Receta Gatimi

Kafeja e tepert te femrat perben rrezik


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24

  Ide Kafeja e tepert te femrat perben rrezik  Kujdes me teprimin e kafesė nėse jeni femra, fertiliteti juaj mund tė ndikohet.
  Kafeina, nė fakt, duket se ka njė efekt negativ nė tubat fallopiane, tė cilėt kanė pėr detyrė lehtėsimin e kalimit tranzit tė vezės nė mitėr gjatė ovulimit, e cila pengon aktivitetin e muskujve.
  Rezultatet e eksperimentit tek kaviet, kanė treguar se marrja e sasive tė konsiderueshme tė kafeinės, ka fuqinė pėr tė bllokuar qelizat qė mbulojne murėt e tubave fallopiane, edhe te “peacemaker”.
  Edhe pse eksperimentet jane kryer nė minj, ky rezultat i jep njė kuptim tė thellė shpjegimit se pėr shkak tė pijeve me permbajtje kafeine mund tė reduktohen shancet qė njė grua tė mbetet shtatzanė dhe jep nje shpjegim interesant se pėrse gratė me konsumim tė lartė tė kafeinės, shpesh duan mė shumė kohė pėr tė mbetur shtatzėnė nė krahasim me gratė qė nuk konsumojnė kafeinė.
  Rezultatet e studimit amerikan, u publikuan nė revistėn British Journal of Pharmacology, dhe kėshtu nėse dėshironi tė bėheni nėna merreni lehtė me kafenė ! 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  e po mir un si dua fare kaffe ,kot per qef nje her ne 1 muja ndodhe se pi nje

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  mua dhe pse me pelqen kafeja , rrall e pi...por pas leximit te kti lajmi , do e pi edhe me rrall
  i love !!!

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Kush ka mbledh mendjen per kalamaj mund te pij dhe dy litra ne dit

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kafeja dhe ju
  Nga kuklla nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 24-09-2013, 03:05 PM
 2. Pėrdorimi i tepėrt i smartphonė dėmton shėndetin
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-06-2012, 12:23 AM
 3. Semundjet qe paralajmeron djersitja e tepert !!
  Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 08-05-2012, 06:39 PM
 4. Higjiena e tepėrt ėshtė e dėmshme
  Nga ardona nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 10-03-2012, 05:49 PM
 5. Kremi i tepėrt shkakton infeksion
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-11-2009, 11:15 AM