Horoskopi Javor


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Horoskopi Javor

  Receta Gatimi

  Per te gjith ata supersticioz qe nuk kan koh ta lexojn horoskopin ditor , do mundesojm edhe kte horoskopin tjeter

  Dashi
  Puna: Po e shihni problemin, pėrdorni gjithė shkakėsinė tėnde qė sė paku ta zbutėsh, nėse jo edhe ta eliminosh nė tėrėsi. Po punoni me zell, gjė qė do t’ju sjell sukses.
  Shėndeti: Vetėm nėse dikush ju “shkel nė kallo” ėshtė e mundshme t’ju “kėrcejė zemra”.
  Dashuria: Me sharmin, shikimet prej ėndėrrimtari dhe me buzėqeshje mahnitėse thjesht do ta bėni marrėzisht pėr vete njė person nėn shenjėn e Luanit. Do tė ketė ēdo gjė nė sasi tė pakufishme, mė sė shumti dashuri tė zjarrtė.


  Demi
  Puna: Puna po ju shkon mirė, kjo shihet mė sė miri me pėrkrahjen konkrete financiare. Mos e lejoni veten tė bini nė gjumė, por kėtė situatė kuptojeni si kalimtare.
  Shėndeti: Dhembjet nė bark janė pasojė e ushqimit tepėr tė pakontrolluar, posaēėrisht ėmbėlsirave.
  Dashuria: Personat nėn shenjėn e Binjakėve apo tė Virgjėreshės do tė bėhen simpatia juaj ditėve nė vijim. Fjala ėshtė pėr personin i cili ėshtė i menēur dhe emocional. Mund tė jetė pak cikėrrimtar, mirėpo askush nuk ėshtė ideal.


  Binjakėt
  Puna: Po punoni shumė, ndėrkaq rezultatet nuk po duken. Java e ardhshme ėshtė e pėrshtatshme pėr tė shkruar, apo pėr tė mėsuar dhe pėr tė gjitha punėt qė kėrkojnė kombinime, pėr shembull shahu.
  Shėndeti: Ka mundėsi t’ju shfaqen vėshtirėsi. Mėnyra e ushqimit ditėve tė ardhshme ėshtė e rėndėsishme pėr shėndetin. Nėse ėshtė i harmonishėm, nuk do tė keni probleme.
  Dashuria: Nė jetėn emocionale nuk mund tė ndikoni. Vendimet dhe zgjidhja e problemeve varen nga partneri.


  Gaforrja
  Puna: Meqė jeni realist, kėtė herė do t’ju shpaguhet, sepse keni fituar nė kohė dhe i jeni shmangur nervozizmit.
  Shėndeti: Problemet me pjesėn e epėrme tė stomakut apo me mushkėritė janė pasojė e infeksioneve virusale.
  Dashuria: Ju kėnaq atmosfera shtėpiake, aq mė tepėr kur aty do tė mund tė gjendet edhe personi nėn shenjėn tuaj. Dy persona nėn shenjėn e Gaforres, ėshtė poezi e vėrtetė. Kėnaqini personat e dashur me diēka tė ėmbėl.


  Luani
  Puna: Assesi tė pajtoheni me faktin qė gjėrat pėrreth teje janė kaotike. Dėshironi tė krijoni rregull. Do tė arrini tė krijoni, por vetėm me punė ekipore.
  Shėndeti: Probleme me dhėmbėt, eshtrat, thyerje dhe probleme tė ndryshme mund t’ju ndodhin, por nėse silleni me kujdes, mund t’i shmangni.
  Dashuria: Nė kokė po ju sillen mendime lidhur me njė dashuri tė madhe. Do tė dėshironit ta takonit. Mos mendoni pėr tė, sepse ka kohė qė ju ka harruar.


  Virgjėresha
  Puna: Janė tė pashmangshme grindjet me eprorėt nė punė dhe pėrballja me intriga dhe fiasko financiare. Mos e zmadhoni problemin.
  Shėndeti: Infeksione, inflamacione, probleme me qarkullim gjaku ditėve tė ardhshme mund t’ju ērregullojnė jetėn, andaj ėshtė e nevojshme t’i zvogėloni aktivitetet.
  Dashuria: Personat nėn shenjat e Dashit dhe tė Demit janė tė magjepsur me sjelljen tuaj. Nuk ju rekomandohet asgjė tjetėr, pos njė flirti tė shkurtėr, sepse ndikimet planetare paralajmėrojnė grindje dhe zhgėnjime.


  Peshorja
  Puna: Jeni tė kėnaqur me punėn ekipore, mirėpo, fatkeqėsisht, rrethanat e jashtme ndikojnė qė tė mos shkojnė nė rrjedhėn e dėshiruar. Mund tė jeni lehtė tė futur nė punė tė kėqija afariste.
  Shėndeti: Sistemi nervor ju ėshtė ngacmuar, qėndrimi juaj sipėrfaqėsor ndikon nė lėndime.
  Dashuria: Lidhja me personin nėn shenjėn e Binjakėve apo tė Virgjėreshės aktualisht ėshtė nė krizė, sepse dikush po pėrzihet nė jetėn tuaj. A janė ata prindėrit apo miqtė? Tregojani qartė vendin secilit se ku e ka.


