Firefox hidhet ne versionin 5


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Programe Firefox hidhet ne versionin 5

  Receta Gatimi  Nuk e di nese eshte strategji e Mozilles te kalonte ne versionin 5 te Firefox apo duhej vertet! Ndryshimet ne aparence jane pothuajse te vogla!Nese nuk e keni ber akoma, versioni Firefox 5 eshte i gatshem per shkarkim.

  Shkarko Firefox 5

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Bravo ka talent cuni

  Mos harroni te azhornoni Mozillen

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Jo une akoma nuk kam kaluar tek versioni 5,shumica Add-ons perseri nuk jane kompatibel ne veresionin 5,se marre vesh fare kete mozillen.

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  181
  Reputacioni
  12
  E vėrtetė qė nuk ėshtė shumė kompatibėl.Pasi e instalove nuk mu duk i pėrshtatshėm dhe e ēinstalova e po punoj me 4.

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Edhe un i kam bere update versionit 4 qe kisha mu ne diten kur doli zyrtarisht ne web. T`them te drejten nuk u ndava edhe aq i kenaqur sepse shumica e add-ons nuk me funksionuan, edhe ashtu nuk kishte ndo1 ndryshim aq te madh saqe ta bente Mozillen te debutoje versionin e 5-t kaq heret ! Me i shpejte se versioni paraprak eshte, por e keqja e add-ons

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Un rastesisht e bera UPDATE! Dhe kur me pash, kishte kaluar ne versionin 5 :S

 7. #7
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Dhe CPU e shfrytezoka mjaft mase,nuk e marr vesh por mozilla spo me pelqen fare me keto 2 versionet e fundit 4 dhe 5.

 8. #8
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  me sa kam pas lexuar parase te dali versioni 4, (dmth ishte ne beta zhvillime) thoshte qe do te punoje me CPU dhe eshte e ver8 qe CPU-n e shfrytezon shum ky ! Edhe un psh kur shkarkoj ndo1 film me IDM (Internet Download Manager) 1GB ose 3GB madhesi, kur mbaron shkarkimi, filmi eshte duke u transferuar ne desktop, dhe gjate ketij procesi Firefox me bllokon tejmase ! Edhe CPU thuajse ne maximum shkon ! (e kam fjalen nese e hap Firefox, se perndryshe 25% maxumi shkon)

 9. #9
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Dhe mua te njejten gje me jep Ice,ma ngarkon shume,pothuajse 50-60 % te CPU ne raste te rralla por jo dhe shume,dhe pse kam shkarkuar nje firefox optimizer perseri ma ngarkon CPU.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Hidhet nga 22 kilometra lartėsi
  Nga Erdi nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-03-2012, 11:04 AM
 2. Shkarko versionin Final te Firefox 4
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 26-03-2011, 07:03 PM
 3. Mozilla ka lėshuar versionin e dymbėdhjetė beta tė Firefox 4
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-02-2011, 02:59 PM
 4. Firefox: Kartela e shkarkimeve ne Firefox
  Nga ReniX nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-04-2008, 05:30 PM

Etiketat pėr kėtė Temė