Probleme me zėrin nė Ubuntu


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 12 prej 12
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e Atlantis
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  299
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Smile Probleme me zėrin nė Ubuntu

  Receta Gatimi

  Pėrshėndetje!kam problem me zėrin nė Ubuntu,nuk ndėgjohet asgjė edhe pse kam dyshuar mos e ka zėrin tė ndalur,kam provuar edhe edhe update tė ndryshme por nuk kanė ndryshuar asgjė.Kurse kur i vendos kufjet ndėgjohet normalisht,pėrndryshe e kam tė instaluar versionin mė tė ri tė Ubuntus por e kam tė instaluar edhe Windows 7(dual boot).Nė windows 7 nuk kam kurrfarė problemesh me zė.Shpresoj tė mė ndihmoni,falemnderit

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  proveje nji here me upgrade ne terminal me comanden .sudo su paswordin tend user pastaj apt-get upgrade

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e Atlantis
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  299
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Falemnderit Ali,do ta provoj shpresoj se do ta zgjidh problemin.

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  ne qoftese nuk zgjith gje ateher shko tek ,start,system ,add/remove programs, instalo gnome alsa mixer , aty ke te gjithe aplikimet taman si xp , me sakt po te dergoj nji foto

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  megjithese une perdor backtrack4 & xp sp3 doja te shtoja se backtrack eshte kernel
  Linux bt 2.6.35.8 #1 SMP Sun Nov 14 06:32:36 EST 2010 i686 GNU/Linux
  i bazuar ne ubuntu dhe patjeter qe komandat i kane thuajse njisoj

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e Atlantis
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  299
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Mirdita!Mėnyra e parė nė terminal me upgrade nuk bėri punė,por zgjidhja e dytė me gnome alsa mixer e zgjidhi problemin qė e kam pasur nė Ubuntu qe sa kohė.Tė falemnderoj edhe njėherė pėr zgjidhjen e problemit Ali dhe tė dėshiroj ēdo tė mirė.

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10

  Thumbs up

  [QUOTE=Atlantis;121034]Mirdita!Mėnyra e parė nė terminal me upgrade nuk bėri punė,por zgjidhja e dytė me gnome alsa mixer e zgjidhi problemin qė e kam pasur nė Ubuntu qe sa kohė.Tė falemnderoj edhe njėherė pėr zgjidhjen e problemit Ali dhe tė dėshiroj ēdo tė mirė. ME BEHET QEJFI QE KE ZGJITH PROBLEMIN ATLANTIS,DO MUNDOHEMI TE NDIHMOJME NJERI TJETRIN ME SA DIME

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e Atlantis
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  299
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Mirdita!Nuk e di se a po e bėj kėtė pyetje nė vendin e duhur,por pasi tema ėshtė e njėjtė besoj se nuk kam gabuar.Dje kam bėrė 'upgrade'prej nė 'Ubuntu' prej versionit 11.04 nė 11.10,dhe pėrsėri si mė parė zė nuk ka.e instalova sėrish 'ALSA pėr GNOME' siq mė pat sugjeruar mė herėt Aliu por tash nuk po funksionon,pasi nuk hapet fare.Falemnderit paraprakisht.

 9. #9
  i/e rregjistruar 20% Maska e Atlantis
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  299
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  A ka ndonjė pėrgjigje prej njohėsve tė Ubuntu-s apo jo?

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Nese ve kufjet dhe degjohet normalisht, ateher problemi nuk qendron tek sistemi juaj Ubuntu!!!! Duhet te kontrolloni artopolatentet!!!

 11. #11
  i/e rregjistruar 20% Maska e Atlantis
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  299
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Renix nuk qėndron problemi te altoparlanti,sepse unė e kam tė instaluar edhe Windows 7 dhe nė Windows 7 zėri dėgjohet shumė mirė,por edhe po tė ishte nuk janė zgjidhje kufjet.Kur e kam pasur tė instaluar Ubuntu 11.04 e pata zgjidhur problemin me instalimin e Gnome alsa Mixer por tash me Ubuntu 11.10 nuk po funksionon.

 12. #12
  i/e rregjistruar 20% Maska e Atlantis
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  299
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  A ka ndonjė ndihmė prej njohėsve tė Ubuntu apo jo,apo mos i ka lėshuar toka?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Problem me zerin ne PC
  Nga 3r1k0 nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 02-02-2015, 02:40 PM
 2. Probleme me zėrin nė Skype
  Nga Atlantis nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 01-06-2013, 07:39 PM
 3. Problem me Zerin
  Nga nolito5000 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 25-10-2012, 11:41 AM
 4. Probleme me zerin ne MSN
  Nga Rinorito nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 31-08-2011, 10:27 PM
 5. Dua te di per zerin e kompjutrit.
  Nga Kliton nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-11-2009, 04:13 PM