  Akrepi
  Puna: Punėt po ju ecin pa probleme. Ėshtė e mundshme tė bini nė konflikt me ligjin. Meqė keni bėrė ēdo gjė qė askush tė mos mund t’ju bėjė keq, rrini i qetė.
  Shėndeti: Ēdo gjė nė rregull.
  Dashuria: Po prisni njė lidhje tė zjarrtė me personin serioz dhe praktik nėn shenjėn e Bricjapit. Ēka i ka pėlqyer atij te ti kur jeni persona krejtėsisht tė ndryshėm.


  Shigjetari
  Puna: Avancimi ėshtė i shoqėruar me pėrkrahje mė tepėr morale sesa materiale. Ju kėnaq kur e shihni se ajo qė po bėni ėshtė mėnyra mė e mirė e mundshme.
  Shėndeti: Vetėm nėse arrini t’i pėrballoni energjinė e tepėrt dhe interesimet e shumta, do tė jetė ēdo gjė nė rregull.
  Dashuria: Kombinimi ideal nė periudhėn nė vazhdim ėshtė personi nėn shenjėn e Luanit. Prandaj, nėse ju jepet rasti qė tė shoqėroheni me njė person tė tillė, mos u hamendni.


  Bricjapi
  Puna: Paratė assesi tė duken nė horizont, mirėpo punėt “gufojnė”. Po mendoni nė stilin sa para aq edhe muzikė. Ēdo gjė do tė vijė nė vendin e vet!
  Shėndeti: Problemet me fshikėzėn e tėmblit apo me mėlēinė janė vetėm tė natyrės kalimtare.
  Dashuria: Meqenėse ia keni thėnė partnerit ēdo gjė qė mendoni, vetėm sa e keni intriguar. Ai do tė marrė vendim tė “hidhet nė sulm” dhe tė fitojė besimin tuaj. Nė lojė ėshtė personi nėn shenjėn e Shigjetarit.


  Ujori
  Puna: Jeni i pakėnaqur me punėn, me marrėdhėniet ndėrnjerėzore, me fitimin. Kur tė mendoni mė mirė, do tė bindeni se shpėtimi ėshtė nė pushim. Ndėrkohė ēdo gjė do tė rregullohet.
  Shėndeti: Problemet me rrugėt urinare. Po arrini tė pėrballeni me to.
  Dashuria: Humori i keq po i hedh nė pėrqafim personat nėn shenjėn e Peshores apo tė Gaforres. Do tė jetė e paharrueshme. Po lini pėrshtypje fenomenale.


  Peshqit
  Puna: Tė gjitha punėt po i bėni nė mėnyrė korrekte. Nuk dėshironi qė nė to sė tepėrmi tė angazhoheni, sepse ndikon nė bukurinė tuaj. Mirėpo, do tė jini tė stimuluar mė shumė, do tė jepni ēdo gjė nga vetja.
  Shėndeti: Ka ardhur koha tė kėndelleni. Keni ndjenjėn qė kriza ka kaluar, se keni hyrė nė periudhėn e shėrimit.
  Dashuria: Me personat nėn shenjėn e Peshores apo tė Bricjapit shkėlqyeshėm po pajtoheni. Pėrpiquni qė mė shumė kohė tė kaloni nė shoqėrinė e tyre. Personave nėn shenjėn e Gaforres shmanguni, sepse janė tė gatshėm t’ju tradhtojnė.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Nese eshte i javes qe do vij per ujorin!

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  aha... neyse

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Me duket se paska pas te drejt!

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Dashi
  Puna: Po e ngarkoni veten me pėrgjegjėsi dhe po ia filloni aksionit. Po punoni nė pajtim me natyrėn tuaj, me elan dhe i vendosur. Jeni i preokupuar me probleme politike.
  Shėndeti: Janė tė mundshme lėndimet e kokės dhe problemet me sinuset. Shmanguni shkujit dhe veprimeve tė pamatura.
  Dashuria: Dashuria juaj po e pėrjeton kulmin. Nga partneri varet shumė realizimi i disa planeve dhe ideve tuaja afariste.


  Demi
  Puna: Ėshtė e nevojshme tė jeni i organizuar, nėse dėshironi tė dilni nga problemet dhe tė ndikoni qė situata afariste tė bėhet mė e mirė.
  Shėndeti: Meqenėse vetes i keni caktuar shumė obligime, tė cilat vėshtirė mund t’i realizoni, kjo shprehet edhe nė shėndetin tuaj fizik. Pikė e dobėt ju janė mushkėritė.
  Dashuria: Forcojeni lidhjen. Pak tolerancė ndaj partnerit nuk do tė ishte e tepėrt. Kur njeriu e kupton se ėshtė i dashuruar nga dikush ndihet shumė kėnaqur.


