Shenjat qe tregojne raportin ne cift


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11

  Shenjat qe tregojne raportin ne cift

  Receta Gatimi

  Psikologjia mashkullore ėshtė njė ajsberg qė mban tė fshehur njė serė sjelljesh mjaft tė dyshimta. Por, mjaftojnė disa fjalė pėr tė kuptuar qė ai tė do vėrtet…
  Kujtohu se cilat janė fjalėt qė ai thotė pėr ty me pėrkėdheli: vogėlushe, e dashur, lepurushe, apo…! Psikologėt mendojnė se janė kėto gjėra qė tregojnė jetėgjatėsinė e njė lidhjeje, duke nxjerrė nė pah edhe tipin e tė dashurit tuaj. Nėse Ai tė thėrret vogėlushe, do tė thotė qė ai ka ide tė qarta mbi njė pikė: njė burrė qė do tė ketė gjithnjė dominim mbi femrat, tė cilat i duken atij tė vogla. Fantazia e tij drejtohet nga tė qenit Ai gjithnjė lideri. Kujdes ėshtė njė tip qė kėrkon lidhje kalimtare me ty, megjithatė edhe ti duhet tė tregosh qė nuk je njė vogėlushe, lodėr nė duart e tij.
  Nėse ai tė quan “e dashur”, tė konsideron njėlloj si nėna e tij apo njė mikeshė. Kjo tregon se Ai, pėrveēse ėshtė njė tipik ekonomiqar nė fjalė, ėshtė mjaft miqėsor me ty, duke tė lėnė tė kuptosh, se edhe pas njė ndarje tė mundshme, ju mund tė jeni sėrish dy miq tė mirė. Fundja kjo vlen tė verifikohet.
  Nėse ai tė thėrret nė mbiemrin tėnd, bėhet fjale pėr njė sjellje ironike. Shpesh janė tipa tė qėndrueshėm dhe garantojnė njė lidhje tė sigurt nė horizont.
  Nėse tė quan “thesari im”, bėhet fjalė pėr njė tip qė vlerėson shumė intimitetin. Kujdes, ėshtė njė tip i lindur pėr tė tradhtuar, mos ia ndani kurrė sytė. Por, nuk mungojnė as rastet kur ai tė thėrret me emrin e njė tjetre. Njė mashkull egocentrik, pėr tė qenė mjaft bastard brenda tij dhe mbi tė gjitha mjaft inteligjent. Jepini duart. Nė kėtė mėnyrė do tė reflektoni pėr gabimin qė keni bėrė.

 2. #2
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  eeeee po sipas ketij si duhet therritur???? Nuk la asnje fjale pa nxjerre me probleme haha

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Zenkat Ne Cift
  Nga labja nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 19-02-2013, 08:53 PM
 2. 20 Shenja qe tregojne se ai/ajo ju tradheton....
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-03-2012, 08:18 AM
 3. Ja se si Polici shkruan raportin (video)
  Nga gjendar nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 11-03-2011, 11:13 PM
 4. Shenjat e horoskopit
  Nga carolina nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 34
  Postimi i Fundit: 30-05-2010, 05:33 AM
 5. PE pranoi raportin pėr heqjen e vizave
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-10-2009, 03:50 PM