Facebooku bashkon nėnė e bijė pas 63 vjetėsh


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Facebooku bashkon nėnė e bijė pas 63 vjetėsh

  Receta Gatimi

  Njė nėnė nga Kalifornia nė Shtetet e Bashkuara ka mundur tė ribashkohet me vajzėn e saj biologjike 63 vjet pas dhėnies sė saj pėr adoptim, vetėm nė sajė tė ndihmės sė Facebookut.

  Vajza mė e vogėl e zonjės Helen Torres, Deenen krijoi njė faqe nė rrjetin e famshėm social Facebook, me shpresėn se do tė mund tė njihej me motrėn e saj tė cilėn nuk e kishte takuar asnjėherė.

  Znj.Torres, 80 vjeēe, u shpreh se ajo ishte vetėm 17 vjeēe kur u detyrua ta dorėzonte Christinėn e vogėl pėr adoptim, ndėrsa vetė ishte detyruar tė jetonte nė shtėpinė e nėnave tė pamartuara, njė qendėr sociale shtetėrore. Znj.Torres disa vite mė pas u martua dhe lindi pesė fėmijė tė tjerė.

  Ajo e kishte shėnuar datėn e lindjes sė vajzės sė saj tė parė dhe ēdo 8 Mars rikujtonte dhimbjen e madhe qė nisi tė pėrjetonte qė kur iu desh tė hiqte dorė prej saj.“Unė e kujtoj ēdo 8 Mars ditėlindjen e Christinės. Ēdo vit e uroj me veten time “Gėzuar Ditėlindjen” dhe i uroj gjithė tė mirat.” – shprehet ajo.

  Fillimisht Znj.Torres tha se ishte nė gjendje ta njihte vajzėn e saj nga njė largėsi, pasi ajo i kishte humbur gjurmėt e saj qė nė moshėn 12-vjeēare.

  Pas shume viteve, kur kėrkimet ishin bėrė tashmė tė pashpresa, Dennen vendosi tė bėjė diēka ndryshe.

  Nė muajin Janar, ajo hapi njė faqe Facebook duke pėrdorur tė gjitha emrat e mundshėm pėr Christinėn, tė shoqėruar nga ndonjė fotografi e mundshme qė ajo mund tė gjente.

  Ndėrkohė, qė pak muaj mė pas pėrpjekjet rezultuan tė vlefshme.

  Takimi nėpėrmjet Facebookut pėrfundoi nė muajin Prill me njė bisedė telefonike mes Dennen dhe Chiristina Gray, e cila ndodhej nė Riverside, Kaliforni, 70 milje nė Lindje.

  Lajmi erdhi si njė goditje pėr Zonjushėn Gray, pasi prindėrit adoptues tė saj, tė cilėt tani kishin ndėrruar jetė, nuk i kishin treguar asnjėherė pėr adoptimin e bėrė.

  Nė Qershor nėna dhe fėmija u bashkuan pėr herė tė parė nė Aeroportin Ndėrkombėtar Sacramento.Pėr Znj Torres, takimi ishte tepėr emocional, pasi kėrkimi i gjatė 63-vjeēar pėr tė gjetur vajzėn e saj, pas shumė humbjeje shprese, mė nė fund i kishte ardhur fundi.

  “Ajo, sapo mė pa, u drejtua drejt meje dhe filloi tė mė pėrqafonte. Dhe pastaj mė thirri mama. Dhe thashė: “Oh, Perėndia ime. Ajo mė thirri nėnė. “ – ngashėrehet e moshuara.

  Zonjusha Gray ka vendosur qė tė shkojė nė Yuba muajin e ardhshėm nė mėnyrė qė tė jetė sa mė afėr familjes sė saj tė rigjetur. “Unė e kam kėrkuar gjithmonė njė familje. Jam rritur vetėm, pa vėllezėr apo motra. Ky lajm ishte mė i miri qė mund tė merrja ndonjėherė.” – tha ajo

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Per tu habitur kjo

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Abetarja i bashkon shqiptarėt
  Nga vaaldr1n nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 17-05-2012, 09:58 PM
 2. Facebooku bashkon nėnė e bijė pas 63 vjetėsh
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-08-2011, 12:05 PM
 3. Bije e Mallkuar
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 13-06-2010, 08:01 PM
 4. Tiranė: Nėnė e bijė gjenden tė vdekura nė banesė
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-10-2009, 06:43 PM
 5. Bije 5 vjecarja nga Ballkoni, shpeton.
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-11-2007, 05:35 PM