  Binjakėt
  Puna: Njė projekt afarist ėshtė nė horizont. Keni ēuar dorė nga ēdo gjė, posaēėrisht nėse merreni me biznes privat. Ndihma ju arrin papritur.
  Shėndeti: Kėndelluni nga streset qė ju kanė ndodhur tepėr shumė. Po e kuptoni qė kot po nevrikoseni. Gjėrat shikoni dashamirėsi. Jeni nė fazėn e kėndelljes.
  Dashuria: Grindja me partnerin ėshtė gjė normale, sepse lidhja juaj qėmoti ėshtė bėrė e mėrzitshme. Ngushėllohuni, sepse kėtė herė ju nuk jeni fajtori. Partneri po ju del nga kontrolli.


  Gaforrja
  Puna: Ajo qė nė kėtė periudhė po ju shkon pėrdore ėshtė menēuria. Po i bėni veprimet e drejta kur ėshtė fjala pėr punėn. Me angazhim minimal po arrini sukses.
  Shėndeti: Janė tė mundshme problemet pėr shkak se po e teproni. Do tė keni probleme me gjėndrat me tajitje tė brendshme, andaj kėto probleme do tė shoqėrohen me shtim peshe.
  Dashuria: Njė lidhje e re papritur po hyn nė jetėn tuaj. Shumica e personave nėn shenjėn Gaforres kėto ditė janė nė njė fazė tė madhe tė dashurisė. Do t’ju vėrshojnė emocione dhe butėsi tė shumta.


  Luani
  Puna: Jeni duke notuar nė ujėra tė qeta. Puna po shkon sipas shabllonit tė caktuar, andaj edhe nuk po e ngarkoni veten.
  Shėndeti: Jeni nė fazėn e kėndelljes. Jetėn tuaj analizojeni mė mirė. Mendoni pėr veprimet e ardhshme, nė mėnyrė qė tė jeni mė i shėndoshė dhe mė i lumtur.
  Dashuria: Dashuria, qė ėshtė forca kryesore juaja, ju bėn qė tė ndiheni mirė. Vendoseni balancėn e brendshme. Ajo ėshtė e vėrteta!


  Virgjėresha
  Puna: Puna po ju shkon mbrapsht, gjė qė po ju brengos shumė. Disa gabime i keni bėrė pėr tė cilat nuk keni qenė i vetėdijshėm, andaj tani patjetėr duhet tė vuani.
  Shėndeti: Janė tė mundshme problemet me traktin urinar apo pengesa gjinekologjike. Ende nuk ėshtė vonė qė tė ndėrmerrni diēka pėr ta sanuar gjendjen.
  Dashuria: Po vjen njė fazė e heshtjes. Partnerit nuk keni ēka t’ia zini pėr tė madhe, gjė qė nuk do tė thotė se jeni i kėnaqur me situatėn emocionale. Pėrgatituni pėr njė bisedė tė hapur.


  Peshorja
  Puna: Nė punė po fusni emocione tė shumta. Gjendeni nė njė situatė kur nuk po keni vullnet pėr asnjė punė. Dėshira pėr punė vjen papritur, mirėpo rrethanat nuk ju lejojnė t’i realizoni ato.
  Shėndeti: Nuk ėshtė edhe aq i mirė. Problemet po ju shfaqen pėr shkak tė ambicieve dhe emocioneve tė tepėrta. Rraskapitja ėshtė pasojė e kohės sė ndryshueshme.
  Dashuria: Kėtė javė pika mė e shndritshme e jetės suaj ėshtė dashuria. Ju presin momente tė shumta tė bukura dhe tė paharrueshme me personin e dashur apo me personin qė e simpatizoni.


  Akrepi
  Puna: Jeni shumė i kėnaqur me rezultatet e arritura, posaēėrisht nė planin material, tė cilin po jua mundėsojnė shefat tuaj. Do tė keni njė festė.
  Shėndeti: Mos u bėni i padurueshėm dhe nervoz ashtu siē dini tė bėni vetėm ju. Nuk keni arsye pėr t’u brengosur. Mė shumė kohė kalojeni nė ajėr tė pastėr, sepse mushkėritė i keni tė rrezikuara.
  Dashuria: Do tė keni njė fillim tė ri apo njė lidhje tė re nė baza krejtėsisht tė reja. Po e kuptoni qė marrėdhėnia me partnerin kėrkon ndryshime. Nuk e keni tė lehtė, mirėpo megjithatė ndryshimet do t’i bėni.


  Shigjetari
  Puna: Kėtė javė ju presin shumė punė. Meqė keni energji tė mjaftueshme, me sukses do t’i pėrfundoni. Situata financiare po pėrmirėsohet.
  Shėndeti: Janė tė mundshme vėshtirėsi reumatike apo thyerje tė kockave. Duhet tė jeni i kujdesshėm, nėse dėshironi t’i shmangeni rrezikut.
  Dashuria: Po kėnaqeni nė pėrqafim tė personit tė dashur. Shumė momente tė bukura do t’ju bėjnė qė tė mos i harroni kurrė. Personin e dashur mė shumė do ta bėni pėr vete, nėse flisni sa mė pak.


