Tė vėrtetat qė na habisin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 24
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Tė vėrtetat qė na habisin

  Receta Gatimi

  Pėr tė bėrė gjysmė kg mjaltė, njė bletė duhet tė marrė nektar nga tė paktėn 2 milion lule


  Nė njė kg limon ka mė shumė sheqer se nė njė kg luleshtrydhe


  Shumica e gurėve tė ēmuar pėrbėhen nga disa elemente me prėjashtim tė diamantit. Diamanti pėrbėhet vetėm nga karboni


  Probabiliteti pėr tė vdekur duke rėnė nga krevati ėshtė 1 nė 2 milion


  Kur teshtin, pėr njė moment ndalen tė gjitha organet e trupit, pėrfshirė edhe zemrėn. Ky ėshtė i vetmi moment kur zemra ndalon dhe mė pas vazhdon sė punuari normalisht.


  Nė anglisht, emrat e tė gjithė kontinneteve mbarojnė me shkronjėn qė fillojnė


  Njė burrė gjatė jetės sė tij harxhon rreth 3350 orė pėr tu rruajtur


  Hyrjet nė strofullat e ariut, gjithmonė kanė pamje nga veriu


  Syri i strucit ėshtė mė i madh se truri i tij


  Nė 3500 vitet e fundit, nė vetėm 230 vite bota ka jetuar nė paqe pa luftė

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Wow shum te habiteshme

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  te habitshme ... por qe limoni ka sheqer ket' sma kishte marre mendja as1her !

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  po dal se ka akoma

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Mesatarja e milingonave nė botė ėshtė 1 milion milingona pėr njė njeri  Nė Liban, kryerja e marrėdhėnieve seksuale me kafshėt femra ėshtė e lejuar ndėrsa me ato mashkull ndalohet. ...


  Kuajt mund tė rrinė nė kėmbė pa u ulur deri nė njė muaj


  Filmat vizatimorė tė personazhit heroik Donald Duck janė ndaluar nė Findlandė. Arsyeja ėshtė qesharake: hernjtė nuk veshin brek.


  Njė lopė gjatė gjithė jetės, mesatarisht jep 200.000 gota qumėsht


  Thonjtė e gishtave tė duarve, rriten 4 herė mė shpejtė se ato tė kėmbėve

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Njerėzit dhe delfinėt janė gjallesat e vetme qė ndjejnė kėnaqėsi nga seksi


  Kangurėt nuk ecin dot mprapa  Rreth viteve 1830 Ketchup-i ėshtė shitur si ilaē


  Peshkaqenėt janė shumė tė ndjeshėm ndaj gjakut. Ata dallojnė njė pikė gjak brenda 100 milion pikave tė ujit tė detit


  Ekzistojnė 2.600 lloje tė ndryshme tė bretkocave


  Gjarpėrinjtė janė tė shurdhėr, nuk dėgjojnė  Nėse hidhni disa kokrra rrushė tė thatė nė njė gotė shampanjė tė sapobėrė, kokrrat e rrushit tė thatė vazhdimisht lėvizin lartė-poshtė brenda gotės  Pjesa mė e madhe e pluhurit nė shtėpi janė inde tė vdekura tė lėkurės sė njeriut

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Shum te bukur , po ato pulat ca kerkonin

  Labe Duam prap materiale

 8. #8
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  ajo ne Liban budallak ...

  e kjo puna e Delfineve ...

 9. #9
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  haha...shume te bukura...ajo me ketchup me beri pershtypje...

 10. #10
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Shum te bukur , po ato pulat ca kerkonin

  Labe Duam prap materiale
  pulat jan gjinia femerore..tani ik prap lart , lexoje e do besh lidhjen .....................

 11. #11
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Paratė nuk prodhohen nga letra por nga pambuku. Deri nė vitin 1950, monedhat prodhoheshin nga lėkura e drunjve, kėrpi dhe fletėt e marihuanės.


  Stomaku i njeriut ēdo dy javė ndryshon cipėn e brendshme tė saj. Nė tė kundėrtėn cipa tretet-shkatėrrohet


  Kukuvajka (hutim bufi) ėshtė zogu i vetėm qė dallon ngjyrėn blu


  Ngrėnia e njė molle nė mėngjes, ju largon gjumin mė shumė se sa pirja e njė kafe


  Asnjė letėr nuk mund tė pėrthyhet proporcionalisht mė shumė se 7 herė


  Fluturat, shijet i perceptojnė me kėmbė


  Milingon nuk flejnė kurr


  Sipas ligjeve tė Arabisė Saudite, mos bėrja e kafes nga ana e gruas, ėshtė shkak i mjaftueshėm pėr divorc


  Macja vetėm nė njė vesh ka 32 muskuj

 12. #12
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Ilaēet kundėr mushkonjave, nuk largojnė mushkonjat por ju bėjnė juve tė pa perceptueshėm pėr ta. Ilaēi bllokon perceptorėt e mushkonjės dhe ajo nuk arrin tė kuptojė qė aty ka njeri.


