Dymbedhjete Hapa Drejt Vetmise


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e Syrius
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Postime
  19
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Dymbedhjete Hapa Drejt Vetmise

  Receta Gatimi

  Pershendetje

  Dicka e vogel, te cilen e kisha ruajtur per publikim. Nje mesazh per nje enderr. Por perderisa skam mundesi te publikoj gje, per arsye te miat, po shkruaj dicka.

  Kalofshi mire. Une.


  MODERATORI: Sipas kerkeses se anetarit keto poezi u hoqen.


  Ju falenderoj

  Kalofshi sa me mire qe te gjithe.

  Shendet...

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  me pelqyen shum

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Pentagram....

  Ne bar me re tymore
  Aty ulem ne nje cep.
  Dua makiaton time te pare
  Me qumesht, pa shkume, te hidhur

  Te komplikuar, si une vete.

  Me mbulojne rete tymore,
  Vetshtrimin ma mjegullojne
  Duart e tua, mbi piano dridhen,
  I vetmi sy lart shikon.

  I vetmi sy, me ngjyren e detit,
  Thellesisht ,jo oqean
  Shikon ngultas rete e hirta,
  lehtesisht me ndjenjat luan.

  Dridhen gishtat teksa gjuan
  Bresherisht mbi ndjenjat ti
  E une rri ulur, palltombuluar
  Zymtesisht makiaton pi.

  Ti “Jetoje jeten sot”.
  Ti “ Ne zemer te trimit jam”.
  Ti “ Besimtare e parrezikshme”,
  Zemra ime, pentagram.

  Rrjedh muzika, porsi drini,
  Drin’ I bardhe , Drin’ I zi
  Here lundroj e here mbytem
  Pas petalesh mbajtur, lehtesisht.

  E gufon ndjenja per ty,
  Si ujerat e bunes
  Une per ty, vec kalim kohe,
  Pas mbremjes te se shtunes

  Une, vec plasteline
  Mbrujtur nga pentagrame
  Po aq shpesh sa ti krevate
  …nderroj edhe une kafe

  Sa me pelqeu kjo ,te lumt

 4. #4
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  wow...pa fjale!

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e Syrius
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Postime
  19
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Verba volant...
  ..... scripta manent.


  E shkruara mbetet gjithmone. Ne qofte se ne arrijme te shkruajme dicka , diku...ne nje zemer, ne nje pale sy,ne nje mendje...

  ...

  Mbetshi me shendet. Nje kalimtar Rasti.

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Suksese Syrius!

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e Syrius
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Postime
  19
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Te falenderoj.

  Po shkruaj edhe Dicka te fundit! Ky eshte nje mesazh tjeter..nuk ka dashuri ne te.

  Nuk do te botohet dhe nuk kam vene Copyright per te, keshtu qe mund te perdoret nga kushdo prej jush.

  Eshte nje mesazh per dike qe dikur ka ecur me mua. Nuk e di nese do ta lexoje kurre , por dua qe te dije

  Nuk kam Urrejtje per te si ajo per mua

  Nuk kam Inat per te si ajo per mua

  Nuk kam asgje me per te!

  ....E kam Falur....


  Helenes se Diteve Moderne

  Ne triesten e praruar
  Madheshtore,nga larg, sigurisht
  Aty jetojne plakat e fishkura
  Dhe njera tjetres shpatullati I rrahin miqesisht.

  Vrapojne plakat, te sigurta , te lira ndjehen si zogj
  “hajdeni vajza “ I thone njera tjetres “rrugen ta cajme me gjoks”
  Nuk I tremb , plakat, era e forte
  Ka rruga zinxhire plot

  Ne Triesten plot me drita
  Aty jeton edhe ti
  Dhelpra e pare ekonomiste
  Me master shkencor ne vjelje rrushi.

  Ve maska te ndryshme ne fytyre
  Ato qe momentit I shkojne pershtat
  Le jashte vec syckat e praruara
  Dhe sterdhembcat qe nuk I fsheh dot.

  Ishe e vogel kur te njoha
  Ne udhekryq ishe , sigurisht
  E para se te merrje rrugen fekale
  “Te dua” te thashe , gabimisht.

  Falen e mbajte , e fute ne xhep
  Me vete the “Dhe nje ne dore”
  Nga jashte paturpesisht buzeqeshe
  Me the “ une ,jo, do martohem”

  Te pashe rastesisht , vite me vone
  Ne leter hidhje poezi
  Koken ne gjunje , fustan I kuq
  Helena e diteve moderne ti

  Sigurisht , Paride kish
  Se ishe merzitur nga martesa
  Me breke neper kembe rrinin trimoshat
  Nga dritarja fluturonin, sa binte dera.

  Kush trupin shet , per interes
  E djallit jeshil I fal shpirtin e zi
  Ate dashuria nuk e prek
  Ka master , te lindur, ne ekonomi.

  E dashur Helene me fustan te kuq
  Qe tek tuk shkruan poezi
  Une idiot mund te jem,
  Poshte krevatit nuk rri
  Nga kercitjet e sustes te mesoj
  Si shpiri shitet ne agim.

  E dashur vajze e diteve antike
  Qe fryma e shpirtit ere mocal te vjen
  Dashurine kurre sdo ta njohesh
  Teksa koleksionon , te Parideve, breke.

  Shkruan , per ditet e shkuara, poezi
  Syckat mbushur me lote krokodili
  Une nga larg te qesendis

  ....E paturpesisht I zymte rri......
  -------------------------------------------------------

  Ne zemren time ka vec dashuri tashme!

  Nuk ka me Urrejtje as verem.

 8. #8
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  shume te bukura
  ja po bej & un nje prov tani
  Te njejtin gabim me ty .....
  tani ndjej qe jam dikush tjeter
  tani ndjej qe nuk kam me frik
  frik nga jeta , frik nga njerzit
  & frik nga ty ... qe te dua shum

  fjalet qe me ke thene
  ne zemer me kan plagosur
  dikur kur i degjoja , duke qare
  veten time e nenvlersoja

  tani kohet ndryshuan
  & une me nuk kam me frik
  nuk kam frik se nuk besoj me ne dashuri
  keshtu qe nuk kam frik mos te humb njeri

  tani ti je vetem
  se & ti frik nuk kishe
  & un do jem vetem
  nese vashdoj te mos kem frik si ty

  vetem... vetem... pa frik & pa njeri..... vetem
  edhe un por edhe ti .... :/ duke shkateruar gjen me te shtrejnt ne kete bote qe quhet dashuri !!!

  se dij a eshte e mire , ose sa gabime ka ...... por e vura dhe une

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Dymbėdhjetė pyetjet e zakonshme pėr kozmetikė !!
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-01-2013, 06:30 PM
 2. 10 Hapa per te Instaluar Ubuntu 12.10
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-10-2012, 09:12 PM
 3. Guri i vetmise
  Nga landi i nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 28-03-2012, 04:19 PM
 4. Mozilla ka lėshuar versionin e dymbėdhjetė beta tė Firefox 4
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-02-2011, 02:59 PM
 5. Si te gjesh fjalekalimin e MSN ne 3 hapa!
  Nga MAJDI nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 06-07-2010, 07:04 PM