  Bricjapi
  Puna: Para jush ėshtė njė periudhė fantastike, posaēėrisht nėse merreni me komunikime apo me punė intelektuale. Do tė arrini shumė mė tepėr sukses se qė keni pritur. Kjo javė pėr ju ėshtė jashtėzakonisht e volitshme.
  Shėndeti: Jeni plot energji dhe nė humor tė mirė. Ėshtė e dėshirueshme tė merreni me sport dhe tė lėvizni sa mė shumė, nėse dėshironi ta ruani shėndetin qė e keni.
  Dashuria: Ndaj partnerit po ndieni njė joshje fizike. Andaj do tė pasojė njė jetė e pasur dashurie, me kushtin qė tė pėrpiqeni ta mundni druajtjen.


  Ujori
  Puna: Ėshtė i mundshėm njė takim me opinionin dhe tė arrini sukses, posaēėrisht nėse merreni me punė publike. Po realizoni rezultate tė lakmueshme. Nė njė tubim, nė atmosferė tė kėndshme, diēka do tė festoni.
  Shėndeti: Problemet me dhembjen e barkut janė pasojė e tė ushqyerit tė pakontrolluar. Patjetėr duhet tė jeni tė kujdesshėm kur ėshtė fjala pėr ushqimin dhe pijet. Kujdes nga depresioni.
  Dashuria: Me menēuri do tė arrini tė uleni nė disa karrige nė tė njėjtėn kohė, kėtė gjė askush nuk do ta vėrejė. Edhe pse po mendoni se po i mashtroni tė tjerėt, nė tė vėrtetė vetėm po e mashtroni veten.


  Peshqit
  Puna: Ēdo gjė po e bėni, kini ndjenjėn se po gaboni. Pėr diēka patjetėr duhet tė sakrifikoheni, edhe pse kėtė assesi nuk e dėshironi. Jeni pak egoist, sė paku kur ėshtė fjala pėr punėn. Nuk jeni real.
  Shėndeti: Nėse keni qenė tė sėmurė, jeni duke i sanuar problemet dhe po hyni nė njė periudhė mė tė mirė. Ndoshta disa nga problemet po i krijoni vetė apo janė rezultat i imagjinatės? Ēdo gjė del nga koka.
  Dashuria: Po kėnaqeni nė atmosferėn e ngrohtė familjare. Pėrpiquni t’u shmangeni daljeve dhe mė shumė kohė tė kaloni nė shtėpi me personin e dashur dhe me miqtė.

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ua si ma paska gjet! Do ket spiunuar ndonjeri se ku e dinte horoskopi qe diēka do te festoja

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Horoskopi Javor data 4-10 Qershor

  Dashi
  Jeta juaj ne cift gjate kesaj jave do jete e mire, madje do e perforconi edhe me teper bashkepunimin. Shfrytezojini ditet sa me shume qe te mundni. Per shume prej beqareve do te shfaqen mundesi per takime interesante. Njihini mire personat para se te jepni fjalen. Financat do jene te mira keshtu qe perfitoni deri ne maksimum. Beni edhe investimet qe kishit menduar. Shendeti do jete i mire, por merruni pak me teper me anen fizike te trupit tuaj. Kujdes me ushqimet e yndyrshme dhe praktikoni pak sport. Ne pune do jeni te sigurte ne vetvete dhe do i logjikoni mire gjerat para se te merrni vendime. Shpirti i konkurrences do jete edhe me i theksuar.


  Demi
  Venusi do jete planeti qe do ndikoje se tepermi ne jeten tuaj sentimentale gjate kesaj jave. Lidhja do jete e ngrohte dhe pa probleme. Beqaret do hedhin hapat e pare drejt krijimit te nje lidhjeje. Tregohuni sa me te matur ne menyre qe te mos lendoheni. Me financat do keni mjaft veshtiresi. Mos u beni pesimiste por merrni masa sa me shpejt. Do ia dilni nese jeni te vendosur. Shendeti do te mbrohet nga Saturni por ju nga ana juaj do e neglizhoni se tepermi higjenen. Kujdes! Edhe pse nuk iu pelqejne disa gjera ne pune duhet te dini te ambientoheni me to. Kete jave duhet te tregoheni me te pergjegjshem dhe t’i beni shefat ta kuptojne sesa vleni. Do ia dilni!

  Binjaket
  Per ciftet nuk do jete jave shume e mire kjo qe do vije. Do keni mjaft debate e mosmarreveshje dhe do kerkoni strehe tek miqte. Pranojini s ame pare gabimet qe keni bere sepse lidhja juaj mund te mare fund nese tregoheni kokeforte. Ceshtjet e dashurise te beqareve do ngaterrohen me ceshtjet financiare. Kujdes sepse ato mund t’iu sjellin merzitje me vone. Prisni edhe pak per nje lidhje me te mire. Financat do jene te mira. Mundohuni te hiqni disa lek menjane qe edhe javet ne vijim te mos keni probleme. Kujdes me shendetin. Do kete disa persona qe do iu nxitin t’i kaloni limitet sidomos me ushqimin dhe lodhjen. Ne fushen profesionale do iu mungoje elasticiteti. Ndryshoni sa me pare.

