Receta Gatimi

Gjestet qė tregojnė se keni njė lidhje tė gabuar!!!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  23

  Gjestet qė tregojnė se keni njė lidhje tė gabuar!!!  - Ai ose ajo ėshtė shumė xheloze, qoftė dhe pa arsye, dhe dominuese.
  - Ai ose ajo kėrkon qė t’iu izolojė nga familja, miqtė dhe shoqėria.
  - Ai/ajo kėrkon tė fajėsojė tė tjerėt nė vend qė tė marrė pėrgjegjėsitė pėr sjelljet e tij/e saj.
  - Ai/ajo ju kritikon vazhdimisht, ju thėrret nė emėr ose ju bėn tė ndiheni keq rreth vetvetes.
  - Ai/ajo beson qė njė femėr duhet tė jetė e barabartė me mashkullin apo beson nė stereotipat tradicionalė pėr sa i pėrket gjinisė.
  - Shihni si i trajton ai/ajo tė tjerėt: nėnėn, babanė, familjen dhe miqtė. Nė tė njėjtėn mėnyrė do t’iu trajtojė edhe juve, nėse jo tani se paku nė tė ardhmen.
  - Mbase vjen nga njė familje ku dhuna ėshtė dominuese, ku prindėrit abuzojnė me njėri-tjetrin? Kjo mund tė jetė "normale" pėr tė sepse ėshtė mėsuar me njė gjendje tė tillė.
  - Kėrkon t’iu pėrbuzė duke pėrdorur zė tė lartė, gjeste zemėrimi, shikime, pėrplasje apo shkatėrrim tė gjerave pėrreth.
  - Ai/ajo injoron ndjenjat apo nevojat tuaja, kėrkon t’iu vejė nė lojė pėr shkak tė tyre.
  - Ndiheni sikur nuk mund tė bėni mjaftueshėm pėr ta kėnaqur atė pa marrė parasysh sesa shumė mundoheni.
  - Ai/ajo ėshtė i/e parespektuar nga gjinia tjetėr nė pėrgjithėsi.
  - Ai/ajo kėrkon shumė gjera nga ju qė ju bėjnė tė largoheni nga vetvetja apo nga ajo qė ju doni tė jeni.
  - Ai/ajo ka vėshtirėsi pėr tė shprehur ndjenjat, luan "lojėra mendimesh" qė ju bėjnė tė ndiheni tė marrė, injorantė apo konfuz.
  - Ai/ajo kėrkon qė t’iu bėjė pėrgjegjės pėr lumturinė e tij/saj apo pėr tė pasur fatin e lidhjes nė dorė.
  - Ju bėn tė qani, bėn premtime dhe ju bėn dhurata pas njė zėnke qė keni pasur.
  - Pas asaj qė duket ai/ajo thotė se ka njė karakter tė mirė dhe njė proces tė menduari tė vendimeve dhe veprimeve qė ai/ajo bėn.

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  t`ver8a !

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  shume te verteta

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Dashuri e gabuar
  Nga anonimi123 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 14-10-2012, 04:58 PM
 2. Mesoni nese se keni nje lidhje te gabuar
  Nga kledii nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 13-04-2012, 10:55 PM
 3. 20 Shenja qe tregojne se ai/ajo ju tradheton....
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-03-2012, 09:18 AM
 4. Lėvizjet dhe gjestet
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 07-03-2012, 10:22 PM
 5. Gjestet, ndjenjat dhe mendimet e meshkujve
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 06-03-2012, 07:51 PM