JETA ESHTE E VOGEL!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e carolina
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  277
  Reputacioni
  0

  JETA ESHTE E VOGEL!

  Receta Gatimi

  JETA ESHTE E VOGEL!

  MESIME JETE NGA NJE FEMIJE


  Kjo poezi u shkruajt nga nje vajze qe po humbet luften me kancerin
  dhe gjendet ne nje spital te New Yorkut
  Mjeket i japin vetem 6 muaj jete...


  Slow Dance

  Veshtrove ndonjehere femije ne Luna Park?
  Degjove shiun te bjeri ne dhe?
  ndoqe fluturimin e cmendur te nje fluture?
  u mahnite nga djelli kur fshihej nata?

  Me mire te qetesohesh.
  Mos kerce kaq me nxitim.
  Jeta eshte e shkurter.
  Muzika nuk do te zgjase pergjithmon.

  Bredh si i coroditur cdo dite?
  Kur pyet dike"si je"?degjon pergjigjen?
  Kur mbaron dita bie ne krevat me mendime?
  100 pune qe te vijne rrotull ne koke?

  Me mire te qetesohesh.
  Mos kerce kaq me nxitim.
  Jeta eshte e shkurter.

  I the ndonjehere femijes tend «do ta bejme kete neser»
  dhe nga nxitimi nuk pe merzitjen e tij?
  Humbe lidhjen? Le nje shoqeri te mire te vdese sepse asnjehere
  nuk koshe kohe te merrje nje telefon dhe te thoje nje ckemi!

  Me mire te qetesohesh.
  Mos kerce kaq me nxitim.
  Jeta eshte e shkurter.
  Muzika nuk do te zgjase pergjithmon.

  Kur nxiton si i cmendur te shkosh diku humbet gjysmen e gezimit te rruges.
  Eshte sikur hedh nje dhurate qe se hape......

  Jeta nuk eshte gare shpejtesie
  Prandaj qetesohu...
  Degjo muziken...
  perpara se te mbaroje kenga...
  ______________________


 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: JETA ESHTE E VOGEL!

  jeta eshte e shkurter, dhe cuditerisht vrapon me nje shpejtesi maramendese, nuk na lejon te riperserisim hapat qe hedhim, nuk na lejon te kthejme koken, te regullojme, ndreqim ate cka nuk kemi bere gagabim.Jeta eshte e shkurter dhe e shpejte, duhet ta gezojme

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: JETA ESHTE E VOGEL!

  LIVE YOUR LIFE BECAUSE ITS YOURS AND YOU ARE ONLY ONE TIME ON IT

 4. #4
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: JETA ESHTE E VOGEL!

  Po e pashe kam per ta myt n'dru!

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  JETOJE JETEN !!!


  Jetojmė tė gjithė njė realitet tė pashpresė..
  Ku njėri lind dhe tjetri vdes..
  Ku njėri qesh dhe tjetri qan..
  Ku ndahesh me nėnėn dhe me babanė..
  Ku njėrin e ke mik dhe tjetrin armik..
  Ku njėri tė thotė "eja" dhe tjetri tė thotė "ik"..
  Ku njeri tė do dhe tjetri s'tė do..
  Ku njerėzit tė thonė "po deshe jeto"..
  Ku jeta dhe vdekja qėndrojnė aq pranė..
  Ku kokėn ta ngresh shumė njerėz tė "hanė"
  Ku zhgėnjehesh nga jeta ..
  Ku nuk e gjen dot kush ėshtė e vėrteta.
  .Prandaj o njeri jetoje jetėn si tė vijė...!!!!

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e RAGAZZA
  Anėtarėsimi
  Nov 2011
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  46
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  shume e bukur...

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e gezime
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  10
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  jeta eshte e shkurter amdaj shijoje
  kjo fjali nuk thuhet kot

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. C'eshte per ju ''JETA''!?
  Nga daniel dani nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 53
  Postimi i Fundit: 24-09-2012, 10:02 AM
 2. Jeta eshte...
  Nga ardona nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 11-03-2012, 07:12 PM
 3. Cfare eshte Jeta
  Nga Strategu nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 17-05-2010, 07:55 PM
 4. Cfare ėshtė Jeta?
  Nga briken nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-01-2009, 07:27 PM
 5. Mendoni se kaq e pavlere eshte jeta?
  Nga Altin111 nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-11-2007, 07:08 PM