  Gaforrja
  Ka rrezik qe gjate kesaj jave qielli i te dashuruarve te jete i mbushur me re. Mos kerkoni ta mbani me force pas vetes ate qe keni ne krah dhe mos u tregoni as posesive. Beqaret do gjenden perballe zgjedhjeve te veshtira. Keshilla e yjeve eshte te mendoheni shume mire para se te vendosni dicka. Merrni kohen qe iu duhet! Financat pritet te kene fat. Do iu gjeni zgjidhje edhe problemeve dhe buxheti do shkoje drejt stabilizimit. Shendeti nuk do jete i mire. Do jeni nervoze e te stresuar dhe kjo do shkaktoje probleme me organizmin. Ne planin financiar duhet te beni kujdes nga intrigat e kolegeve. Nese i kaloni ata do mund te arrini qellimet qe i keni vene vetes.

  Luani
  Do dini te luani me sharmin tuaj gjate kesaj jave dhe nuk do e lini partnerin t’i hedhe syte asgjekundi tjeter. Do kaloni edhe disa momente te lumtura se bashku. Beqaret do kene sukses ne dashuri. Vensui do krijoje kushtet e favorshme qe ju te takoni personin e endrrave. tregohuni me te matur me shpenzimet nese nuk doni qe ato te marrin tatepjeten. Tregohuni me realiste dhe do dilni te fituar. Nuk do iu mungoje as rezistenca fizike e as ajo morale. Flini pak me shume dhe kujdesuni per ushqimet qe do konsumoni. Ne pune mos u menjanoni dhe mos rini ne qetesi, veproni dhe tentoni per gjera te reja. Lerini pas zakonet e dikurshme. Do keni fat.

  Virgjeresha
  Venusi do e mbroje gate kesaj jave jeten tuaj ne cift. Do jete nje periudhe e bukur per t’u jetuar dhe do kete nje rizgjim te pasionit dhe senuslitetit. Beqareve do iu pelqejne me shume lidhjet e rrezikshme dhe jo ato te qetat. Mundesite do i keni me shumice. Beni ate qe ndjeni. Ne planin financiar do iu jepen mundesi te mrekullueshme per te rritur buxhetin. As qe e kishit menduar ndonjehere se gjerat mund te merrnin nje kthese te tille. Shendeti do jete i shkelqyer. Do jeni plot energji. Ne jeten profesionale nuk do i keni idete shume te qarta dhe kjo mund t’iu shtyje te beni gabime. Kujdes mos merrni vendime te nxituara te cilat do iu shenjojne gjithe jeten.

  - - - Updated - - -

  Peshorja
  Ambienti i dashurise nuk do jete shume i qete gjate kesaj jave. Megjithate Saturni do mundohet t’iu beje me te arsyeshem nga ditet e fundit dhe ju do i kuptoni gabimet qe keni bere. Nese ju beqare doni te beni per vete dike duhet te te tregoheni te thjeshte. Mos kerkoni ta joshni ate duke u treguar ndryshe nga c’jeni. Shmangni kryerjen e transaksioneve financiare dhe menaxhoheni me me shume vigjilence buxhetin. Persa i perket shendetit nuk do ndiheni mire dhe do jeni pa rezistence. Ne pune me ne fund do e keni rrugen te lire per te arritur atje ku doni. Tregohuni me te duruar dhe di dilni te futuar. Ne familje do keni diskutime te gjata per nje teme delikate.

  Akrepi
  Ciftet do perjetojne eksperienca te reja gjate kesaj jave. Do ndiheni me mire me ate qe kini ne krah dhe nuk do doni te ndaheni per asnje moment nga ai. Beqaret do kene takime dhe mbase dashuri me shikim te pare. Tregohuni sa me te hapur. Do keni tendence te shpenzoni pa u menduar gjate kesaj periudhe. Edhe pse do kete shuma te medha qe do hyjne tek buxheti juaj, ai nuk do te rritet. Shendeti do jete problematik. Jo vetem qe do jeni te rene moralisht dhe pa rezistence, por do keni edhe dhimbje te forta koke. Ne jeten profesionale do mbeshteteni nga Marsi. Ai do iu beje me luftarake dhe do keni arritje te medha. Me ne fund deshirat do iu plotesohen. Familja do shkoje me se miri.

  Shigjetari
  Ne fillim te javes klima ne jeten ne cift do jete e ngrohte, por ju do e teproni me fjalet dhe kokefortesine tuaj. Kujdes sepse cdo gje do shkoje ne disavantazhin tuaj. Mundesite qe beqaret te gjejne personin e duhur do jene te shumta. Do kete nga ata qe do takojne personin e endrave me te cilin do duan te kalojne gjithe jeten. Me ndihmen e Uranit edhe ne planin financiar do beni hapa para drejt konsolidimit te buxhetit. Te gjitha perpjekjet qe keni bere deri me sot do te kompensohen. Shendeti do jete i mire dhe do jeni plot gjalleri. Ecni me shume ne kembe. Ne pune do perfitoni nga te gjitha mundesite qe do iu jepen dhe do arrini rezultate shume te mira. Ne familje cdo gje do jete e qendrueshme.

