I kthehet shikimi pas 55 vjetėsh


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  I kthehet shikimi pas 55 vjetėsh

  Receta Gatimi

  Njė burrė nė SHBA, qė ishte verbuar nė njė sy 55 vjet mė parė, ka rifituar shikimin. Pacienti ishte 8 vjeē kur retina e tij u shkėput pasi ai u godit nė syrin e djathtė me njė gur.

  Kur retina shkėputet pėr njė kohė tė gjatė mund tė dėmtohet pėrkohėsisht, kėshtu qė ringjitja mund tė mos e risjellė shikimin.

  Doktorėt thonė se kthimi i shikimit pas njė kohe kaq tė gjatė ka ardhur nė radhė tė parė falė mjekimit.

  Personi nė fjalė ishte 63 vjec kur shkoi nė njė klinikė tė Nju Jorkut dhe tha se kishte dhembje dhe skuqje nė syrin e tij.

  Syri ishte i enjtur, i gjakosur dhe kishte rrjedhje lėngjesh. Pasi u la dhe u trajtua me njė ilac qė ndaloi rrjedhjen nga enėt e gjakut, syri u fashit nė mėnyrė qė tė mos ndjente dritėn.

  Mjekėt menduan se kjo ishte inkurajuese pėr tė ringjitur retinėn dhe pas ndėrhyrjes kirurgjike ai ishte nė gjendje tė shihte sėrish

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  uaa ca fati
  esht me se e vertet shprehja " shpresa vdes e fundit..!!"

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Wow kushedi si do jet ndjer

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Wow kushedi si do jet ndjer

  ta them un super eshte ndi hahha

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Shikimi i kanaleve satelitorė nė mė shumė se njė TV
  Nga pirro nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 13-06-2013, 10:41 PM
 2. Shikimi i fileve qe ndodhen nje nje exe file
  Nga alfa1993 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 20-06-2012, 01:28 PM
 3. Si shikimi i pornografisė ndryshon trurin
  Nga landi i nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-03-2012, 11:11 AM
 4. Shikimi i dobėt, vdekje e hershme?
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-10-2009, 06:58 PM
 5. Shikimi i dashurisė!
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2009, 12:14 PM