Receta Gatimi

Si te harrosh dike...


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 15 prej 15
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  23

  Si te harrosh dike...  Pasi jeni ndare, ju e gjeni veten duke menduar per ate, filloni ta ndieni mungesen e tij me shume se e kishit imagjinuar. . Pasi keni humbur personin qe donit, ju filloni te keni emocione te ndryshme. Dhimbja qe ndiheni duket sikur nuk do te largohet asnjehere.

  Gjeja me e mire per te bere ne keto raste , eshte te mbash veten ne ngarkuar me pune , kur fillone te ndiheni keq apo e vetmuar , ju duhet te flisni me dike qe t’ju degjoje dhe t’ju siguroje disa fjale ngushelluese qe te kaloni kete periudhe

  1-Gjeja e pare qe duhet te beni eshte te kuptoni qe nuk eshte ndonje gje e mire te jetosh me te kaluaren, nqse nuk do te kthesh me ne ate lidhje, athe eshte koha te shikoni perpara

  2-Gjeja e dyte qe ju duhet te beni, eshte te gjeni nje mik qe mund te flisni per ndjenjat tuaja . nuk ju ndihmon nqse ju i mbani ato te mbylluara. shume nga ne e kane kaluar lete periudhe me perpra, keshtu mund ju kuptojne se cfare po kaloni ne keto momente.

  3- Gjeja tjeter qe mund te beni per te harruar ish te dashurin eshte te perfshini veten ne aktivitet qe te cilen do te mbajne te angazhuar me dicka. Ky hap eshte i veshtire por nqse me perpara ishit ne cift kur merresht me aktivitet , tani duhet te mesoheni ti beni gjerat vetem.

 2. #2
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  keshilla te mira por nuk mendoj se mund te harrosh dike qe don, mund te mesoesh te rrish pa te por jo ta harrosh! Them un duke imagjinuar sepse nuk e kam perjetuar dicka te tille.

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  23
  me pak perpjekje dhe vullnet nuk ka gje qe sbehet

 4. #4
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  ajo e treta ben akoma me shum pun

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  e 2-ta eshte ndihme e madhe !

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Kot fare ......

 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  po e deshe ne fund te botes fshihu te mungon e se harron

 8. #8
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  te shoqerohesh me dike qe nuk kane absolutisht asnje pike te perbashket me te paren/in....

 9. #9
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  dike qe e ke dashur, nuk mund ta harrosh! Thjesht, nuk mund te ndodh... Por, ajo ēfare mund edhe ndodh si zakonisht, ne mesohemi me mungesen e atij personi! Dmth pajtohemi me faktin qe persona te caktuar nuk mund te jene ne jeten tone dhe "duhet" (e them ne thojza) te ecim para...

  Pra konkludimi i ksaj eshte qe njeriu mesohet me mungesen e tjetrit dhe pajtohet me fatin, por qe ta harroje nuk besoj te ndodh.

 10. #10
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  te shoqerohesh me dike qe nuk kane absolutisht asnje pike te perbashket me te paren/in....
  me pelqu kjo, edhe pse veshtir te mos ken diqka te perbashket.

 11. #11
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  harrohet duke e kujtu ne cdo moment...

 12. #12
  i/e rregjistruar 20% Maska e Kapsolli
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Postime
  100
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  valla nese ke pas marredhnie seksi me te shume problemkjo vlen per femrat se meshkojt se kan problem

 13. #13
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Kapsolli Lexo postimin
  valla nese ke pas marredhnie seksi me te shume problemkjo vlen per femrat se meshkojt se kan problem
  hahahahahaha! Sikur ajo fjala "Dashuria e pare nuk harrohet kurr!" (nese pe din per ēka e kom fjelen bal )

 14. #14
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  ....Asnjehere nuk mund te harrosh dike qe i ka ofruar oksigjen mushkerive te tua....madje bindeshem theksoj....se ky eshte shkak...qe njerezit coptohen se gjalli....se nga pa mundesia per te harruar....vrasin egzistencen e tyre...brenda dhe jasht...

 15. #15
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  Mbase te harrosh jo.... por kujtosh me rralle edhe mundet...!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si tė ndihmosh dikė me epilepsi !!
  Nga labja nė forum Programe Mjekėsore
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 01-02-2014, 02:50 PM
 2. Falendero dike. Faleminderit...
  Nga argjiro nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 12-11-2013, 03:24 PM
 3. Me mire te harrosh apo te falesh??
  Nga Alb-Angel nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 50
  Postimi i Fundit: 20-09-2013, 08:32 PM
 4. Di tė bėsh pėr vete dikė
  Nga ReniX nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-05-2012, 10:02 AM
 5. Tė flesh me dikė qė gėrhet, dėmton shėndetin
  Nga ema_d nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-03-2012, 10:56 AM