  Nėse gjėja qė keni futur nė gojė, nuk laget me pėshtymėn, njeriu nuk mund tė dallojė shijen


  Alfabeti havaian ka vetėm 12 shkronja


  Zhurma acaruese nė vesh e mushkonjave, krijohet nga pėrplasja 500 herė nė sekondė e flatrave tė saj.


  Njė luan mund tė kryej marrėdhėnie seksuale deri nė 50 herė nė ditė


  Krokodilat janė daltonė (nuk dallojnė ngjyrat)


  Gjuha e kameleonėve ėshtė dy herė mė e gjatė se trupi i tyre


  Bima qė rritet mė sė shpejti ėshtė bambuja. brenda ditės zgjatet deri nė 90 cm


  Gjatė jetės, njeriu konsumon ushqim sa pesha e 6 elefantėve

 13. #13
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  SHum te bukura dhe keto , Po ata me pula e gjeten ahhaah

 14. #14
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  Ngrėnia e njė molle nė mėngjes, ju largon gjumin mė shumė se sa pirja e njė kafe


  Njė luan mund tė kryej marrėdhėnie seksuale deri nė 50 herė nė ditė
  Po nese e han mollen ne mbremje ?

  Luanit mashalla i koft

 15. #15
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Nėse njė njeri bėrtet pandėrprerė pėr 8 vjet, 7 muaj dhe 6 ditė, krijon energji tė barazvlefshme me energjinė qė harxhohet pėr ngrohjen e njė kafeje.


  Kėrmilli ka katėr hundė


  Gjatė jetės njeriu humb rreth 22 kilogram lėkurė


  Shumica e luftėrave nė botė bėhen pėr tė kontrolluar burimet natyrore


  Gjėndrrat e djersėve te qentė gjenden nė kėmbė


  1/3 e obezėve nė botė jetojnė nė shtetet nė zhvillim, tė tjerėt nė shtetet e zhvilluara


  Pėr tė qeshur vihen nė lėvizje 17 muskuj


  Pėr tė vrenjtur fytyrėn vihen nė lėvizje 43 muskuj


  Presidenti John F. Kennedy, pėr njėzet minuta arrinte tė lexonte katėr gazeta


  Vetėm mushkonja femra kafshojnė (femrat )


  Fundosja e njė topi hekuri nė pikėn mė tė thellė tė oqeanit, zgjat mė shumė se njė orė

 16. #16
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  shum interesante keto... Faleminderit labe

 17. #17
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ska gje icemani.......po daaal se ka akoma

 18. #18
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  96 pėr qind e kastravecit ėshtė ujė


  Ngjitja deri nė krye tė kullės se Ejfelit ėshtė 1792 hapa
  7862.jpg

  Uji i nxehtė ėshtė mė i rėndė se uji i ftohtė


  Flokėt e njeriut janė fleksibėl sa pėr tė mbajtur peshė deri nė 3 kg


  Bjondet kanė mė shumė flokė se esmeret


  Kur thyhet njė xham, copėzat e xhamit shpėrndahen me shpejtėsi 3 mijė km nė orė


  Tarantula (merimangė e madhe) mund tė jetojė pa ushqim deri nė 2 vjet e gjysėm


  Kuaj e detit (seahorses) janė gjallesat e vetme, meshkujt e tė cilėve ngelin shtatzėnė


  Marilyn Monroe kishte gjashtė gishta nė kėmbė

 19. #19
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin

  Vetėm mushkonja femra kafshojnė (femrat )
  Mos ka dal ndonje ligj tjeter

 20. #20
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Mos ka dal ndonje ligj tjeter
  jo ska dal ndonje ligj tj...por e ke kupt gabim ate ne kllapa
  dmth qe dhe te mushkonjat (pervecse te njerzit )...femrat jan me te zonjat

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Mitet dhe tė vėrtetat pėr njeriun e zemrės
  Nga Erinaa nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 01-10-2012, 08:14 AM
 2. Tė vėrtetat e hidhura rreth meshkujve
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 06-04-2012, 06:50 PM
 3. Gjashte te vertetat e padiskutueshme ...
  Nga Mima nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 01-03-2012, 07:22 PM
 4. Kafeina: Shtatė legjendat dhe tė vėrtetat mbi tė
  Nga ardona nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-07-2010, 01:09 AM
 5. “Tė vėrtetat” e “tė gabuarat” pėr gurėt nė veshka
  Nga ema_d nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-02-2008, 02:46 AM