  Bricjapi
  Gjate kesaj jave do ndiheni nervoze, te pamotivuar dhe pa fuqi. Nese nuk merrni masa sa me pare jeta juaj ne cift do turbullohet me shume sesa ju mendonit. Beqaret do e kene te veshtire te bejne takime. Gjithsesi mundohuni te dilni sa me shume dhe te njihni persona te rinj. Financat nuk do jene aspak te mira. Ulni shpenzimet, riorganizoni buxhetin dhe mos merrni para hua. Ndiqini keto keshilla! Do vuani nga pagjumesia dhe sistemi nervor nuk do funksionoje ashtu si duhet. Beni kujdes me ushqimin. Ne pune do ndiheni me te sigurte se do i realizoni me sukses projektet e nisura. Do i beni balle edhe konkurrences. Ne familje cdo gje do shkoje me se miri.

  Ujori
  Influenca dinamike e Plutonit ne planin sentimental do sjelle vec te mira. Do jeni me pasiononte dhe kenaqesite qe do perjetoni do jene te medha. Beqaret do kene takime. Kujdes mos i idealizoni personat para se t’i njihni mire sepse do zhgenjeheni me shume. Mjedisi yjor do iu nxite te kujdeseni me shume me financat. Do beni nje menaxhim me te mire te tyre dhe do tregoheni te kujdesshem me shpenzimet. Shmangni sa te mundni kafen dhe konsumoni sallata dhe perime. Cdo darke pini nga nje filxhan kamomil dhe do ndiheni me mire. Duhet te tregoheni sa me kembengules dhe te merrni iniciativa ne pune. Ne familje do mbizoteroje harmonia dhe bashkepunimi.

  Peshqit
  Dashuria per ata qe jane ne nje lidhje do shkoje per mrekulli. Duhet te tregoheni sa me praktike dhe te mos keni frike te provoni eksperienca te reja. Edhe pse beqaret do kene nje deshire te papermbajtshme per te krijuar nje lidhje, klima nuk do jete fort e favorshme. Mos u ngutni sepse do lendoni veten. Tregohuni te matur edhe me financat. Nese hiqni disa lek menjane dhe nuk shpenzoni pa u menduar do e stabilizoni situaten. Shendeti do jete pergjithesisht i mire. Ata qe kane probleme me veshkat duhet te pine sa me shume uje ndermjet vakteve. Do iu beje mire. Ne pune, fale ndikimit te Merkurit do jeni me diplomate sesa zakonisht. Jeta familjare do jete mjaft e bukur.

 8. #8
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Horoskopi javor....

  Dashi
  Puna: Situata financiare nuk ėshtė edhe aq e volitshme, mirėpo gjatė kėsaj jave ka gjasa tė bėni diēka rreth kėsaj ēėshtjeje, nėse i pėrkushtoheni me m shumė zell punės. Pjesa e dytė e javės ėshtė e pėrshtatshme pėr tė kėrkuar burime plotėsuese tė tė ardhurave.
  Shėndeti: Ėshtė mirė qė t’i jepni vetes njė pushim, nė mėnyrė qė tė mos vuani nga anemia.
  Dashuria: Kini mė shumė kujdes kur debatoni me personin e dashur, sepse do tė rrezikoni tė shkaktoni grindje dhe polemika. Mos u pėrpiqni qė t’ia impononi qėndrimet dhe mendimet tuaja personit tė dashur. Nė pjesėn e dytė tė javės keni gjasa tė mira qė mosmarrėveshjet eventuale t’i zgjidhni dhe tė filloni njė jetė mė tė qetė dashurore.


  Demi
  Puna: Kjo javė do tė jetė e suksesshme. Do tė dini tė organizoheni mė mirė dhe mė racional nė pėrdorimin e financave, andaj edhe do tė keni mundėsi t’i kapėrceni shumicėn e vėshtirėsive nė planin afarist. Me veprime tė menēura do tė pėrmirėsoni gjendjen financiare. Nga mesi i javės do tė keni njė ofertė pėr tė filluar njė punė tė re.
  Shėndeti: Dhimbje nė kurriz dhe nė shpinė.
  Dashuria: Kėtė javė do t’i zgjidhni mosmarrėveshjet me personin e dashur, tė cilat po zgjasin tashmė njė kohė tė gjatė. Ėshtė koha tė filloni njė bisedė tė hapur me partnerin, nė mėnyrė qė t’i harmonizoni planet pėr tė ardhmen tuaj. Duhet tė jeni tė gatshėm pėr kompromise. Nga fundi i javės shfaqni ndjenjat dhe emocionet tuaja para personit qė e dashuroni.


