Ylli i detit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Ylli i detit

  Receta Gatimi

  Ylli detar i njohur si "ylli i detit", ėshtė gjallesė ujore, e cila mund t'i ketė disa gjemba. Kemi yje helmues dhe johelmues. Ata helmues vetėm me njė tė prekur mund ta injektojnė helmimin.


  Kujdes tė veēantė ylli i kushton shumimit sepse e bėn atė me anė tė organit i cili gjendet nė skaj tė njė pjesė tė tij. Ylli i detit mund tė arrijė peshėn deri nė 10 kilogramė.

  Ėshtė njė kafshė e cila lėviz shumė ngadalė. Njė yll deri mund tė lindė deri nė 15 yje tė vegjėl. Yjet i hasim shumė rrallė, pasi konsiderohen si gjallesa tė fundit tė detit
  .

 2. #2
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  sa me pelqejn yjet e detit jan shum te vecant .............. ^_^

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Ky qenka i rrezikshem

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Foto: Rikuperon fotot pas njė viti nė fund tė detit
  Nga vaaldr1n nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 04-12-2011, 01:51 PM
 2. Monstra e detit
  Nga tony65 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 21-11-2010, 12:57 PM
 3. Kapet nė ujėrat e detit Jon peshkaqeni gjigant
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 24-09-2009, 10:20 PM
 4. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 03-09-2009, 12:29 PM
 5. Gjigandi i detit
  Nga Altin111 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-12-2007, 05:03 PM