besimit mund tė jetė po aq e dėmshme pėr njė raport sa edhe tradhėtia. 29,7% cituan kėtė arsye.

  4 – Sherret e vazhdueshme e shkatėrrojnė pothuajse gjithmonė njė raport. 29,1% e femrave pranuan se janė ndarė tė paktėn njė herė pėr kėtė arsye.


  Keto besoj jane me kryesoret sipas meje!............

 6. #6
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Kan ardhur kohe te veshtira dhe per dashurin!

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  nji arsye eshte dhe po te ndihen te lena pas dore

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  KJO GJE NUK VLEN VETEM PER FEMRAT

 9. #9
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  1/3/10

  ka te bej dhe mosha

 10. #10
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  3 edhe 8!

 11. #11
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Artikull interesant. Flm

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Perse femrat xhelozojne me shum se meshkujt
  Nga anonymus nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 27-02-2013, 07:05 PM
 2. Kriza nė Greqi, shqiptarėt braktisin emigracionin
  Nga vaaldr1n nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 07-03-2012, 09:37 PM
 3. Facebook nė krizė? Vetėm 34 mijė pėrdorues e braktisin
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-06-2010, 05:28 PM
 4. Ia kafshon gjuhėn tė dashurit
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 12-10-2009, 08:27 PM
 5. Meshkujt braktisin tė dashurat e sėmura
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-09-2009, 07:51 PM