  Binjakėt
  Puna: Edhe kėtė javė ka gjasa tė keni disa peripeci tė vogla pėr shkak tė situatės financiare, mirėpo kryesisht do tė merrni vendim tė drejtė. Bashkėpunimi me personat autoritarė edhe mė tej ėshtė burim i frustrimeve tuaja, por edhe nuk do t’u kushtoni rėndėsi disa vėrejtjeve tė bashkėpunėtorėve.
  Shėndeti: Do tė keni shėndet tė mirė.
  Dashuria: Me menēuri po i kapėrceni disa ngjarje dhe thashetheme, tė cilat po ndikojnė tė keq nė marrėdhėnien tuaj me personin e dashur. Mos prisni se zgjidhja e mirė do tė vijė papritmas, vetvetiu. Bėhuni mjaft i sinqertė dhe pėrpiquni qė tė lini pėrshtypje tė mirė ose parashikoni qė mė parė reagimin emocional tė personit tė dashur.


  Gaforrja
  Puna: Do tė arrini sukses mė tė mirė nėse punėt i kryeni sė bashku me ekipin. Do t’ju ofrohen mundėsi tė volitshme pėr tė filluar njė bashkėpunim tė ri afarist, madje me njė partner me tė cilin edhe mė parė keni bashkėpunuar.
  Shėndeti: Herė pas herė do tė vuani nga migrena.
  Dashuria: Nė pjesėn e parė tė javės do t’i realizoni disa dėshira tė mėdha dhe tė bukura dashurore dhe do tė krijoni harmoni tė jashtėzakonshme dhe stabilitet nė jetėn tuaj dashurore. Nėse jeni tė lirė, do tė mund tė njihni njė person i cili merret me sport dhe do tė jetė atraktiv, me tė cilin do tė mund tė keni interesime tė shumta tė pėrbashkėta dhe do tė mund tė filloni njė lidhje tė re dashurie.


  Luani
  Puna: E vetmja gjė qė ju shkon pėr dore kėtė javė ėshtė menēuria. Po bėni veprime tė drejta nė planin afarist. Me pak angazhim do tė krijoni pėrfitime materiale. Do tė mendoni nė mėnyrė konstruktive dhe do ta keni mė lehtė se nė periudhėn e kaluar qė t’i realizoni idetė tuaja tė mėdha.
  Shėndeti: Jeni duke u kėndellur nga streset dhe jeni duke e kuptuar se kot jeni nevrikosur. Gjėrat shikoni me dashamirėsi.
  Dashuria: E tėrė java do t’ju kalojė me tendosje, hidhėrime dhe do tė shpėrtheni edhe pėr gjėrat mė tė vogla. Ēdo gjė qė jua thotė personi i dashur ju do ta pėrjetoni si provokim, gjė do t’ju shkaktojė grindje dhe konflikte tė shpeshta. Nėse nuk do tė mund tė kontrolloni veten, do tė mund tė rrezikoni seriozisht lidhjen tuaj.


  Virgjėresha
  Puna: Kėtė periudhė do t’ju ofrohen mundėsi tė mira pėr tė filluar njė punė tė re. Do tė dini t’i rregulloni gjėrat nė mėnyrė racionale dhe do t’i pėrdorni tė ardhurat tuaja nė mėnyrėn mė tė mirė. Partneritetet e reja mund t’i zhvilloni duke iu bashkuar grupeve tė investimeve.
  Shėndeti: Merruni me aktivitete fizike dhe qėndroni mė shumė nė ambiente tė hapura.
  Dashuria: Kėtė javė do tė keni mundėsi t’i realizoni qėllimet e rėndėsishme nė planin emocional, ndėrkaq nėse jeni tė martuar do tė mund ta pėrmirėsoni gjendjen pronėsore duke blerė disa paluajtshmėri. Megjithatė, kini mė shumė kujdes me investimet dhe me ndarjen e financave tė pėrbashkėta, sepse do tė mund t’ju shkaktohen konflikte me partnerėt tuaj.


  Peshorja
  Puna: Kėtė javė do tė keni mundėsi tė lidhni njė kontratė tė re afariste, ndėrkaq sukses do tė arrini nėse merreni me punė publike apo me veprimtari juridike. Vazhdoni t’i zbatoni tė gjitha idetė dhe planet tuaja. Ėshtė me rėndėsi tė keni afėr vetes bashkėpunėtorė tė besueshėm, me tė cilėt ju lidin interesat afariste.
  Shėndeti: Probleme me sistemin e frymėmarrjes dhe me mushkėritė. Bėjeni njė kontroll mjekėsor.
  Dashuria: Assesi nuk po mund tė pajtoheni me personin e dashur, veēanėrisht nėse jeni tė martuar. Do keni prirje tė shfaqni karakterin tuaj tė rėndė, tė bėni sjellje tė pahijshme dhe tė pamenduara, andaj nuk do t’ju mungojnė grindjet dhe konfliktet serioze. Nėse nuk do tė mund tė kontrolloni veten, do tė rrezikoni seriozisht lidhjen tuaj.


