Kėshilla pėr zeshkanet


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Kėshilla pėr zeshkanet

  Receta Gatimi

  Femrat me ngjyrė tė errėt tė flokėve shpesh mund tė bėjnė gabime nė grim pėr shkak tė kontrastit tė madh qė krijohet ndėrmjet ngjyrės sė errėt tė flokėve dhe ngjyrės sė lėkurės sė fytyrės (tenit).
  Pėr femra me ngjyrė tė errėt tė flokėve, pėrshtaten mė shumė nuancat e ndryshme tė ngjyrave tė ndezura dhe intensive, si pėr sy ashtu edhe pėr buzė, mirėpo me kusht qė tė pėrcaktohet pėr definim vetėm njėra prej tyre. Vendosni: sytė apo buzėt? Assesi tė dyja! Nė tė kundėrtėn, do tė dukeni shumė tė ngarkuara me grim. Nėse jeni nė dilemė se nė cilėn prej kėtyre tė pėrcaktoheni, asnjėherė nuk do tė gaboheni nėse vendosni qė ata tė jenė sytė.

  Sytė e grimuar bukur, me nuancė tė kumbullės sė verdhė, ullirit apo ato tė boronicės, nuk do t’i zhgėnjejnė asnjėherė femrat me ngjyrė tė errėt tė flokėve. Sidomos, nėse e zbatoni hijen nė mėnyrė tė drejtė, me ndihmėn e aplikatorit, i cili shpėrndan hijen nė kapakun e syrit nė mėnyrė tė barabartė, duke filluar nga mesi i syrit nė drejtim tė kėndeve tė jashtme tė tij dhe duke kompletuar grimin e syve me njė definim tė lehtė me laps ngjyrė vjollce apo tė mbylltė a ngjyrė kafe.
  Pėrfundoni me definim tė qepallave me maskara tė zezė apo tė kaftė. Nėse keni ten me nuancė tė hapur, ndėrsa flokėt ngjyrė tė errėt, atėherė rekomandohet tė pėrdoren nuanca mė tė hapura pėr sy./

 2. #2
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  bravo por mos bej preferenca...veri dhe keshillat per bjondet

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  edhe per ne brunet

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Ditixx Lexo postimin
  bravo por mos bej preferenca...veri dhe keshillat per bjondet
  e kam mbesen zeshaken prandja

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kėshilla nga seksologjia
  Nga ReniX nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 130
  Postimi i Fundit: 11-07-2016, 08:17 PM
 2. Bjondet, brunet apo zeshkanet?
  Nga labja nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 28-03-2011, 05:18 PM
 3. Keshilla per me pak turp
  Nga girl08 nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 15-01-2010, 04:48 PM
 4. Keshilla dietore
  Nga girl08 nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 26-04-2009, 01:34 PM
 5. 40 keshilla Islame
  Nga tetari nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-12-2007, 02:36 PM