Receta Gatimi

Superliga, Skėndėrbeu merr kreun


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Post Superliga, Skėndėrbeu merr kreun

  Pesė javė nga mbyllja e kampionatit, Skėndėrbeu u ngjit sot nė krye tė renditjes, duke pėrfituar nga humbja e Flamurtarit nė Peqin.

  Korēarėt triumfuan nė kryeqytet me rezultatin 3-2 ndaj Dinamos, e cila ashtu siē kishin parashikuar “gojėt e liga”, nuk dukej shumė e motivuar.

  Nga ana tjetėr, Shkumbini mposhti 2-1 Flamurtarin, qė tani shndėrrohet nė ndjekės tė “ujqėrve tė dėborės”, dy pikė pas tyre.

  Goli i parė nė “Qemal Stafa” u shėnua nė minutėn e 45 nga Muzaka. Sulmuesi i skuadrės korēarėve, i harruar nga mbrojtja e ish-skuadrės sė tij, nė momentin e shėnimit tė golit kishte kohė tė bėnte dhe shoė, duke realizuar me gjoks.

  Korēarėt shėnojnė edhe disa minuta mė vonė, kėtė herė me Sozėn. Argjentinasi dėrgoi nė rrjetė topin qė pėrshkroi zonėn pa u prekur nga asnjė mbrojtės i Dinamos.

  Brkic nė tė 58’ shkurtoi diferencėn e golave, por Muzaka disa minuta mė vonė trefishoi rezultatin, gol ky qė nxiti prostestat e tifozėve tė Dinamos ndaj skuadrės sė tyre.

  Goli i dytė pėr Dinamon dhe i fundit i ndeshjes u shėnua pėrsėri nga Brkic nė minutėn e 73’.

  Flamurtari u ndėshkua me humbjen 2-1 pėr lojėn e dobėt qė bėri nė Peqin. Nė fillimin e pjesės sė parė loja u ndėrpre pėr disa minuta, pasi sendet e forta tė hedhura nė fushė nga tifozėt peqinas goditėn anėsorin Biēaku.

  Nė ndeshjen tjetėr, Tirana mposhti 6-1 Elbasanin e rėnė nga kategoria nė “Selman Stėrmasi” dhe u ngjit pėrkohėsisht nė vendin e katėrt, nė pritje tė ndeshjes Vllaznia-Laēi.

  Nesėr do tė luhen ndeshjet e mbetura tė javės sė 28 tė Superligės.

  mare nga top-channel.tv
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga argent; 16-04-2011 mė 01:41 PM.

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  forcaaaaaaaaaaaaaa ujqrit e deboresssssssssssssssssss 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  urime Skenderbeut

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Superliga, bien Partizani e Elbasani
  Nga Kliton nė forum Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-07-2009, 03:44 PM
 2. Superliga, 2 milione euro ne 4 vjet
  Nga Kliton nė forum Sporti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 14-07-2009, 06:23 PM
 3. Klubet i kėrkojnė FSHF-sė: Superliga me 16 skuadra!
  Nga Kliton nė forum Sporti Shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 17-06-2009, 04:53 PM
 4. Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 14-02-2009, 04:54 PM