  Akrepi
  Puna: Punėt tė cilat i keni lėnė pa i pėrfunduar apo u jeni shmangur, tani ėshtė koha qė duhet t’i pėrfundoni. Nėse do tė jeni tė detyruar tė merrni pjesė nė njė proces gjyqėsor apo tė zgjidhni probleme tė natyrės juridike, kėto obligime duhet t’i keni nė plan tė parė.
  Shėndeti: Do tė keni shėndet stabil, pa ndonjė ndryshim tė dukshėm.
  Dashuria: Aktivizoni aftėsitė tuaja tė joshjes. Personin tė cilin dėshironi ta bėni pėr vete, me padurim po pret tė merrni ju i pari iniciativėn dhe t’i bėni ftesė pėr t’u takuar. Kushtojani tėrė kujdesin tuaj dhe suksesi do tė jetė i garantuar. Nga fundi i javės do tė pėrjetoni ēaste tė paharrueshme.


  Shigjetari
  Puna: Mos filloni punė tė cilat kėrkojnė shumė angazhim dhe mos e ngarkoni veten pa pasur nevojė. Ēdo vendim qė merrni duhet tė mendoheni dy herė. Mos e nėnēmoni rolin e dikujt me rastin e ndėrmjetėsimit nė fushėn afariste e financiare.
  Shėndeti: Jeni vazhdimisht nėn stres. Keni nevojė tė qėndroni mė shumė nė natyrė dhe tė relaksoheni.
  Dashuria: Entuziazmin qė e keni ndier gjatė ditėve tė kaluara do tė bjerė pak, nga ēasti nė ēast do tė zbuloni anėt e mira tė lidhjes suaj me personin tė cilin e dashuroni. Dashuria gradualisht do tė shndėrrohet nė marrėdhėnie tė harmonishme, ndėrkaq ju do tė jeni gjithnjė e mė i kėnaqur dhe mė i lumtur.


  Bricjapi
  Puna: Mund tė keni suksese afariste, por sidoqoftė, jo edhe nė kushte mjaft tė volitshme. Mos lejoni qė kritikat e tė tjerėve t’ju shqetėsojnė. Debatet do tė shtyjnė planet tuaja pėr njė kohė. Beteja vazhdon. Do tė dėshironi tė qartėsoni shumė gjėra lidhur me tė afėrmit tuaj.
  Shėndeti: Duhet tė mbani formėn e mirė fizike. Merruni mė shumė me aktivitete sportive.
  Dashuria: Nuk jeni tė sigurt dhe nuk dėshironi qė haptas t’ia tregoni ndjenjat tuaja personit me tė cilin dėshironi tė filloni lidhje dashurie, mirėpo jeni mjaft i sinqertė dhe dini saktė se ēka dėshironi. Mos e refuzoni mundėsinė qė me kėtė person mund tė zhvilloni lidhje tė harmonishme.


  Ujori
  Puna: Fokusoni energjinė tuaj nė drejtim tė duhur kėtė javė. Zemėrimi do t’u kaplojė nėse prisni ndihmė nga tė tjerėt. Udhėtimet apo projektet familjare duhet tė jenė nė mendjen tuaj. Puna e mundimshme do tė sjell shpėrblime. Duhet tė qartėsoni qėllimet tuaja dhe zbuloni se ēfarė pritet nga ju.
  Shėndeti: Kujdes me ushqimin e pakontrolluar. Bėni mirė tė mendoni tė nisni njė dietė.
  Dashuria: Nuk do tė keni shqetėsime tė mėdha nė kėtė javė. Nė fundjavė do ta keni njė takim qė ndoshta do tė ju ngjall dėshirėn pėr kėnaqėsi. Personi i dashur po ndikon pozitivisht nė gjendjen tuaj tė mirė shpirtėrore. Tani jeni duke i shikuar gjėrat nga njė kėndvėshtrim krejtėsisht pozitiv


  Peshqit
  Puna: Mund tė pėrfitoni tė holla, por sidoqoftė, jo edhe nė kushte mjaft tė volitshme. Mos lejoni qė kritikat e bashkėpunėtorėve t’ju shqetėsojnė. Debatet do tė shtyjnė planet tuaja pėr njė kohė. Mos hiqni dorė nga planet tuaja. Pėrpiquni qė t’i qartėsoni shumė gjėra lidhur me tė afėrmit tuaj.
  Shėndeti: Keni nevojė pėr ta mbajtur trupin nė formė. Shkoni nė palestėr.
  Dashuria: Personi i dashur po pėrpiqet tė ndikojnė nė qėndrimet taja, mirėpo kjo gjė vetėm sa po ju bėn qė tė rezistoni edhe mė shumė. Grindjet dashurore pranoni si fazė kalimtare. Nga mesi i javės raportet tuaja me personin e dashur do tė pėrmirėsohen. Mbėshtetuni nė atutė tuaja “sekrete” dhe nė sharmin joshės tė cilin e posedoni.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Horoskopi Ditor
  Nga ReniX nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 330
  Postimi i Fundit: 04-02-2014, 09:46 PM
 2. Horoskopi i dashurise !!
  Nga labja nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 18-09-2013, 11:07 PM
 3. Horoskopi Humoristik !!
  Nga labja nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 24-09-2012, 08:42 PM
 4. Horoskopi...sa me pershatet ?
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 25-04-2012, 04:44 PM
 5. Planifikues dhe Organizues Javor per Studentet
  Nga ReniX nė forum Studentėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-03-2012, 07:51 PM