Receta Gatimi

Cfare i bene njerzit te ndryshojne ne jete


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
  1. #1
    i/e rregjistruar 10% Maska e lettas
    Anėtarėsimi
    Aug 2011
    Postime
    38
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0

    Unhappy Cfare i bene njerzit te ndryshojne ne jete

    une personalisht mendoj se njerzit ndryshojne shume nga ata qe i kemi njohur me pare dhe kalon nje kohe dhe tek ata verehen ndryshime te medha si ne sjellje ato dhe ne te folur dhe ne gjithqka qe ka te bej me ta filloj te behen me mendjemedhenje keshtu ata humbin gjysmen e kontakteve me shoqerin e vjeter dhe kjo e mundeson edhe narcizmin per vete duke u bere me egoist pastaj ndikon edhe pasuria qe ata kane bere fama etj te gjitha keto ndikojne negativisht ne sitemin e tij komunikues .presime dhe mendime te tjera per njerez te ndryshem qe kane pesuar ndryshime

  2. #2
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Interesi eshte shkaku kryesor dhe me pas mund te shoqerohet me shum motive te tjere! Besoj se ky ishte qellimi i temes!

  3. #3
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    ka shum shkaqe qe i ndryshojn njerzit
    e para -mosha , cdo vit qe kalon ne nuk jemi me te njejtet
    -fatkeqsit , e bejn njeriun me te fort....ose me te dobet
    -dashuria (te ben te shikosh jo me me syt e tu )
    -paraja
    -varferia
    -shoqeria etj etjjj

    por ndonjeher , kur ti shikon qe nje njeri ka ndryshuar PER KEQ, jo domosdoshmerisht esht nje nga arsyet e me siperme......ndoshta ashtu ka qen qe ne fillim , por se ke njohur !!.........

  4. #4
    Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    678
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    suksese per temen, eshte tema me e bukur qe kam lexuar se edhe une kete pyetje kam kto vitet e fundit sidomos kete kohe :/
    edhe me ne fund arrita te besoj kete :QE DUHET TE NDRYSHOJM , NUK KA RENDESI SE SI E SHIKOJNE TE TJERET NDRYSHIMIN TONE ... RENDESI KA QE TE JEMI TE LUMTUR NE, DHE TE ARRIJME QELLIMET TONA . :/ nuk e dije se sa eshte e sakt kjo qe mendoj por e dije shume mire qe nese nuk ndryshojme , nese akoma duam njerz me gjith zemer , nese gjithmon i besojme te tjerve , nese bejm per te tjeret me shume se sa ato per ne , nese nuk futemi ne teatrin qe lozin te gjith " atje ku shum gjera jan fallco dhe me hile " athere jo vetem do na shkelin me kembe ( se te marin per budalla ) por do vuajm gjith jeten duke thene " sa e padrejte eshte kjo bote " e dije qe nuk eshte e mire kjo qe po them ... por ky esht realiteti !!!!
    un per vete jam lodhur ...... sduroj me .... per mua nuk ka me rendesi kush ka ndryshuar apo kush jo , as kush eshte i mire ose i keq..... per kundrazi keto njerz me kan bere me te forte si harakter , keto njerz me kan bere mos te qjaj , te kembul atje ku dua , te kerkoj me shum dhe le te me thojn egoiste , dhe ....dhe ...dhe .... keshtu ndryshova dhe une .....
    urdhero nje ARSYE PSE NDRYSHOJNE NJERZIT !!!
    nese me pyet a me mungon vetja ime e vjeter ?
    - po , me mungon shum ..... por nuk me mungojne lotet dhe merzitja qe te sjell .... ironia dhe shfrytezimi

  5. #5
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    nese nuk ndryshojme , nese akoma duam njerz me gjith zemer , nese gjithmon i besojme te tjerve ....(etj etj ) ...... nese nuk futemi ne teatrin qe lozin te gjith " atje ku shum gjera jan fallco dhe me hile " athere jo vetem do na shkelin me kembe....(etj etj )
    kte quan ndryshim ti ? te reshtesh se dashuri me gjith zemer....te mos i besosh askujt ?.....te duket i bukur ky ndryshim? nese nuk jep dashuri....dhe nuk do marresh ! dhe jeta pa dashuri....nuk esht jet

  6. #6
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga bessy Lexo postimin
    suksese per temen, eshte tema me e bukur qe kam lexuar se edhe une kete pyetje kam kto vitet e fundit sidomos kete kohe :/
    edhe me ne fund arrita te besoj kete :QE DUHET TE NDRYSHOJM , NUK KA RENDESI SE SI E SHIKOJNE TE TJERET NDRYSHIMIN TONE ... RENDESI KA QE TE JEMI TE LUMTUR NE, DHE TE ARRIJME QELLIMET TONA . :/ nuk e dije se sa eshte e sakt kjo qe mendoj por e dije shume mire qe nese nuk ndryshojme , nese akoma duam njerz me gjith zemer , nese gjithmon i besojme te tjerve , nese bejm per te tjeret me shume se sa ato per ne , nese nuk futemi ne teatrin qe lozin te gjith " atje ku shum gjera jan fallco dhe me hile " athere jo vetem do na shkelin me kembe ( se te marin per budalla ) por do vuajm gjith jeten duke thene " sa e padrejte eshte kjo bote " e dije qe nuk eshte e mire kjo qe po them ... por ky esht realiteti !!!!
    un per vete jam lodhur ...... sduroj me .... per mua nuk ka me rendesi kush ka ndryshuar apo kush jo , as kush eshte i mire ose i keq..... per kundrazi keto njerz me kan bere me te forte si harakter , keto njerz me kan bere mos te qjaj , te kembul atje ku dua , te kerkoj me shum dhe le te me thojn egoiste , dhe ....dhe ...dhe .... keshtu ndryshova dhe une .....
    urdhero nje ARSYE PSE NDRYSHOJNE NJERZIT !!!
    nese me pyet a me mungon vetja ime e vjeter ?
    - po , me mungon shum ..... por nuk me mungojne lotet dhe merzitja qe te sjell .... ironia dhe shfrytezimi
    Pajtohem me ty 100%

  7. #7
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Te ecesh me hapa mbrapsht...kjo i ndryshon njerzit...

  8. #8
    i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
    Anėtarėsimi
    Mar 2013
    Vendndodhja
    where I want to be
    Postime
    456
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    12
    perditshmeria,menyra e lidhjes me njerezit qe te rrethojne...shume gjera qe ndikojne ne ate qe quhet "ndryshueshmeri"

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Njerzit ndryshojne !!
    Nga labja nė forum Tema Shoqėrore
    Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 22-10-2014, 01:17 PM
  2. Cfare dhemb me shume ne kete jete?...
    Nga erinda nė forum Tema Shoqėrore
    Pėrgjigje: 24
    Postimi i Fundit: 12-01-2014, 03:47 PM
  3. Cfare ju ka lenduar me se shumti ne jete ?
    Nga labja nė forum Tema Shoqėrore
    Pėrgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 24-07-2013, 08:11 PM
  4. Cfare mendon se te bene te vecante?
    Nga florianVod nė forum Tema Shoqėrore
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 21-04-2012, 08:15 PM
  5. Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 16-02-2007, 08:30 AM

Etiketat pėr kėtė Temė