10 arsyet qė prishin njė dashuri


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  10 arsyet qė prishin njė dashuri

  Receta Gatimi  Raportet sentimentale mund tė prishen pėr shume arsye, ja dhjete me kryesoret.

  Revista angleze e pėrmuajshme Cosmopolitan ka organizuar njė sondazh me 1400 femra lidhur me arsyet mė frekuence qė ēojnė nė prishjen e njė raporti dashuror.
  Sipas rezultateve tė kėtij sondazhi doli renditja e mė poshtme:

  Nė vendin e 10
  Ndoshta nuk do ta besoni, por nė vendin e dhjetė, pra nė tė fundit nga kėto arsye, ėshtė pėrformanca mashkullore nėn ēarēaf.
  Vetėm 15.7% e femrave e vlerėsojnė tė parin ketė fakt.

  Nė vendin e 9
  Mungesa e mirėkuptimit me familjaret dhe miqtė. Qė kėtej rrjedh edhe njė kėshille pėr meshkujt, mbani marrėdhėnie tė mira mė verrat dhe mikeshat e afėrta tė partneres.
  18.9% e femrave e vene ketė argument tė parin.

  Nė vendin e 8
  Tė jetuarit nė largėsi.
  Largėsia nuk i bėn mire marrėdhėnieve, vjen njė kohe dhe rezistenca bie, jo me kot i thonė larg syve larg zemrės.
  20.2% e femrave nuk do ta suportonin dot ketė ide.

  Nė vendin e 7
  Mungesa e ambicies, mė e theksuar kjo pėr ambicien profesionale. Njė grua nuk do ta pėlqente shumė njė mashkull me pak ambicie tė tille.
  20.6% e femrave besojnė se kjo ėshtė arsyeja madhore.

  Nė vendin e 6
  Mungesa e vėmendjes, pėrkėdhelia dhe romanca mashkullore.
  21.1% e femrave i mėshojnė kėtij argumenti.

  Nė vendin e 5
  Dėshira pėr tė qenė single. 21.1% e femrave qė janė ndare kanė pasur dėshirėn qė tė qėndrojnė tė tilla.

  Ne vendin e 4
  Grindjet e shpeshta. 29.1% e femrave mendojnė se ky do tė ishte argumenti kryesor qe ēon nė prishjen e njė marrėdhėnie.

  Nė vendin e 3
  Humbja e besimit.
  Thuajse njė e treta e femrave(29.7%) mendojnė se njė lidhje nuk mund tė vazhdoje nėse dyshimi fshihet pas ēdo situate.

  Nė vendin e 2
  Tradhtia.
  Pėr 36.6% tė femrave, kjo do te ishte arsyeja themelore pėr prishjen e njė marrėdhėnie.

  Nė vendin 1
  Sondazh tregoi se 39.7% e femrave, mendojnė se arsyeja mė e rėndėsishme qė ēon nė prishjen e njė marrėdhėnie, ėshtė mungesa e dashurisė.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Pėr xxx% tė femrave
  Besoj se eshte sipas femrave

  do ishte mire te kishin marr dhe mendimet e meshkujve! por me siguri qe vendi i pare ėshtė mungesa e dashurisė.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Macja nuk duron t’ia prishin tymin e cigares
  Nga Erinaa nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-05-2011, 06:55 AM
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-02-2011, 03:58 PM
 3. 7 Arsyet pėr tė braktisur Facebook...
  Nga EMAUS nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-06-2010, 08:02 PM
 4. Cilat do ishin arsyet qe do te tradhetonit?
  Nga ReniX nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 01-10-2009, 11:00 PM
 5. 10 Arsyet pse prishet PC jone
  Nga Kliton nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 16-04-2009, 09:31 PM