Poezi Qesharake


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Poezi Qesharake

  Receta Gatimi

  Me kujtohet hala ajo dite kur t'pash,
  me sy ngjyre pasuli e me bel te trash,
  prej parfemit fallc n'dy guj rash,
  numrin e telefonit kur ma lype s'ta dhash,

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Moj e keqja neper Prishtine,
  se ki vendin as n'vitrine,
  kur t'pash ate dite ne kapigjik,
  ti e ki vendin ne kopsht zoologjik,

  Shminka jote shpejt fshihet,
  era e djerses me kilometra t'nihet,
  ftyra jote si leter grithse,
  kryt si te maqines thithse,

  Moj e keqe ne internet,
  t'shkojne jarget si sherbet,
  vothet e medhaja si tepsi,
  floket e bardha si jamboli,

  Me begj rreth qafe shkon e kthehesh,
  me tesha pembe gjith veshesh,
  kepucet e kuqe si patligjon,
  kur fol ti kurkush nuk t'ngon,

  "Eh kuku" t'pat thone nona,
  shko laju oj qike e jona,
  neper kmish tu kan lepit shume bombona,
  shko bleji nja tri shampona,

  Kshilla e jeme per ty ish kone,
  ma pak me fol e me nejt ne dhome,
  pse s'pe bon nji ndrim,
  shko laju me varekin...!!!!

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  o gurbet o gurbet
  si na prishe ti ket jet
  qka na bane mor gurbet
  me kto viza na tranove krejt

  qyre djali don mu feju
  me nje vajz me vizen C
  qyre vajza qka po thot
  ti mor djal qe po me don mu
  a e din se ty nanen edhe baben
  ne shtepi un sta du

  ndaq ti me mu mu feju
  ndaju nga prindit e tu
  se valla un smuj mi duru
  ndaq ti me ardh ne gurbet
  keto kushte un ti qes

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  tani u ben 3 tema si kjo

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Jemi popull
  Me tradita
  Rrojme pa uje
  Edhe pa drita.

  Jemi popull i vogel
  Me drejtues te nalte
  Nuk bindemi aq lehte
  Politiken kemi ne gjak.

  Jemi popull
  Me emer te madh
  E gjithe bota
  Ne goje na mban.

  Na mban ne goje
  E na ka zili
  Qe ne kemi
  Njeqind parti.

  Por te gjithe
  Te thone c'te dojne
  Ne politiken
  S'do ta leshojme.

  Shume parti
  Jane me te vertete
  Si kemi per ndonje hall
  Por i kemi per qejf.

  Qe te gjitha partite
  Rrfshin sa malet
  Qe na i qajne
  Te gjitha hallet..

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  HAhah prite kur te dali ndonje e 4

 7. #7
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ti gje e shemtuar
  mos me dil perpara
  provoje dhe njehere
  shihe po ste vrava

 8. #8
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Oh moj Vajz je ba Dallavergji,
  Zemren tem ti ku e Ki,
  Me ma pru pa ardh Terri,
  Se pasha Zoten te na“zan Sherri,
  Me ma pru sa ma Shpejt,
  Se me Thik ti ka“puti Dejt

 9. #9
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  tani u ben 3 tema si kjo

  keto jan poezi jo sms

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pyetje Serioze ...!!??Pergjigje Qesharake...!!!
  Nga abdullah92 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 27-03-2013, 08:58 PM
 2. Vjersha me qesharake ne Kosove
  Nga Gend nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 16-04-2011, 11:53 AM
 3. Intervista me qesharake !
  Nga Erdi nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 26-06-2010, 11:09 PM
 4. Histori qesharake!
  Nga girl08 nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 25-10-2009, 09:04 AM
 5. ELANKO POEZI - Poezi nga Elda Kokoneshi
  Nga EMAUS nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 04-06-2009, 10:33 PM